Skocz do zawartości

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - relacja


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny, udany zlot zaliczony. Myślę, że nowa miejscówka się w miarę sprawdziła. Standardowo ogromne podziękowania dla Adamo za organizację, Magdzie i Januszowi za towarzystwo w drodze na zlot, wszystkim za rozmowy oraz porady.

Już się szykuję na przyszłoroczny, który będzie moim jubileuszowym 10 zlotem wiosennym.

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KubaJ (od dziś JakubJ ;) ) i Pepin Krootki powrócili cali i zdrowi :) Dziękuję wszystkim za wspaniałą atmosferę, to był mój pierwszy zlot w ogóle i to po tak długiej nieobecności na forum, ale już zacieram ręce na jesienny. Przez te kilka dni na nowo rozpaliła się moja pasja :)

 

Dziękuję Markowi i Łukaszowi za cenne wskazówki dot. astrofoto i możliwość wypalenia kilku klatek z Astrotrack'a :) 

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ja tez juz w domu

Dzięki za możliwość poznania was na pierwszym moim zlocie, było super, chętnie dzielicie się wiedzą i doświadczeniem co pomaga raczkującym w temacie astro

za rok przyjadę z całą rodzinką

na szybko single jpg z wyprawy na  roztoki górne, nad rawami trzeba będzie popracować :)

 

 

roztoki.jpg

Edytowane przez intruz
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z Anią też jesteśmy już w domu.
Wielki dzięki Adamowi, za jak zwykle świetnie zorganizowany zlot oraz Wam wszystkim za towarzystwo.
W końcu pogoda, z którą na zlotach bywało różnie, uśmiechnęła się do nas i pozwoliła na obserwacje i focenie. Miejscówka jest naprawdę niezła. Łączy to, co było dobre w Stężnicy, a więc możliwość zamieszkania w domku i ten klimat dzielonego razem mieszkanka (lub zakwaterowanie w hotelu) z tym, co jest równie cenne, a więc poczuciem wspólnoty :) Jak ktoś miał ochotę, to mógł się przejść "alejkami teleskopów", popatrzeć, pogadać.
Niebo też jest całkiem niezłe. Nie "roztokowe", ale jak na takie zaplecze, to nie wybrzydzałem :)
Trzymajcie się i do zobaczenia!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam na szybkości obrobioną wschodzącą Drogę Mleczną z Roztok, starym Nikonem D60 z kit-owym obiektywem. 18mm, F/3,5; 3x3 min, 1 dark (póki co). Koledzy zaraz wrzucą petardy, ale co mi tam. Łukasz - dzięki za użyczenie montażu!

MilkyWay_próba01_1d_3f_small.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ten zlot był mega! Dzięki wszystkim, którzy mnie czegoś nauczyli (np. jak ustawić poprawnie montaż - dzięki Ilu), tym, którzy pomogli mi przy sesji (znów Ilu, ale też Grzędziel, Zybert i Michał.Z) i tym, którzy przyszli posłuchać mojej prelekcji. Dzięki też wszystkim uczestnikom Hardcora za wspólną rywalizację.

Dzięki wszystkim za mile spędzony czas!  :)

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzięki Krzyśkowi też już dotarliśmy, szybko i bezpiecznie. Pozdrawiamy! 

Byłam zajęta mocno oblewaniem 30-stki... ale może na następnym zlocie będę bardziej "jogować" i liczę na frekwencję. 

Dziękuję Wam. Dobrze się było spotkać. Adela- super wykład- zainspirowałaś mnie, tak samo jak pytania w Adepcie- właśnie siedzę i czytam, chłonę wiedzę.

Pozdrawiamy Was!

M. i J.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix
3 godziny temu, Kasia_Maksym napisał:

My w domu. (W końcu udało się też uporać LoL z zadanymi lekcjami ;)

Jak zwykle było świetnie. Ludzie, pogoda, miejsce. Dziękujemy Wszystkim!

Adela mam nadzieję, że droga powrotna była znośna. Dziękujemy za towarzystwo.

Kasiu, pewnie że "znośna"! To był bardzo miły czas. Dziękuję Wam :-* 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wspaniale . Pogoda nie zawiodła , towarzystwo tym bardziej .

Wielkie podziękowania dla Adama za zorganizowanie zlotu. 

Wykłady były super ! Niestety przegapiłem wykład Andrzeja Nowaka , ale chcę bardzo podziękować Adeli , Amadeuszowi i Januszowi  za arcyciekawe prelekcje , wiele rzeczy się dowiedziałem  ( a kwestia ciemnej materii nieco się rozjaśniła :)  )

Niesamowicie było także obejrzeć historię zlotów na prelekcji Darka , z dużą dawką dobrego humoru .

Pierwszy raz uczestniczyłem także w Hardkorze  i od razu z sukcesem - udało się ( najpewniej dzięki pozostałym członkom zespołu) nie zająć ostatniego miejsca !

Za błyskotliwe pytania wielkie podziękowania dla Uli .

 

Wspaniale było spotkać starych  zlotowych znajomych , jak i poznać nowych.

Dzięki Marcinowi miałem okazję pooglądać kosmos przez 20 calowego potwora  - wrażenia niezapomniane !!

Do zobaczenia na następnym zlocie!!!

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20180512_124506.thumb.jpg.5286c0839f8a86410bd9925f9284e239.jpg

 

Gadżeciarz  w akcji :movingtongue:

Potrzeba matką wynalazków. Miałem uślizg na sprzęgle helikalnym pomiędzy silnikiem a focuserem, użyłem otoczaka z pobliskiej rzeki, w roli pilnika w celu przytarcia osi. Grunt że operacja się udała.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też napiszę, że było cudownie, ale to przecież wiecie; nic nowego.

Niebo w nowym ośrodku jest w rzeczywistości duzo lepsze niż możnaby się spodziewać.

 

A tak merytorycznie - czy chcielibyście za rok jakiś wykłado-pokaz z lornetkologii? Bardzo chętnie przygotuję coś ciekawego i przydatnego dla astro-lornetciarzy.

Edytowane przez Marcin_G
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.