Skocz do zawartości

❤️ Jak czujesz się na Astropolis? (ankieta)


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, Jazz said:

Tomek_P, pls rozwiń temat. Jestem ciekaw Twojego punktu widzenia.

Jeśli dostał ostrzeżenie to za coś co zostało negatywnie ocenione. Powtórzy swoje zachowanie, dostanie kolejne, to oczywiste. Więc twój komentarz to zwykłe szukanie powodów to czepiania i komentowania na siłę. Nam jako użytkownikom napisać wolno więcej ( przy pełnej odpowiedzialności za słowa ) wam jako adminom, właścicielom pisać wolno mniej szczególnie jeśli dotyczy to relacji z użytkownikami czy pomiędzy użytkownikami. Za to Wy macie większe pole działania, łącznie z ostrzeżeniami i banami czyli wywieraniem presji na użytkowników aby kreować forum w odpowiedającą waszemu wyobrażeniu postać. 

 

Zrobiłem dokładnie to samo, czepiam się i na siłę szukam powodu do skomentowania ;)

 

Darujcie sobie pomysły z sformalizowaną netykietą, to strzał w płot. Astronomia wrosła nam w kości jest częścią życia a życiem rządzą emocje i będą sie one pojawiać także tutaj, jakiekolwiek próby regulowania to absurd w stylu "poprawności ....... astronomicznej". Trudno ale taki wasz los wyłapywanie najbardziej agresywnych, "ofensywnych" ;D zachowań i eliminowanie ich. Wprowadzenie netykiety, którą i tak większość stosuje to po prostu zrzucenie problemu na użytkowników. Dodatkowo stoi za tym filozofia - stwórzmy milion przepisów wtedy na każdego coś znajdziemy.

 

Zastosujcie przekreślanie tekstów które w waszej opinii nie powinny znaleźć się na forum, to będzie miało znacznie mocniejszy efekt "wychowawczy". itd....

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tomek_P
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tomek_P napisał:

...

 

Darujcie sobie pomysły z sformalizowaną netykietą, to strzał w płot. Astronomia wrosła nam w kości jest częścią życia a życiem rządzą emocje i będą sie one pojawiać także tutaj, jakiekolwiek próby regulowania to absurd w stylu "poprawności ....... astronomicznej". Trudno ale taki wasz los wyłapywanie najbardziej agresywnych, "ofensywnych" ;D zachowań i eliminowanie ich. Wprowadzenie netykiety, którą i tak większość stosuje to po prostu zrzucenie problemu na użytkowników. Dodatkowo stoi za tym filozofia - stwórzmy milion przepisów wtedy na każdego coś znajdziemy.

 

Zastosujcie przekreślanie tekstów które w waszej opinii nie powinny znaleźć się na forum, to będzie miało znacznie mocniejszy efekt "wychowawczy". itd....

 

Pozdrawiam

Poszły i ode mnie trzy krzyżyki w ankiecie ...

a że nie jestem aktywnym uczestnikiem tego forum, jedynie "obserwatorem", czy wręcz "oglądaczem", to i nie poczuwam się do wyrażania jakichś zdecydowanych sądów.

Podłączę się więc pod czyjąś gotową wypowiedź, z którą mi najbliżej (a czekałem na takową) i podpiszę się pod powyższym tekstem kolegi Tomka_P.

 

I już własnymi słowy: choć nie mam żadnego doświadczenia ściśle związanego z astronomią, to z prowadzeniem/administrowaniem forum już trochę tak (trzy lata na jednym z większych for fotograficznych) i widzę Astropolis, jako oazę spokoju.

Emocje pojawiają się w zachwytach nad popełnionym dziełem :yahoo: oraz w irytacji sytuacją meteo :Cry: 

Nic, tylko zazdrościć kadrze.

Pozdrawiam,

Zdzich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomek_P napisał:

Jeśli dostał ostrzeżenie to za coś co zostało negatywnie ocenione. Powtórzy swoje zachowanie, dostanie kolejne, to oczywiste. Więc twój komentarz to zwykłe szukanie powodów to czepiania i komentowania na siłę. Nam jako użytkownikom napisać wolno więcej ( przy pełnej odpowiedzialności za słowa ) wam jako adminom, właścicielom pisać wolno mniej szczególnie jeśli dotyczy to relacji z użytkownikami czy pomiędzy użytkownikami. Za to Wy macie większe pole działania, łącznie z ostrzeżeniami i banami czyli wywieraniem presji na użytkowników aby kreować forum w odpowiedającą waszemu wyobrażeniu postać. 

 

Zrobiłem dokładnie to samo, czepiam się i na siłę szukam powodu do skomentowania ;)

 

Darujcie sobie pomysły z sformalizowaną netykietą, to strzał w płot. Astronomia wrosła nam w kości jest częścią życia a życiem rządzą emocje i będą sie one pojawiać także tutaj, jakiekolwiek próby regulowania to absurd w stylu "poprawności ....... astronomicznej". Trudno ale taki wasz los wyłapywanie najbardziej agresywnych, "ofensywnych" ;D zachowań i eliminowanie ich. Wprowadzenie netykiety, którą i tak większość stosuje to po prostu zrzucenie problemu na użytkowników. Dodatkowo stoi za tym filozofia - stwórzmy milion przepisów wtedy na każdego coś znajdziemy.

