Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata Rosja 2018 - komentarze, wnioski, luźne przemyślenia


Rekomendowane odpowiedzi

Takie optymistyczne plotki.mundialowe.  Reprezentacja Polski musi przegrać z Japonią, bo  niżej spaść się nie da, a i później budować będzie łatwiej.  Ponoć Rosjanie nie oddadzą wraku reprezentacji Polski, czyli ktoś będzie budował od zera. W sumie optymistycznie.:g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez reszty z tym sie utozsamiam i mam troche satysfakcji, argumentujac  przy kilku okazjach wsrod znajomych, ze naszym absolutnie brak techniki,

zwinnosci, elastycznosci. Przy lekkim nawet pressingu wystraszeni pozbywaja sie pilki - w poprzek, do tylu czy na chybil trafil do przodu, bo moze...

A moze jest jak morze - szerokie i glebokie ! 

Dzieki, Hamal, ze w tym szumie informacyjnym i tych bzdetach pisanych czy mowionych przez pseudo- fachowcow ( dziennikarzy, publicystow i swity krecacej sie

wokol studiow sportowych tvp )  - wylowiles naprawde wartosciowa analize, ocene !

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HAMAL napisał:

Ogólnie ciężko być obiektywnym wobec swojej ukochanej drużyny. Gdy wygrywa (eliminacje do MS2018 czy mecze towarzyskie) to ja się cieszę i "nie dostrzegam" jednak tego że technicznie to ciągle bardzo daleko jesteśmy w tyle..

 

Ale jeszcze kilka lat temu było znacznie gorzej bo przyjmując piłkę odbijała się ona od naszych jak od deski.

Wiec jakiś progres jednak jest.

 

Nie wiem co przyniesie przyszłość. Chciałbym by pojawili się nowi zawodnicy pokroju Kownackiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, wimmer napisał:

Reprezentacja Niemiec. W końcu bronili tytułu, a tu bęcki od Korei, w którą mało kto wierzył.

Większą sensacją na pewno. Ale na razie Niemcy chociaż 1 mecz wygrały i na pewno lepiej się zaprezentowały. Zobaczymy co będzie jutro z Japonią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu trenera Nawałki też bym wystawił Fabiańskiego. Nie tyle z powodu jakichś zmian personalnych w głównym składzie, ale żeby wrócił do domu chociaż z jednym rozegranym meczem i poczuciem, że było się i grało na Mundialu.
A co do gry, to typuję, że przegramy. Znoszenie presji nie jest mocną stroną naszych piłkarzy i po tej fali krytyki wyjdą na boisko już dostatecznie podłamani. A to przełoży się na słabszą grę. Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba wolałbym, żeby przegrali po walce niż wygrali w takim stylu. Jeśli ostatnie 10 min to był mecz dla kibiców to ...hmmm. Jeśli to miał być mecz o honor to gratulacje. Minimalizm, karta odbita, mecz zaliczony, zwycięstwo. Wszyscy są zadowoleni ...i chyba tylko ja mam niesmak.

Edytowane przez zdzichu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rozumiałbym gdyby ten wynik coś dawał polskiej reprezentacji. Ale tak naprawdę nie miało ŻADNEGO znaczenia czy przegrają 2:5 czy wygrają 6:1.Japończyków rozumiem, im ten wynik dawał awans, ale Polakom? Co im dawał taki styl gry? Honor???

Edytowane przez zdzichu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Paether napisał:

Polska udowadnia że można stracić resztki honoru wygrywając mecz o honor...

No. Końcówka meczu całkowicie zaprzeczyła duchowi rywalizacji i idei sportu. To wyglądało bardzo słabo :( W wykonaniu Japończyków również.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.