Skocz do zawartości

[ Giełda ] Sky Watcher EQ-8 ze statywem


grztus

Rekomendowane odpowiedzi

Sky Watcher EQ-8 ze statywem


Ze względów finansowych muszę się chwilowo rozstać z montażem: Sky Watcher EQ-8

 

Cena wywoławcza  9500 PLN.

 

Zestaw zawiera:

montaż EQ-8

statyw HD folding tripod

pręt przeciwwagi wraz z przeciwwagami

oryginalną skrzynię transportową

kabel zasilania

- jeśli potrzeba, mogę też dorzucić kabel z konwerterem USB-ST4.

 

Zestaw nie zawiera lunetki biegunowej, którą dokupuje się osobno, a która po ustawieniu dryfem czy DARVem nie jest do niczego potrzebna. Nie mam też pilota SynScan, który był mi niepotrzebny i go sprzedałem (montażem steruję prosto ze Stellarium).

 

Zdjęcia montażu (z całym moim osprzętem astrofoto) można zobaczyć pod adresem:

http://grztus.pl/ontc

 

Kilka słów o głowicy: pochodzi z 2013 roku, kupiłem ją wraz z teleskopem w listopadzie ubiegłego roku na forum, pracuje u mnie od kwietnia bieżącego roku (wcześniej sprzęt nie był rozstawiony, czekał w garażu aż zorganizuję pozostałe elementy), wszystko chodzi bez zarzutu. U poprzedniego właściciela pracował stacjonarnie, u mnie jest podobnie - rozstawiłem go raz, później tylko przeniosłem w drugi koniec działki.

 

Z 16" tubą otrzymuję w PHD2 prowadzenie RMS rzędu 0.4-0.6 arc sec - czyli właściwie tyle, ile daje mi seeing (w niektóre nocki zdarzało się około 0.25 arc sec).

Montaż świetnie działa z wyłączonymi enkonderami osi (tak zalecają do astrofoto z guidingiem): z pozycji home potrafi trafić w obiekt po drugiej stronie nieba z dokładnością 1 minuty (bez modelowania pracy montażu).

 

Na razie na forum opublikowałem jedno zdjęcie (M16 Orzeł, link poniżej), ale wieczorem wrzucę jeszcze kilka surowych klatek ze skalą 0.41 arcsec/piksel z innych obiektów.

Kiedy sprzęt jest osłonięty od wiatru, bez problemu sobie radzi z takimi parametrami.

 

 

Zapraszam do kontaktu,

Grzegorz

 


 

Edytowane przez grztus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.