Skocz do zawartości

Messier 16 Eagle Nebula w palecie HST


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Takahashi FS 128, ZWO ASI 1600 MM-C na ASA DDM 60.

Ekspozycja: Ha i OIII: po 24 x300 sekund, SII: 35x300 sekund.

Brok nad Bugiem.e3s_qle2pYft_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale mnie ta moja konwencja kolorystyczna pasuje. Nawet wyprodukowałem taką wersję jak Twoja, ale nie wrzucam jej :)

Kolego pablo, w HST gwiazdki nie lecą w magentę one SĄ w kolorze magenty. Jest zielone, bo przyjąłem taką konwencję kolorystyczną dla HST. Polecam www.astrofun.pl

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie zrobiłem wersję ( uwierzcie-to chyba 12 wersja) która mi się podoba. Nie wiem dlaczego , ale ten obiekt jest strasznie trudny - być może powodem jest niezwykle duża różnica pomiędzy poziomem sygnału Ha i pozostałych składników.

Udało mi się też uniknąć płaskiego centrum ( w Ha takie niestety było) , taki przestrzenny efekt stał się znów widoczny.

 

Jy-q5xF8-QBO_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem kilkanaście różnych wersji kolorystycznych - piaskowo-niebieską, czarno-niebieską a'la AJ i podobnych, pobierałem nauki u Mistrzów ( nie mogę podać namiarów - rozumiecie - RODO) i w końcu po konsultacjach z żoną zdecydowałem się pozostać przy swojej ulubionej kolorystyce. Poniżej ostatnia wersja.

 

Ff_FQHBBlWa7_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wessel napisał:

Wykonałem kilkanaście różnych wersji kolorystycznych - piaskowo-niebieską, czarno-niebieską a'la AJ i podobnych, pobierałem nauki u Mistrzów ( nie mogę podać namiarów - rozmiecie - RODO) i w końcu po konsultacjach z żoną zdecydowałem się pozostać przy swojej ulubionej kolorystyce. Poniżej ostatnia wersja.

 

Ff_FQHBBlWa7_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

 

Widzę, że mamy podobny gust :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wessel napisał:

Poniżej ostatnia wersja.

No, nareszcie :) Dobrze, że nic wcześniej nie pisałem, bo pierwsza wersja zupełnie mi się nie podobała, a teraz sam doszedłeś do czegoś, co idealnie trafia w moje gusta. Wygląda przecudnie!

 

Spojrzałem na swoją wersje tego obiektu, którą wykonałem 3 lata temu - załamałem się, jest tragiczna :) Ale kolorystycznie dążyłem do tego samego, albo podobnego wyglądu. W HST zawsze miałem podstawowy problem - przekształcając kolory z zielono-zielonych na różnorodne powstawał mi masakryczny szum. Robiłem to głównie poprzez kolory selektywne. Jak Ty zmieniasz kolorystykę zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wessel napisał:

Właśnie używam przede wszystkim tego tutoriala i podczas stosowania kolorów selektywnych obraz mocno się zaszumia (pojawiają się kolorowe plamy). Zasadniczo, po zgraniu histogramów (image 2), na początku mam znacznie bardziej zazieleniony (niekolorowy) obraz i muszę stosować mocniejsze operacje, żeby się tego pozbyć, w efekcie robią się plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.