Skocz do zawartości

M97 mój pierwszy taki składak


wtw

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, że dopiero teraz się odzywam, ale troszkę czasu brakowało z uwagi na córkę "komunistkę" ;-). Hamal i wessel bardzo dziękuję za Wasze komentarze, miło że zechcieliście rzucić okiem i skrobnąć słowo. Jak pisałem obróbka u mnie kuleje, a i zbieranie materiału do obróbki mam mocno utrudnione odkąd zdemontowałem mój balkonowy zestaw i wywiozłem go na wieś. M97 zbierałem przy dość mocnym Księżycu, było kilka dni po pełni. Tak w ogóle, to mimo marnego efektu jestem bardzo zadowolony z tych sesji (3 noce podczas długiego weekendu), ponieważ pomimo dość upierdliwego wiatru fotki są nie pojechane. Chyba w końcu udało się ogarnąć sprzęt i oprogramowanie bez zbędnych frustracji. Poniżej wrzucam inną wariację kolorystyczną, może bardziej przypadnie do gustu.

M97v1.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no być może wyprałem, aczkolwiek nie wiem jak uzyskać kolor gwiazdek tylko z Ha i O3. Powiem tak, ten mój składak to taka partyzantka, tak naprawdę to nie wiem czy właściwie to zrobiłem. Podszedłem do tematu bez zgłębiania tajników obróbki. Zestackowałem osobno Ha i O3, po czym w PS połączyłem to w jeden trzeci kanał. Następnie wrzuciłem to do Maxima i po przez opcję Combine Color połączyłem w jedno zdjęcie. Zapewne nie tak to się robi, ale ja na razie nie umiem inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego to ja zupełnie nie rozumiem. To oczywiście Twój czas, ale poświeciłeś go sporo na akwizycję, przygotowanie sprzętu itp a zabrakło na naukę podstaw obróbki bikolor w wyniku efekt końcowy jest półproduktem. No ale to Twój czas i Twój wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wessel oczywiście masz rację, ale przecież materiał nie poszedł do kosza. Trochę brak mi cierpliwości do tych tutoriali, no i jest też bariera językowa jeśli chodzi o zagraniczne fora. Jeśli mógłbyś polecić jakiś możliwie prosto i przystępnie przygotowany tutorial, to będę bardzo wdzięczny. Ja chyba muszę do tego dojrzeć no i znaleźć trochę więcej czasu by móc się zagłębić w te tajniki obróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zmobilizowany przez wessela i pokrzepiony przez Hamal, przystąpiłem do dalszej walki z moim skromnym materiałem. Posilkowalem się takim tutkiem http://www.starrywonders.com/bicolortechniquenew.html poniżej efekt. Źle wykonałem flaty, więc ich nie użyłem, a co za tym idzie widać plamy, chyba brud z lustra. Jest też chyba jakaś rotacja, ponieważ źle mi się alignują gwiazdki zwłaszcza te w lewym dolnym rogu. Poniżej to co mi się udało uzyskać, wrzucam teraz nieco większy kadr.

M97_Ha_OIII.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tylko , ale akurat w tym momencie zgadzam się Hamalem :) Pomijając sprawę alignacji i mało efektownej kolorystyki to przy takich ujęciach zawsze jest walka o kolor gwiazdek, bo tych różnic w sygnałach praktycznie nie ma. Spróbuj wyciągnąć znacznie mniej oba sygnały, uzyskać z tego kolor na gwiazdach ( bez przesycenia gwiazd i tworząc syntetyczny zielony ) a potem dodać mgławicę, ale tylko mgławicę. Najlepiej z pierwszego posta :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.