Skocz do zawartości

Kabel w standardzie ST4. (SW Adventurer)


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Antek Staszewski napisał:

No to odgrzeję temat jeszcze raz:grin:

Który kolor należy zamienić z którym, bo im więcej czytam tym mniej wiem

 

W dniu 20.09.2018 o 21:32, gryf188 napisał:

Wczoraj przerobiłem ten sam problem u siebie podłączając guider kablem ST4 do iOptrona CEM25P . Żeby guider działał poprawnie trzeba zamienić pin 4 z 6 czyli zielony z niebieskim . Kabel jest dalej symetryczny bo to tylko zamiana jednego przewodu.

Oczywiście temat dotyczy kabla i kamery T7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Antek Staszewski napisał:

U mnie jest: too little or no east move. Zaczynam tracić do tego cierpliwość:ermm:

A sprawdziłeś jak zachowuje się montaż jak użyjesz ręcznego guidingu? Wtedy będziesz miał pewność czy montaż reaguje i w którą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

u mnie po zamianie kabli chyba nie działa

kiedy włączam na ręczny guiding cos tam mieli jak nacisnę północ lub południe

...i wyskakuje komunikat

"PulseGuide command to mount has failed - guiding his likely to be ineffective"

kiedy nacisnę wschód/zachód - jest cisza i nic się nie dzieje

oczywiście kamerka T7

Edytowane przez sullifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sullifan napisał:

u mnie po zamianie kabli chyba nie działa

kiedy włączam na ręczny guiding cos tam mieli jak nacisnę północ lub południe

...i wyskakuje komunikat

"PulseGuide command to mount has failed - guiding his likely to be ineffective"

kiedy nacisnę wschód/zachód - jest cisza i nic się nie dzieje

oczywiście kamerka T7

Sprawdzałeś jak się zachowuje SWSA przed przeróbką kabla? Czy na wschód i zachód reaguje jakkolwiek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie reagował na wszystkie kierunki (przy niektórych była cisza), już nie opamiętam które to były

kiedy włączam na ręczny guiding cos tam mieli jak nacisnę północ lub południe i wyskakuje mi na dole okienka strzałka np w górę z danymi, tak jakby komunikat został odebrany, ale przesunięcia nie widać

W przypadku naciśnięcia wschód zachód pojawia się też ta strzałka z danymi w okienku lecz tu nawet "mielenia" montażu nie słychać

(może to istotne ale robię to na sucho w pokoju) - ale chyba mimo to reakcja powinna byc przy stosowaniu przycisków?

 

Na EQmod reaguje we wszystkich kierunkach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem jeszcze raz i zarówno po przełączeniu przewodów jak i stanie pierwotnym układu żył jest to samo - słychać jak montaż mieli kiedy naciskam północ/południe, a przy wschód i zachód jest cisza (PHD)

Po odwróceniu kabla jest nadal to samo

Edytowane przez sullifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sullifan napisał:

Sprawdziłem jeszcze raz i zarówno po przełączeniu przewodów jak i stanie pierwotnym układu żył jest to samo - słychać jak montaż mieli kiedy naciskam północ/południe, a przy wschód i zachód jest cisza (PHD)

Po odwróceniu kabla jest nadal to samo

Czy to z Star Adventurerem? Jeśli tak to chyba normalne bo on posiada napęd tylko w jednej osi , a to czy to jest wschód- zachód czy północ południe nie ma znaczenia, i tak będzie działać jedna oś. Gorzej gdyby działał np wschód i południe bo wtedy nie da się skalibrować i guidować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam heq5

1 minutę temu, gryf188 napisał:

Czy to z Star Adventurerem? Jeśli tak to chyba normalne bo on posiada napęd tylko w jednej osi , a to czy to jest wschód- zachód czy północ południe nie ma znaczenia, i tak będzie działać jedna oś. Gorzej gdyby działał np wschód i południe bo wtedy nie da się skalibrować i guidować .

mam heq5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Problemem było to że nie wybrałem w PHD opcji on camera dla montażu - teraz zarówno na ST4 i pulse guide jest reakcja silnika we wszystkich kierunkach.

Tak więc mogę potwierdzić że zamiana żył we wtyczce dla T7 Astro przyniosła porządany skutek i działa.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.