Skocz do zawartości

Dzień dobry Wszystkim!


Tiamat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim Forumowiczom!

Mam na imię Michał, mieszkam na peryferiach Krakowa i.... wczoraj pierwszy raz obserwowałem przez mój teleskop!!!!:))) Kilka tygodni temu kupiłem u Janusza P. Soligora MT-800 i niestety ze względu na „okoliczności przyrody i tego” nie mogłem obserwować. Wczoraj wreszcie się udało. Mimo, ze mieszkam teoretycznie na wsi to zaśmiecenie odżarówkowe jest tak silne, że nie mam wyjścia i muszę jechać kilkanaście kilometrów na północ w stronę Proszowic. Zacząłem obserwacje o 22. Bardzo niepewnie poruszam się w całej praktyczno-astronomicznej materii i „już” po 20 minutach byłem gotowy do obserwacji. Pierwsze co, to oczywiście kometa!. Znalazłem ją lornetą 7x50 raczej bez większego trudu. Niestety gołym okiem ani przez chwilę do końca obserwacji nie była widoczna. Mimo, że byłem około 20 km od Krakowa to kometa była nad miastem. Od niedawna mam canona 300d, którego zaprzęgłem wczoraj do astrofotografii. Poniżej chciałem pokazać moje pierwsze skromne rezultaty. Zdjęcia są z co najwyżej poprawione funkcją jasność- kontrast w photoshopie. Wszystko robione przy ISO 1600, naświetlanie zdjęć od 30 do 60 sekund.

Chciałbym być stałym gościem na Waszym Forum i dzielić się z Wami moimi kosmicznymi problemami:). Szczególnie będę wdzięczny za wszelkie, nawet najsurowsze, krytyczne uwagi! Niedługo zrobię na mojej stronie miejsce, gdzie będę umieszczał na bieżąco świeże zdjęcia. Napiszcie, proszę, czy jest gdzieś zebrane coś w rodzaju procedury jak poczatkujacy może nakladać (stakować?) zdjęcia, jak się to robi i jak wykorzystac funkcje photoshopa.

PS Źle się ubrałem i myślałem, że umrę:))) Gdyby nie to, że trzymany kurczowo w ręku CF ze zrobionymi zdjęciami trzymał mnie przy życiu, to byłoby ze mną wczoraj kiepsko:)

Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam.

Tiamat

CRW_1496_RJ edit mini.jpg

 

CRW_1493_RJ edit mini.jpg

 

CRW_1485_RJ edit mini.jpg

 

CRW_1469_RJ edit mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum! :Cheers:

Zdjęcia są bardzo ładne. Widzę, że kolejna osoba zaczyna przygodę z astronomią od komety (mój pierwszy wpis w dzienniczku dotyczył komety C/2001 Q4 NEAT). Mam nadzieję, że spodoba Ci się na tym forum.

:slon: :Wave: :przytulas:

 

PS. jedna rzecz: zawsze upewnij się że mocno trzymasz się na krześle a także nic nie pij i nic nie jedz podczas oglądana zamieszczoncyh tu zdjęć innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Witaj Tiamat :salu: , nie ma co :shock: masz ostre wejście piwrwszy post, od razu teleskop 200mm na paralaktyku z prowadzeniem i 300D a akcji, tylko pogratulować hartu ducha na tym wczorajszym wygwizdowie i mrozie, innymi słowy witaj w klubie pozytywnie zakręconych astromaniaków :lol: :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja widze jednak jako początkujący to jestem w szoku. od kilku tygodni ogladam zdiecia zawansowanych astromaniaków to twoje są super jeżeli można w moim przypadku wogóle oceniać. POZDRAWIAM MIMO WSZYSTKO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.