Skocz do zawartości

AstroKrak Soligor 6 mm vs Ruski Kellner 17,5 mm.


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie, Janusz nie może tego pomierzyć, skoro w tych tanich okularkach jest duży rozrzut ogniskowych.

 

Zresztą musiało by to zrobić jeszcze kilka firm na rynku, aby były uczciwe warunki konkurencji. Każdy kto się interesuje sprzętem astro od ładnych paru lat wie, że im tańszy sprzęt tym większy rozrzut jakości i parametrów: ogniskowych, pól widzenia, odległości źrenic itd. Niestety to taki "TOTOLOTEK" - raz chybił raz trafił :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie tym bardziej należy pomierzyć i ostrzec lojalnie klientów, że kupując okular 6mm mogą dostać

10mm. Zauważ, że Janusz wszystkim zaraz doradza: pomierz to, pomierz tamto, przecież to proste, jak nie

wiesz jak sie za to zabrać to po co się zabierasz itp. Tymczasem sam nigdy się do tego nie zabierze choć

sprzęt zarówno pomiarowy jak i ten do pomierzenia ma pod ręką, a podobno umiejetności też mu nie brakuje.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na razie postaram się pożyczyć inny okular krótkoogniskowy i porównać wyniki to w moim wypadku będzie najprostsze.

 

Cygnus na pewno nie pole widzenia pyzatym Soligor ma dużo mniejsze, dlatego nie obserwowałem całego księżyca tylko kratery i dodałem ze to ocena powierzchowna i bardzo ogólna.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
No to właśnie tym bardziej należy pomierzyć i ostrzec lojalnie klientów, że kupując okular 6mm mogą dostać

10mm. Zauważ, że Janusz wszystkim zaraz doradza: pomierz to, pomierz tamto, przecież to proste, jak nie

wiesz jak sie za to zabrać to po co się zabierasz itp. Tymczasem sam nigdy się do tego nie zabierze choć

sprzęt zarówno pomiarowy jak i ten do pomierzenia ma pod ręką, a podobno umiejetności też mu nie brakuje.

 

Arek

 

Jest wiedza, jest sprzęt, ale z końcem roku niestety chroniczny brak czasu na prace badawczo-pomiarowe, w firmie pracuję obecnie od 8 rano czesto do 20 wieczorem, tyle mamy teraz przedświątecznej sprzedaży i wysyłek, obiecuję sie tym zająć na wiosnę jak trochę odetchnę ale co to da jeśli innni producenci tego nie zrobią, wtedy klienci popatrzą , o nasze Plossle mają pola po 49 stopni a konkurencji po 52 i kupią u nich dokładnie to samo tylko z inna nazwą, jak widać z punktu strategi firmy to obosieczna broń, informować o prawdziwych parametrach i zyskiwać zaufanie części klientów oraz tracić drugą część nieświadomą zawyżonych parametrów reklamowych u innych sprzedawców :roll:

Cały czas czekam na dokończenie dużej pracy pomiarowej Przez El Capitano i nie mam go już siły więcej prosić o jej opublikowanie, może wszyscy razem poprosimy to skończy tą dużą prace zbiorczą z pożytkiem dla wszystkich aktywnych Miłośników Astronomii :salu:

Praca jest pomiarowo jednorodna bo robiona tym samym sprzętem pomiarowym i przez tą sama osobę o dużym kredycie zaufania publicznego, tym bardziej wzrasta jej wartość poznawcza dla nas wszystkich, El Capitano :roll: czekamy, nie daj się więcej prosić :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Oj Arku, przecież wiesz jaki mam stosunek do plastikowego badziewia z Allegro z powerami po 500x i więcej razy :twisted:

 

Musisz zrozumieć że jako sprzedawca nie mogę zrobić i opublikować wiarygodnego dla wszytkich testu i dlatego całą nadzieję pokładam w niezależych pomiarach wykonanych przez El Capitano :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie chodziło mi właśnie głownie o ogniskowe okularu. Okular ploss 6mm daje u mnie takie samo powiększenie jak Ruski 17,5 – i to są fakty – a chyba powinien dawać większe.

I tu porównanie uważam za słuszne.

 

Po dzisiejszym porównaniu 2 okularów na księżycu dochodzę do wniosku oczywiście bardzo ogólnego i nie zbyt dokładnego, że.

Jeżeli ruski okular ma rzeczywiście 17,5 mm to mój Ploss nie ma mniej jak 9-9,5 a może i nawet ok. 10 mm a miał mieć 6 mm (tak jak opisano na okularze).

p.s.

Pomiar był na oko tak wiec proszę o wyrozumiałość, ale wielkości powiększeń były niewielkie a nawet znikome patrząc po kraterach.

 

Może jesteś zawiedziony rozmiarami planet w teleskopie, różnica między powiększeniem 80x a 240x oznacza że planeta będzie 3x większa, czyli po jednej średnicy więcej z każdej strony. Przy dużych powiększeniach mocno daje o sobie znać seeing no i kolimacja.

Ja mam soligora plosle 15, 9 i 6 i powiększenie sie zwiększa z każdym z nich po kolei. A planety toleruję przy powiększeniu minimum 200x a i tak są dla mnie małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.