Skocz do zawartości

Całkowite zaćmienie Księżyca 27.07.2018r


Loxley

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, MateuszW napisał:

Podczas tego zaćmienia, z racji niskiego położenia Księżyca postawiłem na widoczki :) Warto dodać, że burmistrz miasta Zagórz zarządził wyłączenie lamp ulicznych w całym mieście z powodu zaćmienia!

Wow! Przyznam szczerze, że na takie zdjęcia czekałem. Są świetne i przemyślane. Gratulacje!

Wyrazy uznania dla burmistrza:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MateuszW napisał:

Podczas tego zaćmienia, z racji niskiego położenia Księżyca postawiłem na widoczki :) Wraz z kolegami udaliśmy się do oddalonych o 4h jazdy ruin klasztoru w Zagórzu. Pogoda w większości dopisała, choć w domu miałbym lepszą :) Tak to się na szybko prezentuje. Aktualnie pracuję nad filmem. Warto dodać, że burmistrz miasta Zagórz zarządził wyłączenie lamp ulicznych w całym mieście z powodu zaćmienia!

Sprzęt różny: Nikon D80, D7500, D500, Tokina 11-20, Nikkor 18-70, Samyang 135, TSAPO65Q, SW 200/800

 

:surprise:Fenomenalne! :surprise:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarcinSn napisał:

Wow! Przyznam szczerze, że na takie zdjęcia czekałem. Są świetne i przemyślane. Gratulacje!

Wyrazy uznania dla burmistrza:)

Dzięki!

Nikt mi nie wierzył, że Łysy wzejdzie za klasztorem, a wszystko było wyliczone :)Później, gdy udaliśmy się pod samą budowlę, była prawdziwa walka z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ANowak napisał:

Kolejna fotka z zaćmienia, tym razem w postaci HDR. Nigdy tak an prawdę HDR nie robiłem, więc uważam, że wyszło bardzo fajnie.

porażka, ale przynajmniej próbowałeś - a chyba nikt inny tu się nie odważył połączyć jasną i zacienioną część tak żeby wszędzie były widoczne szczegóły i przypominało to obraz widziany na żywo!

kolorowa granica sugeruje że pomiędzy naświetlaniem jednej i drugiej części cień zdążył się przesunąć i to byłaby szkoda bo tego już się nie naprostuje, ale może to tylko artefakt wywołany blaskiem jasnej części który musiał się zarejestrować przy naświetlaniu ciemnej i da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szuu napisał:

porażka, ale przynajmniej próbowałeś - a chyba nikt inny tu się nie odważył połączyć jasną i zacienioną część tak żeby wszędzie były widoczne szczegóły i przypominało to obraz widziany na żywo!

kolorowa granica sugeruje że pomiędzy naświetlaniem jednej i drugiej części cień zdążył się przesunąć i to byłaby szkoda bo tego już się nie naprostuje, ale może to tylko artefakt wywołany blaskiem jasnej części który musiał się zarejestrować przy naświetlaniu ciemnej i da się coś z tym zrobić?

W Tak krotkim odcinku czasowym cień nie mógł się ruszyć o tyle. Ta kolorowa poświata to wina zbyt przeswietlonej części oświetlonej na zdjeciu z widoczna częścią zacmioną. Z moimi umiejetnosciami raczej tego nie polepszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bartoszw napisał:

Moment maksimum, sam kanał czerwony. Zdjęcie wygląda według mnie bardzo surrealistycznie, bo w odcieniach szarości na pierwszy rzut oka nie widać, że przedstawia zaćmienie - zdradzają to jedynie gwiazdy widoczne wokół Księżyca.

Ostatnie zdjęcie doskonałe. Świetny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powtórzę zapytanie - czy ktoś z szanownych forumowiczów, może sprawdzić swoje materiały, z przedziału czasu 20:37-20:39 (UT), okolice krateru Colombo, czy przypadkiem nie zarejestrował błysku uderzającego meteorytu? W tym czasie akurat byłem właśnie po ustawieniu ostrości i widziałem w tym miejscu błysk - dosłownie sekundy przed rozpoczęciem nagrywania. Chciałbym ustalić, czy to miało miejsce, czy to jakiś artefakt z kamery. (Na wszelkie pytanka odpowiem po 10.08 z racji wyjazdu). Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, to i ja dodam swoją fotkę. Jest to część materiału timelapse'a, któego robiłem podczas zaćmienia. Chciałęm całe zaćmienie zmieścić w jednym kadrze, ale sprzęt w poło wie odmówił posłuszeństwa i się to nie udało. Może w styczniu się  to uda ;)

Zdjęcia robione Nikonem D200 ze statywu przy ogniskowej około 35mm f/5, crop.

Pozdrawiam!

Oprócz tego miałem jeszcze Nikona D610 z ogniskową 300mm. 

38140432_1567381320040324_1559410833136549888_o.jpg

37922633_1563611850417271_1700495157280899072_o.jpg

  • Lubię 8
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2018 o 13:23, harryLH napisał:

Witam powtórzę zapytanie - czy ktoś z szanownych forumowiczów, może sprawdzić swoje materiały, z przedziału czasu 20:37-20:39 (UT), okolice krateru Colombo, czy przypadkiem nie zarejestrował błysku uderzającego meteorytu? W tym czasie akurat byłem właśnie po ustawieniu ostrości i widziałem w tym miejscu błysk - dosłownie sekundy przed rozpoczęciem nagrywania. Chciałbym ustalić, czy to miało miejsce, czy to jakiś artefakt z kamery. (Na wszelkie pytanka odpowiem po 10.08 z racji wyjazdu). Pozdrawiam

Mam kilka ujęć z tego czasu, ale na żadnym nie zarejestrowałem błysku.

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.