Jump to content
Limax7

Obłoki srebrzyste [2018]

Recommended Posts

No dobra ale jak wyłuskać url rss choćby tego wątku?

To już pytanie do @Adam_Jesion, bo pamiętam że kiedyś RSS działał i był dostępny na dole strony.

W dniu 4.06.2018 o 21:55, MateuszW napisał:

Czyli tylko raz na kilka minut można zsynchronizować sobie dane z serwerem? Słabo... Nie da się poprosić użytkownika o zezwolenie na częstsze budzenie (jak zezwolenie na gps, dostęp do plików itp)?

No to można by zrobić takie rzadkie powiadomienia (do NLC może jakoś starczy), a dla chętnych powiadomienia SMS. Za kilka zł można mieć już sporo SMSów do wysłania z bramki (tylko trzeba by te pieniądze zbierać i płacić regularnie, a to może być dużo roboty).

Z tego co się orientuję to jedynym sposobem na pominięcie oszczędzania energii przez nowsze Androidy jest stosowaniem https://firebase.google.com/docs/cloud-messaging/

i raczej to dział bo niektóre aplikacje np. facebook ,,wybudzają'' natychmiastowo telefon nawet w nocy. Jedynie kwestia zaimplementowania tego, ja akurat jeszcze się tym nie bawiłem bo obecny limit minimalnego okna synchronizacji 8 minut w moich aplikacjach mi starcza.

Mi też się wydaje, że RSS byłby najlepszym wyjściem bo technologia znana i są aplikacje zarówno na systemy dla telefonów i komputery plus interfejs webowy oczywiście. Z drugiej strony aplikacja typowo na potrzeby takich raportów miała by pewnie więcej funkcjonalności, np. zdjęcia czy lokalizacje było by łatwiej udostępniać itp. co mogło by skutkować większą ilością zgłoszeń.

Wreszcie jakieś obłoki :D piknie :)

Witam :) 

Mam mieszane uczucia bo przez chwilę wydawało mi się że to sreberki ale czy były by tak subtelne ?

Warto wstawać nawet gdy ich nie widać ! Śpiew ptaków ,Jowisz , Mars i Księżyc :) Jest Co Oglądać !

Pozdrawiam Czystego Nieba

IMGP2879.JPG

Ja to nazywam zwiastuny obłoków. Pierwszy z ich typów tak chyba wygląda 

Obłoki Są a Ostrości nie Ma ? szkoda szkoda ! :( Fotki do kosza jak dla mnie !

Pozdrawiam

fotki do kosza jak dla mnie ,czyli jakbym ja takie fotki zrobił to bym do kosza dał ! Czy ja nie mogę komentarza osobistego dać Fredrixxon ?

• Like 1

6 godzin temu, Andrzej78 napisał:

Obłoki Są a Ostrości nie Ma ? szkoda szkoda ! :( Fotki do kosza jak dla mnie !

Pozdrawiam

Fotograf ze mnie żaden,uprawiam wizual.Nie pamiętałem nawet  ustawień aparatu,dla mnie pomimo braku ostrości,to i tak nie lada wyczyn.

No to mamy pierwsze pewne obłoki w tym roku, gratulacje! U mnie chmury akurat były.

13 minut temu, MateuszW napisał:

No to mamy pierwsze pewne obłoki w tym roku, gratulacje! U mnie chmury akurat były.

Nie pierwsze ;) z nocy 2 na 3 czerwca zostały zarejestrowane nad morzem.

1 godzinę temu, jupiter1969 napisał:

Fotograf ze mnie żaden,uprawiam wizual.Nie pamiętałem nawet  ustawień aparatu,dla mnie pomimo braku ostrości,to i tak nie lada wyczyn.

Wystarczy zobaczyć fotkę po wykonaniu :) jest ostrość czy nie jak nie poprawiam jeszcze raz! Czekam na ostre fotki szczególnie że obłoczki piękne ! Powodzenia w obserwacjach i fotografowaniu ! Pozdrawiam Czystego Nieba :) 

Wydaje się że obłoki obecnie lepiej widoczne są nad ranem niż wieczorem. Chyba wynika to z geometrii osi obrotu Ziemi względem orbity wokółsłonecznej?

Bezskutecznie wypatruję NLC wieczorami..

Różnie to bywa. Jak jest dobry sezon to są dwa rzuty - trochę przed północą i przed świtem. Ale te godziny nie są stałe, zależą od kalendarza. W tym dużym wątku o NLC była chyba ta kwestia wałkowana.

13 godzin temu, Andrzej78 napisał:

fotki do kosza jak dla mnie ,czyli jakbym ja takie fotki zrobił to bym do kosza dał ! Czy ja nie mogę komentarza osobistego dać Fredrixxon ?

To zrób to kulturalnie. I konstruktywnie. 

9 godzin temu, Lukasz77 napisał:

NLC_Kiełpiniec_09_06_2018.png

Świetna fota. Z tego roku? Brawo !

• Like 3