Skocz do zawartości

IC405 IC410 test setupu


RMK

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadając się na CMOSa chciałem ułatwić sobie zadanie zarejestrowania czegokolwiek w mieście, w rejonie o największym stopniu zaśmiecenia światłem. Dochodzące do tego sznury lądujących i startujących samolotów, dorywcze fotografowanie po kilkadziesiąt minut ze względu na skromny czas wolny i ograniczony dostęp do nieba utwierdziły mnie w przekonaniu, że to chyba jedyne rozwiązanie. W wolnym czasie próbuję dopasować się jakoś z parametrami gainu i offsetu kamery QHY163M aby doszukać się jakiegoś optimum do warunków miejskich.

Poniżej załączam skromną próbę zarejestrowania IC405 i IC410. Obiekt rejestrowany na wysokościach 46...28 stopni czyli tam, gdzie niektórzy już zwijają sprzęt ;)

Fotka praktycznie bez obróbki tylko trochę poziomy i krzywe, aby było widać, że coś jest. Na razie muszę dojrzeć do opracowania jakiegoś podejścia "miejskiego z silnym LP"

Załączam stacka BEZ KALIBRACJI i poproszę o próby/propozycje obróbki jak do takiego materiału podejść. Pobierz

66klatek po 300 sekund Ha, gain 200, offset 35, WO Star 71 na AZ-EQ5.

IC405_410HaBezKalibracji.thumb.jpg.68d370eaf137f7c1c401f5b98eaaa3c0.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znalazłem chwilkę czasu. Nie na tyle aby zabrać się za materiał, ale kilkanaście minut na szybką obróbkę aby zobaczyć, czy coś zyskałem w kwestii wyboru CMOSa. Zasadniczo jestem zadowolony, gdyż podobne rezultaty uzyskiwałem z CCD dla dłuższych czasów naświetlania, co powodowało, że przy klatkach 600-900s prawie 50% lądowała w koszu przez samoloty startujące i lądujące z/na trzech lotniskach WAW / WMI / EPBC. Teraz potrzebuję czasu na dobranie gainu / offsetu i naukę obróbki materiału z CMOS. Poniżej dwa (budyniowe) fragmenty na szybko (wycinki 100%).

TestWycinek01.jpg.404ddfa62c3c9bfe9e119e734972405a.jpg

TestWycinek02.jpg.d2c6cd8256a224cf46545a53762daa28.jpg

Edytowane przez RMK
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.