Skocz do zawartości

Wyniki konkursu fotograficznego AstroKamera 2018


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście gratulacje dla wszystkich, nie tylko dla finalistów i nagrodzonych ! Jest to ciężki chleb - ta astrofotografia, o czym po raz kolejny  przekonał mnie Hans

w swojej wypowiedzi na forum  :)   Zawsze się jednak pocieszam, że jest to hobby, nikt nikogo i do niczego nie zmusza... Chciałeś...masz... :)

 

Z racji faktu, że mieszkam w Czeskiej Republice, troszkę przybliżę znaną tutaj na różnych frontach postać PETRA HORALKA, zdobywcy 1 miejsca w kategorii

ASTROKRAJOBRAZ.

Właściwie to nie sposób w kilku zdaniach przedstawić dorobek tego młodego chłopaka. Astronomiczny globtrotter, popularyzator astronomii w różnych publicznych

mediach, bardzo aktywny redaktor w CAS - Czeskim Związku Astronomicznym. Odwiedził chyba wszystkie kontynenty i wiele obserwatoriów , interesują Go przede wszystkim

niezwykłe wydarzenia astronomiczne ( zaćmienia Słońca itp ) , jest pierwszym czeskim foto ambasadorem ESO.  Absolwent Teoretycznej Fizyki i Astrofizyki na uniwersytecie w Brnie,  Jego imieniem została nazwana jedna z planetek....

 

Dwa linki dla chętnych bliższego zapoznania się z dorobkiem PETRA HORALKA :

 

Krotki życiorys i mnóstwo artykułów  w czasopiśmie CAS  :

http://www.astro.cz/autori/petr-horalek.html

 

Jego webowa strona i oczywiście dużo fotek z wojaży po świecie :

http://www.astronom.cz/horalek/

 

:)

Edytowane przez zbignieww
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za gratulacje.

5 godzin temu, Lukasz83 napisał:

Gratulacje @Andrzej F., jak widać Twoje prace to już klasa światowa :)

@Adam_Jesion, @DARK - również gratulacje!

Gratuluję  Łukaszowi za świetne zdjęcia tranzytu Jowisza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2018 o 18:40, zbignieww napisał:

Właściwie to nie sposób w kilku zdaniach przedstawić dorobek tego młodego chłopaka. Astronomiczny globtrotter, popularyzator astronomii w różnych publicznych

mediach, bardzo aktywny redaktor w CAS - Czeskim Związku Astronomicznym. Odwiedził chyba wszystkie kontynenty i wiele obserwatoriów , interesują Go przede wszystkim

niezwykłe wydarzenia astronomiczne ( zaćmienia Słońca itp ) , jest pierwszym czeskim foto ambasadorem ESO.  Absolwent Teoretycznej Fizyki i Astrofizyki na uniwersytecie w Brnie,  Jego imieniem została nazwana jedna z planetek....

Fajne są takie historię. Dzięki. Widać wyraźnie, że nie ma tu ludzi z przypadku. Na tym poziomie to już hardcore - zawsze.

 

W dniu 31.05.2018 o 00:24, Andrzej F. napisał:

Dzięki Adam i gratulacje również dla Ciebie. :helo:Sorry za ten niespodziewany nokaut, Mistrzu. To chyba tylko "wypadek przy pracy".  Do zobaczenia, mam nadzieję, niebawem.

Jaki tam wypadek - konsekwencja i praca przynoszą efekty. Fajnie jest obserwować Twoje dokonania (od lat). Musisz poszukać sobie nowego zajęcia, bo w tej dziedzinie już wiele więcej nie da się zrobić :D

 

23 godziny temu, Andrzej F. napisał:

Przy okazji muszę przyznać, że prawie cała moja wiedza o astrofotografii pochodzi z forum Astropolis. 

Nawet nie wiesz, jak miło słyszeć, że Astropolis odgrywa tak istotną rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  W dniu 31.05.2018 o 00:24, Andrzej F. napisał:

Dzięki Adam i gratulacje również dla Ciebie. :helo:Sorry za ten niespodziewany nokaut, Mistrzu. To chyba tylko "wypadek przy pracy".  Do zobaczenia, mam nadzieję, niebawem.

