Skocz do zawartości

Obłoki srebrzyste [2018]


Limax7

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.06.2018 o 21:55, MateuszW napisał:

Czyli tylko raz na kilka minut można zsynchronizować sobie dane z serwerem? Słabo... Nie da się poprosić użytkownika o zezwolenie na częstsze budzenie (jak zezwolenie na gps, dostęp do plików itp)?

 

No to można by zrobić takie rzadkie powiadomienia (do NLC może jakoś starczy), a dla chętnych powiadomienia SMS. Za kilka zł można mieć już sporo SMSów do wysłania z bramki (tylko trzeba by te pieniądze zbierać i płacić regularnie, a to może być dużo roboty).

Z tego co się orientuję to jedynym sposobem na pominięcie oszczędzania energii przez nowsze Androidy jest stosowaniem https://firebase.google.com/docs/cloud-messaging/

i raczej to dział bo niektóre aplikacje np. facebook ,,wybudzają'' natychmiastowo telefon nawet w nocy. Jedynie kwestia zaimplementowania tego, ja akurat jeszcze się tym nie bawiłem bo obecny limit minimalnego okna synchronizacji 8 minut w moich aplikacjach mi starcza.

 

Mi też się wydaje, że RSS byłby najlepszym wyjściem bo technologia znana i są aplikacje zarówno na systemy dla telefonów i komputery plus interfejs webowy oczywiście. Z drugiej strony aplikacja typowo na potrzeby takich raportów miała by pewnie więcej funkcjonalności, np. zdjęcia czy lokalizacje było by łatwiej udostępniać itp. co mogło by skutkować większą ilością zgłoszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jupiter1969 napisał:

Fotograf ze mnie żaden,uprawiam wizual.Nie pamiętałem nawet  ustawień aparatu,dla mnie pomimo braku ostrości,to i tak nie lada wyczyn.

Wystarczy zobaczyć fotkę po wykonaniu :) jest ostrość czy nie jak nie poprawiam jeszcze raz! Czekam na ostre fotki szczególnie że obłoczki piękne ! Powodzenia w obserwacjach i fotografowaniu ! Pozdrawiam Czystego Nieba :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.