Skocz do zawartości

❤️ Jak czujesz się na Astropolis? (ankieta)


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Grzebiemy w regulaminach, politykach prywatności, zasadach, RODO, i innych głupotach, ale chciałbym Was zapytać w bardzo prostej formie, jak czujecie się na forum. Czyli pytam o coś bardzo niemierzalnego, ulotnego, ale w długim okresie czasu kluczowego.

 

Czy jako administratorzy dobrze robimy swoją robotę (od tego w końcu zależy Wasze samopoczucie)? A może nam się coś wydaje i nie dostrzegamy ważnych zjawisk. Bardzo proszę o kliknięcie. Ankieta jest krótka i prosta, a co najważniejsze, w 100% anonimowa - dlatego założyłem ją poza forum. Nie musicie obawiać się oceny. 

 

Wylejcie nam wiadro zimniej wody na głowę, albo pochwalcie za dobrą robotę.

 

https://goo.gl/forms/u4jzVsiRBvXWJtFA2

PS. Jeżeli wyłapiemy jakieś ułomności w ankiecie, to będzie okazja ująć je w oficjalnej netykiecie (przy zmianach RODO) i popracować nad poprawą. Inaczej mówiąc, ankieta jest ważna i może stanowić pierwszy krok do diagnozy potencjalnego problemu.

  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Adam_Jesion zmienił(a) tytuł na ❤️ Jak czujesz się na Astropolis? (ankieta)
Godzinę temu, HAMAL napisał:

Brakuje pytania: "Kto Cię najbardziej wk..a na Forum?" :D

Nie zadaję tych pytań po to, żeby konfrontować kogokolwiek z kimkolwiek. 

Zapomniałem napisać, że wyniki oczywiście opublikuję po zakończeniu ankiety (zobaczę, kiedy przestaną płynąć nowe odpowiedzi). Dane zostaną zanonimizowane, więc nie obawiajcie się, że coś wycieknie z dodatkowych odpowiedzi.

PS. Wygląda na to, że jednak będzie zimny kubeł. Ale to chyba dobrze.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tragedia !

- Co się stało?

- Tragedia, mówię wam, koniec świata

- Ale co się stało?

- Szkoda gadać, ale gorzej być nie może

 

mam takiego kolegę, jak już wszystkich wk..wi a na koniec powie co się stało, okazuje się że g..o się stało :D ale swoje 5 min ma :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, HAMAL napisał:

- Tragedia !

- Co się stało?

- Tragedia, mówię wam, koniec świata

- Ale co się stało?

- Szkoda gadać, ale gorzej być nie może

 

mam takiego kolegę, jak już wszystkich wk..wi a na koniec powie co się stało, okazuje się że g..o się stało :D ale swoje 5 min ma :)

 

M.in. takie zachowanie, jak twoje powyżej są przedmiotem niepokoju. Skandaliczny post, nie pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Adam, dlaczego post Kolegi Hamala uważasz za "skandaliczny"? Kolega zawsze z uśmiechem, miły, a przy okazji odstawia kawał dobrej, ciężkiej roboty. Że co, brzydkie słowo w poście takie skandaliczne?... :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RadekK napisał:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta

 

Off-topic królem polskiego internetu.

Niestety coraz trudniej dyskutuje się w obrębie jednego tematu. Ciężko przetrzymać kilka minut, żeby rozmowa nie przeszła w off-top, ad-presonam, albo została sprowadzona do poziomu ulicznego śmieszkowania. Coś ewidentnie poszło nie tak. 

Widząc poziom dyskursu w internecie można odnieść wrażenie, że Netykieta zmarła już całkowicie. Ktoś w ogóle pamięta takie "prawo" wczesnego internetu?

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HAMAL napisał:

Post był skandaliczny, bo w sposób bardzo inteligentny i nie podchodzący pod wulgarny, kolejny raz obnażał pewne ludzkie słabości, których nikt inny nie miał by odwagi obnażyć :)

 

Hamal Wspaniały - nie tylko bardzo inteligentny, ale i odważny. Zapomniałeś jeszcze o "Skromny". Nikt go nie pochwali, to sam to zrobi. Szanuję, choć tak po prawdzie, nic więcej z tego posta się nie dowiedziałem. Czyli kolejny off-top. Nie rób tego więcej.

PS. Póki co, odnoszę wrażenie, że z Twoich zaczepnych postów mogę dowiedzieć się głównie o twoich słabościach. Masz tego świadomość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bellatrix napisał:

Adam, dlaczego post Kolegi Hamala uważasz za "skandaliczny"? Kolega zawsze z uśmiechem, miły, a przy okazji odstawia kawał dobrej, ciężkiej roboty. Że co, brzydkie słowo w poście takie skandaliczne?... :/ 

Bellatrix, już tłumaczę, dlaczego post był skandaliczny:

1. ważny temat relacji społecznych na forach, który pojawia się w wielu dyskusjach (głównie poza forum) jest trollowany żarcikiem ("Kto Cię najbardziej wk..a na Forum?") - autor doskonale zdaje sobie sprawę, że na Astropolis moderacja praktycznie nie działa, więc nikt mu nic nie zrobi, a wątek odpłynie w zupełnie innym kierunku (może być dumny, bo kolejny raz mu się udało). Książkowy przykład trollingu.

