Skocz do zawartości

pomóżcie w doborze sprzętu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 

Posiadam teleskop BKP 150/750 ,na nim Synta 80/400 do guidowania . Myślę czy nie zejść troszkę z wagą tego zestawu , zastępując 80/400 lunetą do guidingu StarGuider Guidescope 50 mm f = 162 mm / 1,25 , warto to zamieniać ? 

A drugie pytanie to jaką polecacie kamerę mono do tej tuby (150/750 ) , głównie zdjęcia DS ( w cenie do 2000 zł ) . 

 

Andrzej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cie - do DS w takim setupie to tylko używki. I myślę że może byc trudno do 2 k. DO 4-5 to już prędzej jakąś OSC starszego typu kupisz.

I raczej nie celuj w piksel mały tylko spokojnie - jakieś 5,4 np. z sensorem KAF 8300.

No albo coś takiego.

To bardzo dobra, stabilna kamera i ma zabudowany chip guidera. Do niej powinien był załączony dysk z oprogramowaniem do guidera i akwizycji. No ale trzeba mieć świadomość że to konstrukcja sprzed 12 bodajże lat. Ale sprawna- potrafi dostarczyć dużo radości. Miałem taką kiedyś  w wersji mono.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, tą kamerę mu właśnie podlinkowałem :)

Mono to na pewno przekroczy ten budżet. O koszcie koła filtrowego i kompletu filtrów nie wspomnę :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wessel napisał:

Piotr, tą kamerę mu właśnie podlinkowałem :)

Mono to na pewno przekroczy ten budżet. O koszcie koła filtrowego i kompletu filtrów nie wspomnę :)

Nie zauważyłem linku:facepalm:

Edit: Pisałem z telefonu.

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko pytanie jaki kolega ma wyciąg. Wieszanie kilogramowej kamery na standardowym wyciągu jest słabym pomysłem. To są niestety naczynia połączone a zestaw działa tak dobrze jak jego najsłabszy punkt.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi . Montaż HEQ5 . Jeśli chodzi o kamerę , to  chciałem aby była lekka i bez chłodzenia . Wyciąg mam standardowy  Crayforda 2'' / 1,25'' z mikrofocuserem 10:1. Przy Canonie mi się ugina . Dlatego chcę to zastąpić czymś lekkim .

Mam kamerę ASI 178 MC , i myślałem czy nie kupić takiej samej tylko mono  , jedna do guide druga foto .

Edytowane przez Andrzej76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej76 napisał:

Jeśli chodzi o kamerę , to  chciałem aby była lekka i bez chłodzenia .

Brak chłodzenia to bardzo duża wada, warto je mieć.

1 godzinę temu, Andrzej76 napisał:

Mam kamerę ASI 178 MC , i myślałem czy nie kupić takiej samej tylko mono  , jedna do guide druga foto .

178 ma małe piksele, jak na newtona. On nie będzie Ci w stanie dać wystarczającej jakości obrazu dla tej kamerki. Już lepiej 174, bo ma większy piksel i nieco większą całościowo matrycę.

5 godzin temu, Andrzej76 napisał:

astępując 80/400 lunetą do guidingu StarGuider Guidescope 50 mm f = 162 mm / 1,25 , warto to zamieniać ? 

Ja bym zamienił na zwykły szukacz SW przerobiony. Wyjdzie sporo taniej, a efekt taki sam. A co do zasady - tak, warto zmienić obecną tubę na coś bardziej zwartego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr4d napisał:

Na giełdzie jest ST2000XCM, mieści się w budżecie i nie potrzebujesz tuby do guide

Tylko ta waga , prawie 1kg . Mam teraz canona 450 jest o połowę lżejszy , a wyciąg goni jak ryjek świnki  w korycie . Naprawdę nie ma nic sensownego w tej cenie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.