Skocz do zawartości

Sequeance Generator Pro v3


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

jak ja lubie sam sobie odpowiadac na pytania :)

w CDC sprawdzamy pozycje komey i tworzymy nowa sekwencje z tymi wspolrzednymi.

 

 

ABY PRZENIEŚĆ ustawienia SGP3 pomiedzy komputerami kopiujemy folder (win7, win10) C:\Users\user\AppData\Local\SequenceGenerator

pozwalanam to na skopiowanie rozmieszczenia okienek i profili.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie mogę sobie poradzić z autofocusem. Jak to jest - gdzie ma być wyciąg jak zaczyna mierzyć krzywą V? Ustawiłem krok, ale wynik zależy od tego gdzie zaczyna mierzyć punty.

Co się stanie jak zrobię autofocus w trakcie sesji w pozycji In focus? Nie wyjdzie mi krzywa V..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem ale nie rozumiem. Wiesz, jeśli mam focus, to już pierwszy krok da wynik HRF wyższy od obecnego i coraz gorzej, Krzywa nie wyjdzie, właśnie tak mi robi.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kubaman napisał:

czytałem ale nie rozumiem. Wiesz, jeśli mam focus, to już pierwszy krok da wynik HRF wyższy od obecnego i coraz gorzej, Krzywa nie wyjdzie, właśnie tak mi robi.

Nie rozumiem czego nie rozumiesz... 

Opisz dokładnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem odpowiedź sam, ale napiszę bo dla tych, co z focuserem nie mieli wcześniej do czynienia to może się przydać. Nie wiedziałem w jaki sposób przebiega procedura autofocusa i obawiałem się co się stanie kiedy zdejmowanie kolejnych klatek nie pokaże coraz lepszego wyniku HFR tylko coraz gorszy (od centrum ostrości na boki). Wyjaśniłem to sobie - ostrzenie zaczyna się skokiem pozycji silnika o [(n-1)/2 * wielkość kroku] w kierunku obrotu na OUT i przejście wszystkich kroków ostrzenia w kierunku IN, skutkiem czego nasz punkt ostrości, jeśli zaczynaliśmy mniej więcej w punkcie ostrości, znajdzie się w centrum krzywej. n - liczba kroków AF.

 

Pojawił się natomiast inny problem - taki jak sam miałeś - po ponownym uruchomieniu zestawu mam pozycję 0 w miejscu ostrzenia i nie 0mogę rozpocząć procedury autofocusa bo wyskakuje błąd, że nie mogę się cofnąć na zakres "-". W nocy robiłem to ręcznie przejeżdżając kontrolerem poza skalę i rejestrując nowe zero na focuserze (ale i tak nie uzyskałem dobrego wyniku). Nie poradziłem sobie z tym w nocy ale teraz znalazłem taką opcję i pytam się Ciebie czy to załatwi sprawę:

 

1625224316_Autofocusbdnaout.thumb.jpg.c628132ceaf1315e0c90469ec8d0a986.jpg

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reverse nie pomoże. 

W DF to normalne że po zaniku zasilania zeruje pozycje. Musisz ręcznie cofnąć dravtube do zera (nie wiem jak to zrobić w obiektywie) i ponownie wyjechać na jakąś tam określoną wartość. 

 

Może da radę i @MateuszW zrobi tak jak w Astrolinku, że samemu możemy wpisać aktualna ilość na jakiej jest wysunięty wyciag.

 

Oczywiście zmiany w panel control sa tylko pod tą sekwencje, a nie pod ogólny profil equipment. 

 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wyłączeniem sprzętu musisz po prostu użyć funkcji parkowania. Po to ona jest, żeby przejechał na 0 i nie stracił pozycji po wyłączeniu.

41 minut temu, Tayson napisał:

Może da radę i @MateuszW zrobi tak jak w Astrolinku, że samemu możemy wpisać aktualna ilość na jakiej jest wysunięty wyciag.

