Skocz do zawartości

M 94 z Rodos


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Grzędziel napisał:

kosztem wyglądu gwiazdek szczególnie w lewym dolnym rogu.

Nie marudz! Jest akceptowalnie! 

 

Którego pięknego dnia się obudzisz i stwierdzisz, że wiesz jak naprawić w czasie obrobki takie mikro braki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem wczoraj z kolorem i wyszło, że mam przepalone jądro (jakkolwiek śmiesznie by to nie zabrzmiało :)). Tak sobie pomyślałem, że może zestackuję te 30 klatek RGB razem jak leci (na nich jadro nie jest przepalone) i wstawię w sam środeczek galaktyki tak jakbym miał luminancję z krótszym czasem naświetlania. Co o tym sądzicie?

Nauczka na przyszłość -sprawdzić ADU w trakcie ekspozycji bo wystarczyło trochę skrócić czas i było by OK.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolor może to uratować - np można nałożyć jedną warstwę kolorową w trybie luminosity (albo darker albo eksperymentalnie dobrać tryb przenikania), zamaskować całość oprócz jądra (z rozmyciem maski - wystarczy pewnie na czarnej masce jeden kleks miękkim pędzlem białą farbą pośrodku jądra), pewnie zmniejszyć przezroczystość tej warstwy, będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tayson napisał:

wstaw w miejsce przepalonego jadra jakas gwiazdke :)

Na prośbę Taysona (na priva), który nie wierzy, że mam jądro przepalone zamieszczam linka do stacka luminancji:

https://drive.google.com/open?id=1xowRRCweldJ-HPQr4gjt77EY3Ag0JYr8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa slowa o pixie, jak w nim usunac kolorowy szum.

1.

kopia zdjecia, aby obserwoac zmiany

image.thumb.png.1505ab00ede188a6352c1757050daa96.png

 

2. wydzielenie L z RGB

image.png.019d8f4af2c1c48022df34b1edfc21a3.png

image.thumb.png.3726761c48ee7a57b9d9dbcea1de22e6.png

 

3. zapodanie  L na RGB z zaznaczonym boxem chrominance noise reduction, aby wykonac trojkacik przeciagamy na zdjecie.

image.thumb.png.a7eb89cccc48f1dddce5092b9dc66715.png

 

4. gotowe

image.thumb.png.03281495c99a1455bbdc880ae3d5cd7d.png

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tayson super tutek, dzięki za udostępnienie.

 

Grzędziel dla mnie kolorystyka boska, ja to kupuję. Szum trochę obniża odbiór zdjęcia przy powiększeniu 1:1, ale po pierwsze primo Tayson pokazał fajny przepis jak się go pozbyć, po drugie primo zdjęcie bardzo mi się podoba mimo tego drobiazgu :)

 

Jeśli chcesz to podrzuć obrobioną luminancję i RGB gotową do złożenia (priv albo tu) - zobaczę czy coś da się zrobić z Twoim jądrem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.