Skocz do zawartości

Problem z wydajnością dysku


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, MateuszW napisał:

Ale nie wyrabiał, jak chciałeś użyć tych konkretnie plików, a nie że one sobie były, a ty chciałeś skopiować coś innego i tamte pliki powodował spadek wydajności?

Nie wyrabiał jak chciałem dograć więcej. Konkretnie to kopiowałem ze starego dysku na nowy, do pewnego momentu szło dobrze, potem spadało do jakichś śmiesznych kilkudziesięciu KB/s (Windows i Linux tak samo). Jak połączyłem to z wrzucaniem do ZIPów (każdy katalog do ZIPa), szło cały czas z maksymalną prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MateuszW napisał:

Polecicie jakiś dobry i darmowy program do wyrównywania dysku? Jak na razie, albo znajduję tylko "pozornie" darmowe, albo nie działają.

kurcze nawet nie wiedziałem, ze takie programy są hehe

Paragon Alignment Tool a ten dziala?

 

sory nie doczytalem demo....

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zmusić do działania EaseUS Partition Master. Trzeba było zrobić specjalny plik, bo nie chciał ruszyć proces po restarcie. Na razie, przez ponad godzinę zrobił 3/4, już niedługo się okaże, czy to pomoże (oraz, czy system wstanie :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MateuszW napisał:

Udało mi się zmusić do działania EaseUS Partition Master. Trzeba było zrobić specjalny plik, bo nie chciał ruszyć proces po restarcie. Na razie, przez ponad godzinę zrobił 3/4, już niedługo się okaże, czy to pomoże (oraz, czy system wstanie :) ).

Trzymam kciuki

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

Trzymam kciuki

Operacja się powiodła. Partycja wydaje się być wyrównana. Poprawił się też wynik testu:

1898511203_as-ssd-benchSanDiskSDSSDA4823_05.201823-43-23.png.01c3eadfeb6109c454f76ff168173be3.png

Ale... dysk nadal działa wolno. Zarówno w FC, jak i podczas kopiowania plików. Już nie mam pojęcia, o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz prosty program do diagnostyki dysku:

https://www.dropbox.com/s/1c8ij7dbjjc29zn/Diagnostyka Dysków.7z?dl=0

 

Jak pokaże stan dysku inny niż niebieski - awaria. Czasem nawet przy kolorze niebieskim też może być dysk walnięty - trzeba patrzeć na atrybuty. 

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Crystal Disk Info to już trochę starszy program i stąd tyle nieznanych parametrów. Ja na Twoim miejscu sformatowałbym go do zera, postawiłbym system na nowo z czystej instalacji 10tki (do pobrania ze strony MS). Jeśli to nie pomoże, to dysk na gwarancję. Jakiś czas temu czytałem, że SSD kiedy zaczynają się psuć, to właśnie zwalniają bez jakiekolwiek przyczyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz a czy nie prościej jest wysłać na ta gwarancję skoro i tak ja masz ? Tyle czasu poświęciłeś że mi by było go najzwyczajniej szkoda. Jak mam gwarancję to wysyłam do producenta z opisem ( czasem robię sobie nagranie gdyby pan technik magicznie nie znalazł problemu). W najgorszym przypadku dostaniesz nowy dysk z nowa gwarancją. Ja mam wiekowego SSD ponad dwa lata i teraz służy już tylko do obróbki ponieważ SSD jak pada to z nienacka i nic na to nie wakazuje. Po to ludzie kupują po dwa dyski i tworzą RAID i np w wyniku uszkodzenie lub czegokolwiek wsadzasz kolejny i wszystko hula ;). Można go jeszcze wyzerować jak piszą koledzy ale jak masz gwarancję to się nie zastanawiaj i wysyłaj razem ze zdjęciem prędkości. Jak by do była stacjonarna to sprawdzalnym połączenie między dyskiem a płyta główna ale to łapek więc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HAMAL napisał:

Wielu znajomych psioczy, że po którejś aktualizacji 10-tki coś się rypło nieodwracalnie w działaniu kompa, może tu jest przyczyna.

To moze zbiorowy pozew przeciwko Microsoftowi heheh

 

Kurcze mieszaja z ta 10. Ciagle aktualizacje i ciagle info, ze cos sie psuje po kolejnej aktualizacji.

Odpukac moja 10 smiga bez problemow - oby tak dalej;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, _Spirit_ napisał:

Zrób jeszcze jedną diagnostykę tym 


https://www.aida64.com/downloads

To jest SSD i Crystal nie za dobrze pokazuje - zapomniałem.

Chodzi o AIDA Extreme, czy inną wersję?

Testy odczytu są ok, a jak chcę zrobić zapisu, to taki dziwny komunikat:

image.png.6770311246838da1b6d0d347c6112907.png

Jaki sens mają testy, które mi wyczyszczą dysk? Może gdzieś coś innego mam włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2018 o 13:18, MateuszW napisał:

Chodzi o AIDA Extreme, czy inną wersję?

Testy odczytu są ok, a jak chcę zrobić zapisu, to taki dziwny komunikat:

image.png.6770311246838da1b6d0d347c6112907.png

Jaki sens mają testy, które mi wyczyszczą dysk? Może gdzieś coś innego mam włączyć?

Nie to . Poszukaj Smart Test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2018 o 23:58, MateuszW napisał:

Operacja się powiodła. Partycja wydaje się być wyrównana. Poprawił się też wynik testu:

1898511203_as-ssd-benchSanDiskSDSSDA4823_05.201823-43-23.png.01c3eadfeb6109c454f76ff168173be3.png

Ale... dysk nadal działa wolno. Zarówno w FC, jak i podczas kopiowania plików. Już nie mam pojęcia, o co chodzi.

Czy sprawdzałeś z innym, najlepiej sprawdzonym dyskiem? Jeśli operacje o których mówisz będą działać tak samo wolno na dwóch różnych dyskach to możesz wykluczyć dyski z równania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, może to nie dysk? U mnie ASI 178 (właśnie kupiona) zapycha się przy 3000x2000 (500 klatek i amen). Nagrywa za to 2400x1800 choćby i 1000 klatek. Ale czemu to piszę. W pierwszym przypadku, tych większych klatek Fire Capture pokazuje mi uciekający RAM - z 800 na 400, 200 a przy 50 - nagrywanie kaput - trzeba przerwać, nie dodaje nawet pojedynczych klatek. Patrzyłeś na RAM u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.