Skocz do zawartości

Burger i podbite oko, czyli galaktyki zdjęciem opisane


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

No i miodzio! Ale... popatrz na gwiazdki dzikiego i Twoje i znajdź różnicę....jego nie mają ( no powiedzmy - nie miały :) ) białych środeczków natomiast Twoje mają prawie wyłącznie białe tarczki. Nie wiem czy będziesz to palił online jak Konia  :)  czy inaczej ale niewątpliwie poprawi to estetykę zdjęcia.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maćku za uwagę, ale czy możesz mi wyjaśnić co miałeś na myśli pisząc to : " Nie wiem czy będziesz to palił online jak Konia "

 

Rozumiem, że chodzi Ci o to, że moje gwiazdy są białe w środku? Jeśli chodzi o ich kolorystykę to za dużego zróżnicowania kolorystycznego w tym obszarze nie ma - prawie w większości są białe (lub zbliżone) ale faktycznie popracuję by było mniej tych białych (przepalonych) tarczek.

Dzięki :-)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym paleniem konia online to taka daleka paralela myślowa .... z Twoim wykładem z RODOS :)

No tak, chodzi właśnie o percepcję gwiazdek jako kolorowych. Łukasz przesadził, były bez tych białych środeczków i dlatego całość wydawała się krzykliwa, za kolorowa. U ciebie jest za dużo tego białego i gwiazdki wydają się bezbarwne przy kolorowych galaktykach.

Adam ma rację , jest ponadto dominanta pomarańczowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wessel napisał:

Z tym paleniem konia online to taka daleka paralela myślowa .... z Twoim wykładem z RODOS

achhhh, jasne :-) Dobra, nie skojarzyłem na początku :-) z gwiazdkami powalczę.

 

34 minuty temu, Adam_Jesion napisał:

Super, choć dla mnie trochę za dużo dominanty pomarańczy.

Powiem, że myślałem trochę czy nie ma za dużo "pomarańczy" - jakby nie patrzeć lubię takie świecące wpadające w pomarańcz jądra galaktyk... ale faktycznie patrząc na Twoje zdjęcie (po zdjęciu pomarańczy) - wygląda... jakby subtelniej. Spróbuję to ogarnąć u siebie. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wessel napisał:

A może coś tak, trochę w brąz? To i gwiazdki kolorowe są

Kolorystyka galaktyk bardzo stonowana ( na dźwięk słowa "brązowy" przechodzą mnie ciarki - nie lubię tego koloru).

 

Jak widać również i na Twoim zdjęciu Maćku, kolorystyka gwiazd w tym obszarze pozostawia niewiele pola do popisu. Są białe, lekko żółtawe i żółtawe (choć pewnie Bellatrix znalazła by dziesiątki kolorów - i nazwała jest wszystkie :-) ).

Chyba faktycznie gwiazdy u mnie są trochę wyprane z koloru, spróbuję coś temu zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro porównujemy, to zdjęcie Maćka odbieram jako zbyt chłodne, ideałem byłoby spotkać się pośrodku - to co pokazał Adam trafia w mój gust kolorystyki galaktyk.

 

edit:

Dominantę pomarańczy zauważyłem dopiero po tym jak o niej napisał Adam - myślę, że na zdjęciu Pawła mieści się ona w granicach tolerancji "to kwestia gustu", chociaż to pojęcie niebezpiecznie pojemne ;) Na Hamburgerze na przykład w ogóle tej pomarańczy nie odczuwałem, za to zacząłem mocniej zauważać na dwóch pozostałych galaktykach.

 

Gwiazdy - hm są jasne, natomiast widzę, że Paweł tak je skonstruował, że faktycznie mają bardzo jasne tarcze, ale te kolorowe nie są białe w środku. Mi się takie też podobają. Czy ich lekkie przymknięcie doda zdjęciu uroku? To już autora decyzja czy chce poeksperymentować ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na końcu to autor decyduje. Reszta to tylko sugestie, szczególnie na tym poziomie który reprezentuje Paweł ( i nie tylko Paweł, żeby się nie narażać innym)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za kreatywne podejście do tematu i wszystkie sugestie. Pobawię się tym materiałem, ale na początku muszę znaleźć na to czas - może faktycznie zdjęcie trochę pomarańczy doda zdjęciu uroku. Bardzo zastanawiają mnie Wasze uwagi co do gwiazd - pobawię się trochę nimi, zobaczę co da się uzyskać.

 

Żałuję jednak, że nie jest to do końca obiekt na ten setup, udało mi się wyciągnąć szczegół z M65 oraz ten ogon z Hamburgera - pewnie można by było go więcej wyciągnąć, ale musiałbym mieć 2x tyle klatek - ten który złapałem mi się podoba :-)

 

Dzięki!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.