Ok, coś takiego mogę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem jak na załączonym obrazku. Zawsze z prawej strony, niezależnie od tego gdzie jestem i jaki mam krok, drugi pomiar wychodzi odwrotnie niż się spodziewamy. W tym przypadku ostrość jest w 416, ale krzywa wychodzi nieprawidłowa i pojawia się komunikat, że klatka weryfikująca ma HFR na zbyt wysokim poziomie.

 

Poza tym pomiar HFR jest niestabilny albo bardzo zależny od seeingu, potrafię przejechać w jedną stronę zakres 100 kroków silnika i mieć w zasadzie identyczny poziom HFR, a następnie wrócić, i uzyskać kompletnie inny wynik. Być może to cecha pierścienia ostrzenia w moim szkle, ma jakiś backlash czy coś.

 

Szkoda, bo muszę ręcznie, a przy ręcznym muszę jechać na jasną gwiazdę, bo przy NB nie ma szans dobrze tego wysterować.

 

W tym przypadku ostrośc jest w 416

915375859_afproblemzdrugimkrokiem.thumb.jpg.38c9f9e9a57a25839660ccf02f1229b9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem jedyną osobą, której nie działa Auto Meridian Flip? 

Ustawiłem EQmoda zgodnie z instrukcją SGP (odhaczony meridian flip) i sytuacja wygląda tak - dochodzę do flipa, zgodnie z ustawieniami sekwencja pauzuje przed wykonaniem flipa by nie zmarnować klatki, pojawia się komunikat, że teraz trzeba wykonać flipa i mam do tego przycisk na ekranie, który po 10 sekundach znika jeśli nie wcisnę (nie wciskam) i sekwencja zostaje przerwana całkowicie z informacją o błędzie montażu - brak dalszego zakresu pracy monta ze względu na meridian. Sprawdzałem trzecią noc i mam dokładnie to samo, pomimo prób zmiany ustawień w SGP i EQmod. Taki auto flip z manualnym potwierdzeniem.

 

Ktoś miał podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sam sobie pomogłem - dla wiadomości, jeśli ktoś będzie miał podobny problem. Musiałem ręcznie jeszcze raz ustawić sobie limity na moncie w ustawieniach sterownika EQmod. 

Z pilota ustawiam pozycję dla limitu i rejestruję, na W i na E. Aby to zadziałało należy limity ustawić nieco poza położeniem horyzontalnym, tak by zakresy się zakładały.

Poszło bez problemu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2018 o 10:13, kubaman napisał:

Czy jestem jedyną osobą, której nie działa Auto Meridian Flip? 

Ustawiłem EQmoda zgodnie z instrukcją SGP (odhaczony meridian flip) i sytuacja wygląda tak - dochodzę do flipa, zgodnie z ustawieniami sekwencja pauzuje przed wykonaniem flipa by nie zmarnować klatki, pojawia się komunikat, że teraz trzeba wykonać flipa i mam do tego przycisk na ekranie, który po 10 sekundach znika jeśli nie wcisnę (nie wciskam) i sekwencja zostaje przerwana całkowicie z informacją o błędzie montażu - brak dalszego zakresu pracy monta ze względu na meridian. Sprawdzałem trzecią noc i mam dokładnie to samo, pomimo prób zmiany ustawień w SGP i EQmod. Taki auto flip z manualnym potwierdzeniem.

 

Ktoś miał podobnie?

mam bardzo podobny problem.

SGP czeka na flip, odlicza do flipa i nagle uznaje ze to juz koniec sesji :(

 

najlepsze ze mam tak nie wiedomo z jakiej przyczyny. 10x jest ok a 2-3x pod rzad sie wywala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

co zrobić by SGP pokazywał obraz Live View? Ustawiam powiedzmy ekspozycje 0,3 sek i daję pętlę, ale każde zdjęcie ładuje się kilka sekund. Chciałbym używać SGP do ostrzenia manualnego, ale przez to opóźnienie nie ma to sensu i muszę uruchamiać SharpCap'a. I zazwyczaj zawi3eszam kamerę, bo zapominam  jej przełączać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.