Skocz do zawartości

ARP 159, NGC4725 Atik One 9 -pierwsze światło


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Grzędziel napisał:

....... I jak widać na fotografii kształt jasnych gwiazd pozostawia trochę do życzenia..

No właśnie to mnie zastanawia trochę, bo na galaktyce tego chyba nie widać a gwiazdki są mocno sfatygowane bo nie wiem jak nazwać ten efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło. Rzeczywiście gwiazdki mogły by być lepsze, ale za to galaktyki są super, a najbardziej podoba mi się ta "mała" NGC 4712

Jakie odczucia co do obróbki materiału w porównaniu z CMOS-em? Jak oceniasz  szum w  Atiku w porównaniu z ASI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Duser napisał:

Bardzo fajnie wyszło. Rzeczywiście gwiazdki mogły by być lepsze, ale za to galaktyki są super, a najbardziej podoba mi się ta "mała" NGC 4712

Jakie odczucia co do obróbki materiału w porównaniu z CMOS-em? Jak oceniasz  szum w  Atiku w porównaniu z ASI?

Trudno mi powiedzieć na podstawie tego jednego zdjęcia, jakiejś wielkiej różnicy nie widzę. Szum jest mniejszy niż w cmosie, chyba łatwiej go wyeliminować. Ale przy długoczasowych naświetleniach 3 min cmos versus 7 minut ccd obrabia się bardzo podobnie. Zobaczymy jak wyjdą zdjęcia zrobione w Bukowcu (mam 2 obiekty). Jak byś mnie zapytał którą kamerę na dziś bym wybrał to ja -człowiek przyzwyczajony do dłuższych ekspozycji pewnie bym wskazał Atik One. Zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jarzyna B. napisał:

Super wyszły te galaktyczki a w szczególności te małe :-)

Wydaje mi się, że te poszarpane gwiazdki leżą po stronie kamery :-(

Właśnie robię testy -podpiąłem kamerę do Newtona, który ma sprawdzoną, dobrą optykę i wypalam. Jak na razie gwiazdki mam okrągłe, ale po zestackowaniu zobaczymy.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jarzyna B. napisał:

Wydaje mi się, że te poszarpane gwiazdki leżą po stronie kamery :-(

Gdyby tak było to poprzedni właściciel również maiłby ten problem.

Ja tam widzę poziome i pionowe spajki powstające na pikselach matrycy. Są też słabsze ukośne, skąd te pochodzą?

Edytowane przez Krzychoo226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Paweł, widziałem, ale nie sugerowałem się nim w procesie obróbki. Teraz tak jak pisałem materiał odstawię i wrócę za jakiś czas spoglądając z dystansu. To prawda, że moje jest za niebieskie, ale jak balansowałem kolorem to uciekało w zieleń i ogólnie kolory robiły się zdechłe.

W każdym razie wszystkim dziękuję za merytoryczne uwagi.

:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.