Jump to content
Sign in to follow this  
Bandros

[S] Zestaw [S] Zestaw - astrofotografia

Recommended Posts

Witam !

W związku ze zmianą koncepcji mam na sprzedaż swój setup astrofotograficzny. Zestaw od razu rozbijam, więc po kolei:


1) Kamera ASI 224 MC. Kupiona na akcji zakupowej Astropolis, używana głównie do guidingu. W zestawie wszystko to co było tj. kable, płyta, obiektyw. Stan bardzo dobry.

 Cena 1000 zł z wysyłką.


2)    Korektor komy Baader MPCC Mark III wraz ze złączką do korektora komy. Kupiony w Astrokrak. Miałem go zamocowanego w moim Newtonie. Pudełko mi się gdzieś zagubiło. Sprzedaję to co na zdjęciach tj.  złączkę i korektor to co montowałem do Newtona. Stan bardzo dobry, optyka czysta.

Cena 300 zł z wysyłką.


3)  Pierścień Canon Eos/T2,  kupiony w Astrokrak, stan bardzo dobry.

Cena 25 zł z wysyłką


4)     Montaż HEQ5 biały. Jestem jego drugim właścicielem. Z powodzeniem służył mi do astrofoto, wieszałem na nim Newtona 150/750, nigdy nie był przeciążany.  Ulepszyłem go montując przekładnie paskowe Rowan-belt, wszystko zostało sprawdzone i wyregulowane. Lunetka biegunowa ustawiona przez fachowca z forum.  Na głowicy markerem zostały wykonane odpowiednie znaczki orientacji. Stan bardzo dobry (trochę otarć na statywie) , to mój 1 w życiu montaż,  chodził bardzo dobrze. Przykładowe zdjęcia wykonane montażem są na moim kanale Astrobin.  W skład zestawu wchodzi:

- Walizka Alu, tam trzymam głowicę i osprzęt.
- Statyw  i półeczka.
- Kontroler Bluetooth (tak nim sterowałem )
- Zasilacz z kablem i kabel do zapalniczki,
- Poziomica
2 przeciwwagi po 5 kg ( są trochę pocierane)

Z racji wielkości preferowałbym  odbiór osobisty (Lublin) lub do niedzieli 3.06 (Toruń), mogę kawałek dojechać, kwestia dogadania. Więcej informacji i zdjęć PW lub telefonicznie 695393665. Cena 2600 zł.

 

5)     SW 150/750 w systemie Newtona zmodyfikowany pod astrofoto wraz z guiderem 60/210.

Teleskop zakupiony  w Astrokrak, jest to wersja z mikrofokuserem, została ona wzmocniona ( założone wręgi i jest dobrze wyczerniona).  Na górze zamontowana lunetka 60/210  służąca jako guiding. Jedna z srub dociskających lustro jest lekko przekrzywiona, ale nadal pełni swoją funkcję i teleskop dobrze trzyma kolimację.  W zestawie to co było z teleskopem w standardzie.  Dorzucam torbe od Delty w której trzymam teleskop, maskę Bahtinova  i opaskę grzejną na szukacz (zasilanie USB, kupiona na Aliexpress). Optyka czysta. Stan bardzo dobry, chociaż dovetail jest trochę poocierany, ale to normalny skutek użytkowania.  
Cena 1400 zł z wysyłką. Cena do negocjacji i tutaj także preferowany odbiór osobisty, ale mogę ostatecznie wysłać. Przykładowe zdjęcia mój kanał na Astrobin.  


Więcej zdjęć i pytań PW lub telefonicznie: 695393665.

IMG_20180531_114310.jpg

IMG_20180531_114214.jpg

IMG_20180531_114102.jpg

IMG_20180531_114051.jpg

IMG_20180531_114022.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Aktualne
2) Rezerwacja
3) Aktualne
4) Rezerwacja
5) Aktualne

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Rezerwacja
2) Rezerwacja
3) Aktualne
4) Rezerwacja
5) Aktualne

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Sprzedane
2) Sprzedane
3) Sprzedane
4) Sprzedane
5) 1300 zł , dodatkowo dorzucam złączkę do korektora komy i odrośnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5) Nowa cena za teleskop 1200 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5) Nowa cena za teleskop 1100 zł.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

5) Nowa cena za teleskop 1000 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5) Nowa cena za teleskop 800 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
   Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
   • 144 replies
  • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
   Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
   • 4 replies
  • Odszedł od nas Janusz Płeszka
   Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
    • Like
   • 167 replies
  • Małe porównanie mgławic planetarnych
   Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
   Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
    • Thanks
   • 29 replies
  • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
   Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
    • Like
   • 11 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.