 

Zastosujcie przekreślanie tekstów które w waszej opinii nie powinny znaleźć się na forum, to będzie miało znacznie mocniejszy efekt "wychowawczy". itd....

 

Pozdrawiam

Tomku, dzięki. Info zwrotne zawsze daje nam mozliwość zrozumienia postrzegania danego zachowania/problemu przez innych a to bardzo cenne. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fotosnajper 12 napisał:

W dniu 19.05.2018 o 19:58, Adam_Jesion napisał:

Zapomniałem napisać, że wyniki oczywiście opublikuję po zakończeniu ankiety (zobaczę, kiedy przestaną płynąć nowe odpowiedzi). Dane zostaną zanonimizowane, więc nie obawiajcie się, że coś wycieknie z dodatkowych odpowiedzi.

 

19 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Pytanie jeszcze, czy chcecie poznać wyniki ankiety, bo jak rozumiem, temat wam się nie spodobał i w ogóle nie widzicie potrzeby takiej rozmowy. Zajrzę do niej w okolicach wtorku. Mogę udostępnić na PW - jeżeli ktoś jest zainteresowany.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ głosów już nie przybywa, to dzisiaj zamykam sondę. Jak już wspomniałem, w związku z dyskusją, która się tu wywiązała, mam wątpliwości, czy powinienem publikować jej wyniki. Nie chciałbym przyglądać się kolejnej dyskusji, w której ktoś będzie kwestionował jej wyniki, a pewnie ktoś inny wpadnie na pomysł, żeby zrobić kolejną ankietę z innymi pytaniami. 


Dla mnie ankieta spełniła swoją rolę i wiem, co dalej robić. W zespole moderatorskim planujemy działania w taki sposób, żeby były jak najmniej odczuwalne i w zgodzie z wizją, którą przedstawiłem już w tym wątku. Za rok powtórzymy ankietę i zobaczymy, czy to miało sens.

 

Publikować, czy nie publikować - oto jest pytanie. Dotrzymam słowa i wieczorem opublikuję. Jak już mówiłem, muszę wyniki zanonimizować, bo dzięki polom "other" każdy użytkownik mógł dopisać swoje opinie. Oczywiście w wielu pozycjach po prostu się podpisaliście nickiem z forum. Mi to nie przeszkadza, ale nie chciałbym czegoś takiego publikować w takiej formie, bo obiecałem, że ankieta jest anonimowa. Usunę z niej także odwołania do konkretnych osób. Po publikacji zamknę wątek - nie będzie możliwości komentowania. To taki kompromis. Liczę, że go zrozumiecie.

Dziękuję za udział i pomoc w budowaniu lepszego Astropolis.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, i nowa sprawa akurat w temacie klimatu forum.

 

napisałem status "HAMAL = zakamuflowana opcja niemiecka :D", nawiązując do jego przypowieści o polaku i niemcu oraz znanego hasełka z pierwszych stron gazet i dostałem ostrzeżenie że jakoby to łamie regulamin nawołuje do czegoś złego? i jak mam się czuć na forum, czy tu jest zakazane poczucie humoru, czy moderator nie kuma bazy? proszę o wyjaśnienie tej sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwizualizowałem wyniki i poniżej je załączam. Nie będę ich komentował, każdemu pozostawiam przestrzeń na własną interpretację. Zgodnie z umową, aby uniknąć niepotrzebnego rozrostu emocji, wątek zamykam.

 

Podsumowując:

  1. Niezależnie od interpretacji obiecuję, że będziemy pracować nad poprawą. Za rok powtórzymy ankietę i zobaczymy, jak te wyniki się zmienią. Mamy punkt odniesienia.
  2. Mamy dosyć dokładne wytyczne, co poprawić (to bardzo fajne) - na pewno przepracujemy wszystkie z tych punktów i mamy na nie konkretne pomysły.
  3. Nie będziemy wprowadzać żadnych drastycznych zmian w sensie formalnym (sankcje, bany, usuwanie postów, etc.). Spróbujemy innej taktyki (pozytywnej).
  4. Odnośnie samej ankiety, przypominam, że użytkownicy mogli głosować na kilka punktów (głosujących było 120). 
  5. Postanowiłem nie anonimizować danych z pól "inne", nie publikuję ich w ogóle - większość z nich zwierała informację dla mnie, zdradzała personalia osób (także autorów). Obiecałem anonimowość, więc nie mogę tego zrobić, choć szkoda, bo sporo tam było istotnych informacji. Uwzględniłem te głosy procentowo (tak jak robi to Google Forms - 1 głos).


Serdecznie dziękuję wszystkim biorącym za pomoc. Dzięki Wam możemy pracować i zmieniać Astropolis - mam nadzieję, na lepsze.

 

Atmosfera.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.