2. Odciąganie od sedna tematu poprzez używanie ad-personam jest karygodne i kiedyś, kiedy istniały jakieś zasady, coś takiego było napiętnowane przez całą społeczność. Typowa taktyka trollowania tematu.

3. Anegdotki ukrywające między wierszami niechęć do adwersarza nie są objawem bystrości i odwagi, ale marnym trickiem z podręcznika trollowania. Gentlemani piszą otwartym tekstem, zrozumiałym dla każdego. Niestety wpadłaś w jego pułapkę i coś, co wydaje Ci się fajnym wpisem, w rzeczywistości jest obraźliwe dla kogoś innego. Dlatego netykieta zabraniała pisania w taki sposób - w tym sarkazm i ironizowanie.

4. Już po infantylnym ataku na @Lukasz83, który jednych rozbawił, a innych zażenował, wiele osób pytało, jak to możliwe, że moderacja nic z @HAMAL nie zrobiła - zero choćby ostrzeżeń, czy uwag. Najwyraźniej teraz Hamal ma potrzebę uprzykrzenia życia na forum adminowi (nie pierwszy raz). Bez obaw - ja tych, co się mnie czepiają nie banuję - choć cierpię i płaczę - ale przyznaję, że mam na niego oko. Jeżeli jeszcze raz zobaczę akcję w stylu tej ostatniej z Łukaszem, to obiecuję, że osobiście to załatwię.

Ponieważ jesteś moderatorem tego forum oczekiwałbym, żebyś była bardziej zorientowana w takich niuansach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My polacy mamy to do siebie, ze czyhamy głównie na słabości :)

 

Idąc na przyjęcie do zupełnie obcych ludzi, opowiadając o sobie otwarcie, możemy być zupełnie pewni tego, że większość łowić będzie głównie nasze słabości, i to jest to czego w tym narodzie nie znoszę :(

 

Gdy na obcojęzycznym forum opublikujesz swój projekt nietypowego montażu, zbierzesz wiele pochwał, gratulacji, uprzejmych dopytań.

Gdy na polskim forum opublikujesz ten sam swój projekt montażu, 2 dni ktoś ci będzie udowadniał, że nazwałeś go niewłaściwym rodzajem gatunku, 2 dni ktoś ci będzie udowadniał, że to czy tamto nie ma prawa w nim działać, człowiekowi odechciewa się cokolwiek publikować.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adam_Jesion napisał:

4. Już po infantylnym ataku na @Lukasz83, który jednych rozbawił, a innych zażenował, wiele osób pytało, jak to możliwe, że moderacja nic z @HAMAL nie zrobiła - zero choćby ostrzeżeń, czy uwag. Najwyraźniej teraz Hamal ma potrzebę uprzykrzenia życia na forum adminowi (nie pierwszy raz). Bez obaw - ja tych, co się mnie czepiają nie banuję - choć cierpię i płaczę - ale przyznaję, że mam na niego oko. Jeżeli jeszcze raz zobaczę akcję w stylu tej ostatniej z Łukaszem, to obiecuję, że osobiście to załatwię.

Zabawne, bo to ja byłem poszkodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, HAMAL napisał:

Gdy na obcojęzycznym forum opublikujesz swój projekt nietypowego montażu, zbierzesz wiele pochwał, gratulacji, uprzejmych dopytań.

Gdy na polskim forum opublikujesz ten sam swój projekt montażu, 2 dni ktoś ci będzie udowadniał, że nazwałeś go niewłaściwym rodzajem gatunku, 2 dni ktoś ci będzie udowadniał, że to czy tamto nie ma prawa w nim działać, człowiekowi odechciewa się cokolwiek publikować.

Mam przeczucie, że gdyby zrobić analizę statystyczną wątków z projektami, to by się jednak okazało, że stosunek postów o pozytywnym wydźwięku do postów o negatywnym wydźwięku byłby bardzo wysoki. Po prostu mamy skłonność do zwracania większej uwagi na negatywne komentarze. 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, HAMAL said:

Gdy na obcojęzycznym forum opublikujesz swój projekt nietypowego montażu, zbierzesz wiele pochwał, gratulacji, uprzejmych dopytań.

Gdy na polskim forum opublikujesz ten sam swój projekt montażu, 2 dni ktoś ci będzie udowadniał, że nazwałeś go niewłaściwym rodzajem gatunku, 2 dni ktoś ci będzie udowadniał, że to czy tamto nie ma prawa w nim działać, człowiekowi odechciewa się cokolwiek publikować.

