Skocz do zawartości

Ustawianie na Polarną w SharpCap


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.12.2019 o 17:45, isset napisał:

Ja korzystam z wersji 2.9 na win7 i nigdy nie miałem problemów z nim. Ustawienie na polarna teraz to chwila.

Cześć, 

 

Mam pytanko do Ciebie, używam ZWO OAG źródłem obrazu jest kamera główna ZWO ASI 294 MC Pro, ponieważ mój SSAG Oriona nie jest w tej konfiguracji najlepszym rozwiązaniem.  Ten obrót o 90stopni, o którym pisze kolega i woła sam SharpCap wykonujemy w prawo (tak, ażeby teleskop znajdował się po stronie wschodniej), czy też w lewo tak, ażeby przeciwwaga znajdowała się po stronie wschodniej?. Z góry dzięki za pomoc i przepraszam jeśli może się wydawać za głupie pytanie :). Pozdrawiam Marcin

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Po pierwszym "przekręceniu" montażu z pilota, kiedy sharpacap każe regulować montaż za pomocą śrub i to zrobicie, to wracacie to pozycji wyjsciowej i sprawdzacie? A potem jeszcze raz jazda montażem i ponownie do pozycji wyjsciowej czy robicie tylko jedna próbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tylko jedną próbę, ale raz z ciekawości zrobiłem tak, że ustawiłem najpierw przeciwwagę na wschód, po czym na zachód i była różnica, zobacz tu:

 

https://astropolis.pl/topic/63243-ustawianie-na-polarną-w-sharpcap/?do=findComment&comment=814371

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, isset napisał:

Ja robię tylko jedną próbę, ale raz z ciekawości zrobiłem tak, że ustawiłem najpierw przeciwwagę na wschód, po czym na zachód i była różnica, zobacz tu:

 

https://astropolis.pl/topic/63243-ustawianie-na-polarną-w-sharpcap/?do=findComment&comment=814371

Ja wczoraj zrobiłem kilka powtórzeń, za każdym razem nieco korygując. Potem puściłem phd, asystenta guidingu na dobre 10 minut i poszedłem robić drinki. Jak wróciłem to miałem błąd ustawienia na biegun 0.0 , ale to może kwestia drinków.

Próbowałem też kiedyś zrobić najpierw softem polemaster a potem sharpcap'em i też była mała różnica. Powoli jednak przekonałem się do SC i teraz robię głównie tym programem.

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Auron84 napisał:

Jeszcze takie pytanko mam do Was, czyli mój setup jest ok, kiedy używam do Polar Align główną kamerkę zwo asi 294 mc pro? Taki mam błąd obecnie 00°00'30" natomiast wykres wygląda tak jak w załączeniu.93616353_425352818330891_525422668082577408_n.thumb.png.62fe20dd4d1790d9ea6f959e08226851.png

Wykres bez skali nie ma żadnej wartości, natomiast ustawienie 30" to bardzo fajny wynik - do guidingu zdecydowanie lepiej niż trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj za pomocą PHD2 (Tools->Polar Drift Align) i EOSa 600d (live view) ustawiłem na polarną i wynik mnie zaskoczył. 88 klatek po 30sek i brak systematycznego błedu i wszystkie klatki akceptowalme. Obiektyw jupiter 21M (f=200mm) Nie wiem jak zrobić taki wykres jak powyżej, bo mój napęd (DIY) nie komunikuje się z lapkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.