Skocz do zawartości

NGC7000 próbne testy ATM astro trackera


pablo12311

Rekomendowane odpowiedzi

Pokażę kilka fotek tylko się nie przestraszcie. Astro tracker bez poprawek lakierniczych.

Sposób ustawienia na polarną bardzo prosty tak jak w przypadku Fastrona.

Gdy mamy wyjustowany szukacz z krzyżem ustawiamy na biegun.

Gdy chcemy wyjustować szukacz obracamy go wokół osi ustawiając go na polarnej. Tak jak w przypadku Fastrona.

Następnie odkręcam uchwyt na szukacz i zakręcam głowicę kulową.


 

IMG_20160925_125122.jpg

IMG_20160925_125140.jpg

IMG_20160925_132815.jpg

Edytowane przez pablo12311
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ciekawości podaję kilka parametrów.

Parametry silnika
200 kroków, 3A , 1,8stopnia/krok
Sterownik AVT z 8-mioma mikrokrokami oraz generator do sterownika silnika krokowego ustawiony zworką na przedział 0 - 200Hz. W generatorze sterownika został zmieniony potencjometr do ustawienia częstotliwości na bardziej precyzyjny tj. 28 obrotów .
Dzięki wspaniałemu kalkulatorowi Pana Leszka przeliczyłem, że dla poszczególnych parametrów częstotliwość na generatorze musi być ustawiona na wartość 190,99675 Hz. Ustawienia tego dokonałem na oscyloskopie, chociaż zauważyłem, że od czwartego miejsca po przecinku wartości się zmieniały. (to była stara wersja sterowania).

Aktualnie jest wykonane sterowanie przez Mateusza który zamienił analogowy generator silnika krokowego na cyfrowy Arduino.

Przekładnia mechaniczna obrotnicy satelitarnej to 1:10285,71

Krok sterowania to 0,07875003 arcsec !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AdamK napisał:

Możesz mieć takie przekonanie, bo tak rzeczywiście jest. Ale tylko dla krótkiej ogniskowej... 

Zgadzam się. Ale obiekty które są blisko bieguna można focić już ogniskową 400mm. Udźwig obrotnicy bardzo duży. Wieszałem na nim obiektyw Tamron 150-600 i Nikona D300 i spokojnie dawał radę. Oczywiście musi być odpowiednia głowica kulowa. Ja stosuję do dużego obiektywu głowicę Triopo B-4 o udźwigu 18kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pablo12311 napisał:

Zgadzam się. Ale obiekty które są blisko bieguna można focić już ogniskową 400mm. Udźwig obrotnicy bardzo duży. Wieszałem na nim obiektyw Tamron 150-600 i Nikona D300 i spokojnie dawał radę. Oczywiście musi być odpowiednia głowica kulowa. Ja stosuję do dużego obiektywu głowicę Triopo B-4 o udźwigu 18kg.

Chciałem po prostu powiedzieć, że przy większych ogniskowych nie pofocisz sobie bez guidingu z czasami dłuższymi niż kilkadziesiąt sekund... Fajna konstrukcja. Powodzenia!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podstawa z blachy na której siedzi obrotnica jest za cienka. Można zrobić z blachy 5-8 mm. Lunetkę biegunową osadzić jak najbliżej osi, bo za dużo połączeń jest, a to osłabia sztywność, w efekcie dokładność ustawienia.

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.