Skocz do zawartości

program do rozpoznawania gwiazd na zdjęciach ?


Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie wiedziałem, że są takie programy.

Przetestowałem obydwa i zdecydowanie polecam

http://nova.astrometry.net/upload

Po prostu wrzucasz zdjęcie i tyle

natomiast z programami IG i AFA nie udało mi się nawiązać współpracy :uhm::no: A to za duży obszar, a to nic nie znalazło, a jak już zaczął coś robić nie dało się przerwać itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, zdzichu napisał:

Nawet nie wiedziałem, że są takie programy.

Przetestowałem obydwa i zdecydowanie polecam

http://nova.astrometry.net/upload

Po prostu wrzucasz zdjęcie i tyle

natomiast z programami IG i AFA nie udało mi się nawiązać współpracy :uhm::no: A to za duży obszar, a to nic nie znalazło, a jak już zaczął coś robić nie dało się przerwać itp

Afa działa jeżeli nie przesuniesz zdjęcia w czasie oznaczania współrzędnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Astrometry to ostatnio miałem kilka przypadków, że serwer był przeładowany i nie mogłem zrobić solve plate.

Na szczęście udało się wycelować teleskop na jasną gwiazdę "na oko" i Maxim już dalej sobie poradził. Inaczej byłaby wtopa i wyjazd w teren zakończyłby się porażką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chodzi o Astrometry to ostatnio miałem kilka przypadków, że serwer był przeładowany

Pewnie przez takich osobników jak ja, którzy wrzucają sobie zdjęcia z wakacji :Boink:
Ale to tylko test był. Przepraszam :P

Edytowane przez zdzichu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, etomee napisał:

Jeśli chodzi o Astrometry to ostatnio miałem kilka przypadków, że serwer był przeładowany i nie mogłem zrobić solve plate.

Na szczęście udało się wycelować teleskop na jasną gwiazdę "na oko" i Maxim już dalej sobie poradził. Inaczej byłaby wtopa i wyjazd w teren zakończyłby się porażką.

Eeeeee, zawsze możesz użyć all sky plate slove z bazą danych na pc. 

Mi ślepy strzał liczy w ok 2min przy skali ok 2"/px. Oczywiście wszystko zależy od kompa. 

Program sam odpala maxima, wykonuje klatkę na określonym filtrze i po rozwiązaniu obrazka sam synchronizuje eqmod. 

Kolejne goto w maximie to już luzik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASPS jest BlindSolverem, nie ma ogromnej precyzji ale do podstawowej sychronizacji wystarczy. Potem PlatSolve2 i i celujemy w punkcik. 

Jak czekałem parę minut, żeby Maxim z PinPointem rozwiązał jedną klatkę to już wtedy był to gwóźdź do trumny tego programu, teraz używam Maxima do flatów i stackowania :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.