Skocz do zawartości
Darek_B

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - relacja

Rekomendowane odpowiedzi

My dzięki Krzyśkowi też już dotarliśmy, szybko i bezpiecznie. Pozdrawiamy! 

Byłam zajęta mocno oblewaniem 30-stki... ale może na następnym zlocie będę bardziej "jogować" i liczę na frekwencję. 

Dziękuję Wam. Dobrze się było spotkać. Adela- super wykład- zainspirowałaś mnie, tak samo jak pytania w Adepcie- właśnie siedzę i czytam, chłonę wiedzę.

Pozdrawiamy Was!

M. i J.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Krzychoo226 napisał:

Wspaniały to był zlot, nie zapomnę go nigdy. Dzięki wszystkim za wszystko!

Tak na szybkości obrobiona zlotowa NGC 5905:

751975977_NGC5905_2.png.aa7ec14efb6ddfcadabe7ed551badc68.png

Świetne foto!

NGC 5905 super, ale NGC 5908 rewelacja!

pk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Kasia_Maksym napisał:

My w domu. (W końcu udało się też uporać LoL z zadanymi lekcjami ;)

Jak zwykle było świetnie. Ludzie, pogoda, miejsce. Dziękujemy Wszystkim!

Adela mam nadzieję, że droga powrotna była znośna. Dziękujemy za towarzystwo.

Kasiu, pewnie że "znośna"! To był bardzo miły czas. Dziękuję Wam :-* 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biuro rzeczy znalezionych!

Czapka z kijem jest w ośrodku.

Bluza rysik i kurtka jest u mnie.

Rysik marki DELL

IMG_1785.JPG

IMG_3759.JPG

IMG_3760.JPG

IMG_3761.JPG

IMG_3762.JPG

IMG_3763.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było wspaniale . Pogoda nie zawiodła , towarzystwo tym bardziej .

Wielkie podziękowania dla Adama za zorganizowanie zlotu. 

Wykłady były super ! Niestety przegapiłem wykład Andrzeja Nowaka , ale chcę bardzo podziękować Adeli , Amadeuszowi i Januszowi  za arcyciekawe prelekcje , wiele rzeczy się dowiedziałem  ( a kwestia ciemnej materii nieco się rozjaśniła :)  )

Niesamowicie było także obejrzeć historię zlotów na prelekcji Darka , z dużą dawką dobrego humoru .

Pierwszy raz uczestniczyłem także w Hardkorze  i od razu z sukcesem - udało się ( najpewniej dzięki pozostałym członkom zespołu) nie zająć ostatniego miejsca !

Za błyskotliwe pytania wielkie podziękowania dla Uli .

Wspaniale było spotkać starych  zlotowych znajomych , jak i poznać nowych.

Dzięki Marcinowi miałem okazję pooglądać kosmos przez 20 calowego potwora  - wrażenia niezapomniane !!

Do zobaczenia na następnym zlocie!!!

• Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IMG_20180512_124506.thumb.jpg.5286c0839f8a86410bd9925f9284e239.jpg

Gadżeciarz  w akcji :movingtongue:

Potrzeba matką wynalazków. Miałem uślizg na sprzęgle helikalnym pomiędzy silnikiem a focuserem, użyłem otoczaka z pobliskiej rzeki, w roli pilnika w celu przytarcia osi. Grunt że operacja się udała.

• Lubię 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja też napiszę, że było cudownie, ale to przecież wiecie; nic nowego.

Niebo w nowym ośrodku jest w rzeczywistości duzo lepsze niż możnaby się spodziewać.

A tak merytorycznie - czy chcielibyście za rok jakiś wykłado-pokaz z lornetkologii? Bardzo chętnie przygotuję coś ciekawego i przydatnego dla astro-lornetciarzy.

Edytowane przez Marcin_G
  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było wspaniale <3 dziś ciężko wrócić do rzeczywistości :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to oko może kłamać?

Darek po kontakcie z WX-ami opanował trudną sztukę zerkania jednym okiem w lornetkę, a drugim w mój obiektyw.....

bobak.jpg

• Lubię 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to ja też słowem podsumowania.

