Skocz do zawartości

[S] Zestaw - astrofotografia


Bandros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

W związku ze zmianą koncepcji mam na sprzedaż swój setup astrofotograficzny. Zestaw od razu rozbijam, więc po kolei:


1) Kamera ASI 224 MC. Kupiona na akcji zakupowej Astropolis, używana głównie do guidingu. W zestawie wszystko to co było tj. kable, płyta, obiektyw. Stan bardzo dobry.

 Cena 1000 zł z wysyłką.


2)    Korektor komy Baader MPCC Mark III wraz ze złączką do korektora komy. Kupiony w Astrokrak. Miałem go zamocowanego w moim Newtonie. Pudełko mi się gdzieś zagubiło. Sprzedaję to co na zdjęciach tj.  złączkę i korektor to co montowałem do Newtona. Stan bardzo dobry, optyka czysta.

Cena 300 zł z wysyłką.


3)  Pierścień Canon Eos/T2,  kupiony w Astrokrak, stan bardzo dobry.

Cena 25 zł z wysyłką


4)     Montaż HEQ5 biały. Jestem jego drugim właścicielem. Z powodzeniem służył mi do astrofoto, wieszałem na nim Newtona 150/750, nigdy nie był przeciążany.  Ulepszyłem go montując przekładnie paskowe Rowan-belt, wszystko zostało sprawdzone i wyregulowane. Lunetka biegunowa ustawiona przez fachowca z forum.  Na głowicy markerem zostały wykonane odpowiednie znaczki orientacji. Stan bardzo dobry (trochę otarć na statywie) , to mój 1 w życiu montaż,  chodził bardzo dobrze. Przykładowe zdjęcia wykonane montażem są na moim kanale Astrobin.  W skład zestawu wchodzi:

- Walizka Alu, tam trzymam głowicę i osprzęt.
- Statyw  i półeczka.
- Kontroler Bluetooth (tak nim sterowałem )
- Zasilacz z kablem i kabel do zapalniczki,
- Poziomica
2 przeciwwagi po 5 kg ( są trochę pocierane)

Z racji wielkości preferowałbym  odbiór osobisty (Lublin) lub do niedzieli 3.06 (Toruń), mogę kawałek dojechać, kwestia dogadania. Więcej informacji i zdjęć PW lub telefonicznie 695393665. Cena 2600 zł.

 

5)     SW 150/750 w systemie Newtona zmodyfikowany pod astrofoto wraz z guiderem 60/210.

Teleskop zakupiony  w Astrokrak, jest to wersja z mikrofokuserem, została ona wzmocniona ( założone wręgi i jest dobrze wyczerniona).  Na górze zamontowana lunetka 60/210  służąca jako guiding. Jedna z srub dociskających lustro jest lekko przekrzywiona, ale nadal pełni swoją funkcję i teleskop dobrze trzyma kolimację.  W zestawie to co było z teleskopem w standardzie.  Dorzucam torbe od Delty w której trzymam teleskop, maskę Bahtinova  i opaskę grzejną na szukacz (zasilanie USB, kupiona na Aliexpress). Optyka czysta. Stan bardzo dobry, chociaż dovetail jest trochę poocierany, ale to normalny skutek użytkowania.  
Cena 1400 zł z wysyłką. Cena do negocjacji i tutaj także preferowany odbiór osobisty, ale mogę ostatecznie wysłać. Przykładowe zdjęcia mój kanał na Astrobin.  


Więcej zdjęć i pytań PW lub telefonicznie: 695393665.

IMG_20180531_114310.jpg

IMG_20180531_114214.jpg

IMG_20180531_114102.jpg

IMG_20180531_114051.jpg

IMG_20180531_114022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.