Skocz do zawartości

M 101 z Beskidu Niskiego


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Jarzyna B. napisał:

Żartowałem :emotion-5: Później wskazania termometru w przeliczeniu na kroki i pilnuję temperatury do kompensacji. Śpię na pół gwizdka :ermm:

Hihihi, wiem że teoria terią, a praktyka robi swoje! 

Tak to jest w SGP3. Ciekawe czy się u mnie sprawdzi?

 

Najgorsze co może być to że nie wychwyce se jest lipa i będę się cieszył że mam wszystko w punkt... :'(

Screenshot_20180612-194507.thumb.png.57a9e8e730e77974472c792dcfe6831e.png

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, peter5 napisał:

Piotrze widzę, że lubujesz się w wynajdywaniu interesujących miejsc do astrofotografii. Ciekawą historię ma ta wieś:original:.

Tak, znam historię, z resztą jak całego Beskidu Niskiego. To piękny rejon, ciągle jeszcze pusty i do końca nie odkryty, ciężko doświadczony przez historię XX wieku. Ta miejscówka jest tu:  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ropianka

11 godzin temu, Pav1007 napisał:

Bardzo fajnie wyszło Piotr, leciusieńka dekonwulsja (dokonwulacja czy inna wulsia) by się przydała - ale tak tyci tyci :-)

Kolorek będzie?

Próbowałem trochę dekonwoluować, ale jeszcze nie za bardzo umiem. A koloru nie zdążyłem zebrać, chmury przyszły.

11 godzin temu, Marcin_G napisał:

Wyrzeźbione tym samym APO, które miałeś w Bukowcu?

Nie, w Bukowcu miałem APO 130 z Atikiem One. Teraz planowałem robić mgławice nisko nad południowym horyzontem więc wziąłem mniejszy setup z większym FOV. Pogoda (zamglenie) pokrzyżowało plany.

21 godzin temu, Jarzyna B. napisał:

Nigdy nie ustawiłem lepiej niż ręcznie :-) Później już tylko focus and forget !

Ja też nigdy nie ustawiłem ostrości lepiej niż ręcznie z bardzo prostego powodu -nigdy nie miałem motofocusera. :)

Ale pracuję nad docelowym setupem więc i to doświadczenie jeszcze przede mną.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś może tam na tej polanie na górze? Da się tam dojechać osobówką? Kiedyś zajechałem tam w nocy, ale był tam jakiś szlaban i przeniosłem się w inne miejsce. Innym razem dotarłem tam nocą na piechotę od strony Mszany, ale drogą leśną, więc bez dojazdu osobówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrek Guzik napisał:

Byłeś może tam na tej polanie na górze? Da się tam dojechać osobówką? Kiedyś zajechałem tam w nocy, ale był tam jakiś szlaban i przeniosłem się w inne miejsce. Innym razem dotarłem tam nocą na piechotę od strony Mszany, ale drogą leśną, więc bez dojazdu osobówką.

Tak, łaziłem sporo po okolicy. Raczej osobówką bym się tam nie pchał, ciężka droga. Poza tym to tereny prywatne. Ja mieszkałem u właścicieli - gospodarzy więc mogłem się rozstawiać na łące bez ograniczeń, ale nie wiem jak by zareagowali jak by przyjść bez pytania.

W każdym razie miejsce super, podobnie jak Lipowiec, z tą różnicą, że nie ma ludzi.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grzędziel napisał:

 Poza tym to tereny prywatne. Ja mieszkałem u właścicieli - gospodarzy więc mogłem się rozstawiać na łące bez ograniczeń, ale nie wiem jak by zareagowali jak by przyjść bez pytania.

No właśnie. A to jest jakaś agroturystyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2018 o 21:46, Grzędziel napisał:

 miejsce genialne - wieś Ropianka, czyli 2 domy, zero lamp, odkryte południowe zbocze, niebo smoła, po horyzont.

Szerokość geograficzna poniżej 49,5oN, wysokość 500m n.p.m. i prawie bieszczadzkie niebo - kolejna świetna miejscówka na kilkudniowy wypad turystyczno-astrofotograficzny. Jak oceniasz warunki w "Cichym Zakątku"? Czy ta agroturystyka zapewnia standard "traperski" czy ma wszystko, co jest niezbędne na rodzinny wypoczynek (ich strona internetowa ma zaledwie kilkuzdjęciową galerię)? 

Chciałbym się jeszcze dopytać o uciążliwość łun nad południowym horyzontem, tych bliskich (z Barwinka czy Svidnika) i tych dalszych (z Bardejova, Presova czy Koszyc).

1648203168_ROPIANKA-JAKONIEBA.jpg.b365ce0e9feb3a19809d3ff6ba36a048.jpg

Edytowane przez jutomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to standard all inclusive, raczej skromnie. 2 duże pokoje po 3-5 osób (ale byłem tam z żoną i byliśmy sami). Do tego duża kuchnio jadalnia. Standard średni, stare meble. Warunki do obserwacji rewelacyjne, gospodarze bardzo mili. Jeden mankament: jak się trafi, że w 5-cioosobowym pokoju będzie np hałaśliwa, imprezująca grupa to może być męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzędziel napisał:

Nie jest to standard all inclusive, raczej skromnie. 2 duże pokoje po 3-5 osób (ale byłem tam z żoną i byliśmy sami). Do tego duża kuchnio jadalnia. Standard średni, stare meble. 

Dzięki za odpowiedź. A jak z uciążliwością łun na horyzoncie? Robiłeś może jakieś szersze kadry lustrzanką?

 

 

36 minut temu, Pav1007 napisał:

Co to za strona, z której wrzuciłeś obraz?

To strona polecona przez Piotra Guzika, który intensywnie ją aktualizuje swoimi odczytami z SQM-L'a. 

Świetnie nadaje się do sprawdzenia uśrednionej jakości nieba w zenicie przy planowaniu wyjazdów astro.

https://www.lightpollutionmap.info/#zoom=6&lat=6675771&lon=2242098&layers=0BFFFFTFFFF

Edytowane przez jutomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.