I tutaj dotykasz sedna problemu! To właśnie jest różnica w kulturze dyskusji i doskonale ją nakreśliłeś. Zadajmy sobie pytanie czy to trzeba akceptować. Może warto zacząć od tego żeby się w ten nurt nie wpisywać. Zachęcam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, HAMAL napisał:

Cały ten wątek to jakaś niepotrzebna prowokacja, nie wiem kto był impulsem do niej, ale nic ona nie wyjaśni, a tylko krwi napsuje.

Wystarczy przeczytać post otwierający ten wątek, żeby wiedzieć, do czego i jest i jaki ma cel. Nie musisz nic wymyślać. Specjalnie dla Ciebie powtórzę - na bazie wyników ankiety (jeżeli się okaże, że są osoby, które czują się tu źle przez panującą atmosferę) zostanie opracowana netykieta (społecznie, ja przedstawię jej projekt), która po prostu zabroni pewnych zjawisk.

Oczekuję, żeby na forum panowała przyjazna atmosfera, ludzie odnosili się do siebie z szacunkiem, empatią i zaufaniem (niezależnie od animozji totalny zakaz sprowadzania tematów na ad personam), nie robili nikomu tego, czego sami by nie chcieli na sobie poczuć. Tylko tyle i aż tyle. Mam rozumieć, że ta wizja Ciebie przeraża, a może Ci się podoba?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nietypowe Gościa zdjęcie, które w czeluściach Forum leciało na 2 stronę, kto mu je wyciągnął i wywołał ciekawą dyskusję ?

 

https://www.cloudynights.com/topic/618522-ngc-6357-the-head-of-the-lobster-in-ha-oiii/

 

na tym forum często robię podobnie, nie wiem czy ktoś to dostrzega...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam_Jesion napisał:

Oczekuję, żeby na forum panowała przyjazna atmosfera, ludzie odnosili się do siebie z szacunkiem, empatią i zaufaniem (niezależnie od animozji totalny zakaz sprowadzania tematów na ad personam), nie robili nikomu tego, czego sami by nie chcieli na sobie poczuć.

Podpisuję się ręcami i nogami :) ale czasem wspierać muszą się obie strony, pogadaj z drugą stroną i masz pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, HAMAL napisał:

Zabawne, bo to ja byłem poszkodowany.

Ciekawe. Przeanalizowałem bardzo dokładnie ten wątek i twoje zarzuty. Totalnie z nimi się nie zgadzam, co już chyba wyraziłem.

Prawdopodobnie, za chwilę w tym wątku także będziesz czuł się tym poszkodowanym. Paradoksalnie, ten wątek dosyć dobrze obrazuje problem, który trapi fora (nie tylko AP). Intencje są dobre (zakładam), ale poprzez zatracenie niepisanych zasad zgubiliśmy kodeks i fora stają się wielkim balonem nieporozumień.

Kodeks (netykieta) będzie miał za zadanie zarysować wartości, które chcemy przestrzegać, żeby budować przyjazne i merytoryczne społeczeństwo. Wystarczy wg mnie wykluczyć tylko kilka mechanizmów a obraz odmieni się bezpowrotnie. Nic nowego - wszystko to, co było w micie założycielskim i to, co zbudowało pozycję tego forum.

PS. Znam twoje wątki na zagranicznych forach. Gdyby nie nickname, to nawet bym nie zgadł, że to ty. Zupełnie inny Hamal. Ot - pewnie rozwiązanie twojego dylematu, dlaczego na innych forach ludzie zachowują się inaczej.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam_Jesion napisał:

PS. Znam twoje wątki na zagranicznych forach. Gdyby nie nickname, to nawet bym nie zgadł, że to ty. Zupełnie inny Hamal. Ot - pewnie rozwiązanie twojego dylematu, dlaczego na innych forach ludzie zachowują się inaczej.

Ja jestem wzmacniaczem :) obdarz mnie sympatią, a wróci do Ciebie jej taka dawka, że nie będziesz potrafił jej ogarnąć, spraw mi przykrość, a....

Tam spotyka mnie to pierwsze, tu ...

Kiedyś napisałem przecież, sami mnie stworzyliście takim jakim jestem swoimi postawami, Ty w Łukasza wątkach celowo kreując Go na jedynego człowieka od dużej skali, udając że ja nie istnieję, jak sądzisz, co z tego zbierzesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, HAMAL napisał:

Ja jestem wzmacniaczem :) obdarz mnie sympatią, a wróci do Ciebie jej taka dawka, że nie będziesz potrafił jej ogarnąć, spraw mi przykrość, a....

 

Obserwując Hamala od lat, też odnoszę podobne wrażenie :)

Bardzo często nasze postawy wynikają z niezrozumienia drugiej strony i vice versa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.