@Adamo - dzięki wielkie za organizację, zastrzeżeń brak. Ośrodek super, organizacja też :)

Dziękuję też "trolom" za towarzystwo w pokoju - nie wyszliście z formy :P Czwartkowy wieczór obfitował w mega-suchary, aż w gardle zasychało...

Dziękuję również @wimmerowi za sobotnią reanimację montażu po piątkowym "strzale", w sobotę wieczór prowadził jak złoto a przy okazji nauczyłem się jak go dokumentnie rozbebeszać :)

Odpocząłem, zrelaksowałem się i nasyciłem obserwacjami na kolejne miesiące (do następnego zlotu). Żałuję tylko, że nie ze wszystkimi spędziłem tyle czasu ile bym chciał, było Was za dużo a czasu za mało :)

Jeszcze raz dziękuję za super imprezę i do zobaczenia niebawem :)

• Lubię 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sen ogarnięty, można więc dopisać parę słów.
Impreza wspaniała.
@Adamo, organizacja jak zwykle pierwszorzędna.
Żeby jeszcze tylko ten dziad na recepcji, co rozdawał identyfikatory nie był taki zrzędliwy.
A nie, to byłeś Ty...! To już nic, nieważne...

Ośrodek stworzył kapitalną przestrzeń zlotową - wszyscy w jednym miejscu, ciężko się rozminąć z kimkolwiek, a jednocześnie udało się uniknąć ciasnoty schroniskowo-hotelowej. Pewnie przy bardziej mokrej pogodzie, trochę byśmy zatęsknili to stężnickich kominków, ale aura była na szczęście wspaniała. Co prawda, skorzystałem tylko z pierwszej nocy obserwacyjnej, ale w niedzielę czekało mnie kolejne 14 godzin za kółkiem, musiałem więc być możliwie wypoczęty.
Na samym zlocie było mnie trochę mniej - tak to bywa z mariażem wyjazdu zlotowego z rodzinnym. Cieszę się jednak, że - mimo iż nie nagadałem się z Wami - to przynajmniej poczułem, że jesteście. A sama Wasza obecność potrafi niesamowicie naładować baterie.
Do zobaczenia na kolejnym!
:)

• Lubię 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętajcie o zdjęciach ze zlotu, bo coś mało tym razem dodaliście ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zlocik udany tak bardzo, że nie potrafię odnaleźć się w rzeczywistości pod tym zaświetlonym niebem gdzie przyszło mi mieszkać :) Adaś! Tobie przesyłam uściski za tak wspaniałą organizację! Uli i Krzsiowi Z. rownież za wkład w organizację! Co byśmy bez was zrobili .. moim dziewczynom z domku za cudowne towarzystwo również :* 

Wszystkim pozostałym, których nie będę wymieniać bo jest Was za dużo również dziękuję, że jesteście na tych zlotach i tworzycie tą wyjątkową społeczność! 

A teraz konkrety :) Niebo cudowne, dwie nocki spędzone na górce w Stężnicy będą mnie trzymać przy życiu do następnego zlotu! Za pierwszą dziękuję Karolowi W. i Wojtkowi Sz. ! Chłopaki zrobili mi piękne zdjęcia na tle Drogi Mlecznej :) Druga nocka z Emilą prawie zamarzłyśmy ale nie poddałyśmy się i dane nam były 3h obserwacje wizualne  :) warto było :)

Tych z ktorymi nie udało mi się spędzić czasu na tym zlocie również ściskam! Następnym razem nadrobimy! 

Agatko! Pięknie śpiewasz, byłaś cudowna! 

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzucam link do Zdjęć Google z wyprawy na Połoninę Caryńską (Pepin Krootki, lukaszp, robi i ja) + kilka innych krajobrazów i moje dwa podejścia do Drogi Mlecznej :)

https://photos.app.goo.gl/VHFCNupXh61XoXJa9

Pozdrawiam!

• Lubię 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biuro rzeczy znalezionych C.D.

IMG_1786.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby się  jakiś 130mm APO znalazł, to ja chętnie. Taka biała rura, no wiesz.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi