Skocz do zawartości

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - relacja


Rekomendowane odpowiedzi

No to ja też słowem podsumowania.

@Adamo - dzięki wielkie za organizację, zastrzeżeń brak. Ośrodek super, organizacja też :)

Dziękuję też "trolom" za towarzystwo w pokoju - nie wyszliście z formy :P Czwartkowy wieczór obfitował w mega-suchary, aż w gardle zasychało...

Dziękuję również @wimmerowi za sobotnią reanimację montażu po piątkowym "strzale", w sobotę wieczór prowadził jak złoto a przy okazji nauczyłem się jak go dokumentnie rozbebeszać :)

Odpocząłem, zrelaksowałem się i nasyciłem obserwacjami na kolejne miesiące (do następnego zlotu). Żałuję tylko, że nie ze wszystkimi spędziłem tyle czasu ile bym chciał, było Was za dużo a czasu za mało :)

 

Jeszcze raz dziękuję za super imprezę i do zobaczenia niebawem :)

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sen ogarnięty, można więc dopisać parę słów.
Impreza wspaniała.
@Adamo, organizacja jak zwykle pierwszorzędna.
Żeby jeszcze tylko ten dziad na recepcji, co rozdawał identyfikatory nie był taki zrzędliwy.
A nie, to byłeś Ty...! To już nic, nieważne...


Ośrodek stworzył kapitalną przestrzeń zlotową - wszyscy w jednym miejscu, ciężko się rozminąć z kimkolwiek, a jednocześnie udało się uniknąć ciasnoty schroniskowo-hotelowej. Pewnie przy bardziej mokrej pogodzie, trochę byśmy zatęsknili to stężnickich kominków, ale aura była na szczęście wspaniała. Co prawda, skorzystałem tylko z pierwszej nocy obserwacyjnej, ale w niedzielę czekało mnie kolejne 14 godzin za kółkiem, musiałem więc być możliwie wypoczęty.
Na samym zlocie było mnie trochę mniej - tak to bywa z mariażem wyjazdu zlotowego z rodzinnym. Cieszę się jednak, że - mimo iż nie nagadałem się z Wami - to przynajmniej poczułem, że jesteście. A sama Wasza obecność potrafi niesamowicie naładować baterie.
Do zobaczenia na kolejnym!
:)

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlocik udany tak bardzo, że nie potrafię odnaleźć się w rzeczywistości pod tym zaświetlonym niebem gdzie przyszło mi mieszkać :) Adaś! Tobie przesyłam uściski za tak wspaniałą organizację! Uli i Krzsiowi Z. rownież za wkład w organizację! Co byśmy bez was zrobili .. moim dziewczynom z domku za cudowne towarzystwo również :* 

Wszystkim pozostałym, których nie będę wymieniać bo jest Was za dużo również dziękuję, że jesteście na tych zlotach i tworzycie tą wyjątkową społeczność! 

A teraz konkrety :) Niebo cudowne, dwie nocki spędzone na górce w Stężnicy będą mnie trzymać przy życiu do następnego zlotu! Za pierwszą dziękuję Karolowi W. i Wojtkowi Sz. ! Chłopaki zrobili mi piękne zdjęcia na tle Drogi Mlecznej :) Druga nocka z Emilą prawie zamarzłyśmy ale nie poddałyśmy się i dane nam były 3h obserwacje wizualne  :) warto było :)

Tych z ktorymi nie udało mi się spędzić czasu na tym zlocie również ściskam! Następnym razem nadrobimy! 

Agatko! Pięknie śpiewasz, byłaś cudowna! 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcin_G napisał:

Jakby się  jakiś 130mm APO znalazł, to ja chętnie. Taka biała rura, no wiesz.....

Kurcze zginął mi gdzieś WX, nie zabrałeś go przypadkiem? wiesz, tyle lornetek miałeś to łatwo się pomylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

dzięki za super zlot: Adamowi za organizację a wszystkim uczestnikom za super towarzystwo. Chłopaki dzięki za podwiezienie na sesję do Roztok, Marku dzięki za podzielenie się miejscówką w pobliżu ośrodka, Piotrze dzięki za wspólną podróż. 

 

Jak się trochę ogarnę to dorzucę kilka swoich zdjęć.

 

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też już w domku, bo z "międzylądowaniem" podróż zajęła nam nieco dłużej ;)

Zlot był po prostu REWELACYJNY!!!

Wielkie brawa dla Adamo i wszystkich, którzy ten zlot organizowali i pomagali - ludzie jesteście wspaniali :-)

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy po mimo tylu lat nie zapomnieli mojej gęby i próbowali mi połamać gnaty na "dzień dobry" :D

To był dla mnie wspaniały czas i dzięki temu, że za rok zapowiada się to samo miejsce, będziemy znów z całą moją rodzinką robić wszystko, żeby być razem z Wami.

Lista osób, której chciałbym podziękować jest tak długa, że elaboratu pisać nie będę - napiszę krótko - DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO :)

Zdjęcia wrzucę jutro, choć dużo nie mam ;)

 

Pozdrawiamy

Piotrek, Honorka, Adrian i David

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcin_G napisał:

Zybert, to świetne zdjecie. Myślę, że warto je wysłać właścicielom ośrodka - niech sie promują z ciemnym niebem.

Jakie dane ekspozycji?

To jest jedno ze zdjęć z timelapse'a, którego zrobiłem ostatniej nocy.

20s ISO6400 f/2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.