Jaki tam wypadek - konsekwencja i praca przynoszą efekty. Fajnie jest obserwować Twoje dokonania (od lat). Musisz poszukać sobie nowego zajęcia, bo w tej dziedzinie już wiele więcej nie da się zrobić :D


Andrzej, tylko nie traktuj tego co napisał Adam serio!

Masz fajne obserwatorium a ja czekam aż uruchomisz swój drugi mniejszy setup do szerszych kadrów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam. Myślę, że jeszcze mam dużo  do zrobienia, aby opanować astrofotografię na dobrym, europejskim poziomie. 

10 godzin temu, Grzędziel napisał:

  W dniu 31.05.2018 o 00:24, Andrzej F. napisał:

Dzięki Adam i gratulacje również dla Ciebie. :helo:Sorry za ten niespodziewany nokaut, Mistrzu. To chyba tylko "wypadek przy pracy".  Do zobaczenia, mam nadzieję, niebawem.

Jaki tam wypadek - konsekwencja i praca przynoszą efekty. Fajnie jest obserwować Twoje dokonania (od lat). Musisz poszukać sobie nowego zajęcia, bo w tej dziedzinie już wiele więcej nie da się zrobić :D


Andrzej, tylko nie traktuj tego co napisał Adam serio!

Masz fajne obserwatorium a ja czekam aż uruchomisz swój drugi mniejszy setup do szerszych kadrów.

Oprócz obserwatorium będę się starał uruchomić w najbliższym czasie odpowiednie zaplecze socjalne, aby móc prowadzić obserwacje w dużo szerszym gronie astro-maniaków. Piotrze, mam nadzieję, że będziesz pierwszym gościem w Lubiaszowie. Niedawno rozmawiałem z sołtysem, który powiedział mi, że nie ma funduszy na oświetlenie wsi.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Apropo nagród to ja ciągle czekam (Wy też ?) na swoją nagrodę rzeczową. Kontaktowałem się z organizatorem konkursu i dostałem odpowiedź, że od ESO nie dosłało jeszcze gadżetów. I nie wiem teraz kto bardziej zawiódł... 

Edytowane przez DARK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DARK napisał:

Apropo nagród to ja ciągle czekam (Wy też ?) na swoją nagrodę rzeczową. Kontaktowałem się z organizatorem konkursu i dostałem odpowiedź, że ESO nie dosłało jeszcze gadżetów. I nie wiem teraz kto bardziej zawiódł... 

W ogóle jakaś bieda. Z tego co widzę, konkurs totalnie nie był w stanie zbudować widoczności - zero informacji w mediach. Tak się astrofotografii nie wypromuje, bo wśród astrofotografów jej promować nie trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DARK napisał:

Apropo nagród to ja ciągle czekam (Wy też ?) na swoją nagrodę rzeczową. Kontaktowałem się z organizatorem konkursu i dostałem odpowiedź, że ESO nie dosłało jeszcze gadżetów. I nie wiem teraz kto bardziej zawiódł... 

Swoją nagrodę otrzymałem  przelewem w piątek 13 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adam_Jesion napisał:

W ogóle jakaś bieda. Z tego co widzę, konkurs totalnie nie był w stanie zbudować widoczności - zero informacji w mediach. Tak się astrofotografii nie wypromuje, bo wśród astrofotografów jej promować nie trzeba ;)

Odnoszę wrażenie że Hewelianium prowadzą ludzie bez żadnej pasji. Ot odbębnić robote i do domu. 

Dzięki CMK, instytucje promujące naukę wsród młodzieży i dzieci są teraz bardzo popularne, więc zapewne wystarczyło rozesłać "info" żeby zjawili się przedstawiciele prasy, radia i TV.

 

Ostatnio byla "afera", bo centrum Hewelianum postanowilo przygotować jakieś wakacyjne zajęcia dla dzieci związane z astronomią, tyle że.... nazwę dla akcji wzieli od Karola Wójcickiego. Owszem,  po zwróceniu uwagi szybko ją zmienili na inną, ale to tylko dowodzi, że prowadzą to ludzie zupełnie nie orientujacy się "kto, gdzie i co" w świecie amatorskiej astronomii.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.