Skocz do zawartości

Niby Łabędź:)


RomekAstrobaza

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas poniedziałkowej nocki kiedy to focięłm Jowisza, Saturna i na koniec Marsa, postanowiłem mojego eosa 200d z kitowym szkłem zamontować na montażu eq5 i wycelowałem w Łabędzia i oto efekt:)

Niestety mizerny, bo i szkło takie se a w dodatku f/6.3 - nie wiem dlaczego taką dużą ustawiłem hehe

Następnym razem założę ef 50mm f/1.8 i przymknę do 3,5 i powinno być o niebo lepiej:)

labedz.jpg.a43778e83cc54794047eefabf158f41b.jpg

Brakuje mi w ogóle koloru - to chyba wina dużej przysłony.....??

Mam rację?

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maciek z napisał:

Nic mi nie wyszło dobrego z obróbki

Dzięki za próbowanie.

Ja teraz jeszcze raz stackuje w dss:)

Zauważyłem tam opcję, że niby jak obraz wychodzi zbyt szary to trzeba zaznaczyć:0

więc sprawdzę czy coś lepiej będzie:) - może pokażą się kolorki:)

A następnym razem to użyje mojej 50mm 1.8 - przysłonie ją do ok 3.2 - 3.5 i powinno być dobrze na całym zdjęciu - bez rozjechanych gwiazdek na rogach:) No i co najważniejsze dużo jaśniej niż z tym kitem przy f/6.3;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał ten przypomina mi moje pierwsze próby z Pentaconem 50mm f 1.8 gdzie przymykałem go do f5.6-8 i Eosem 450d nie modyfikowanym i podobnie jak ty tego wodoru prawie nie złapałem.;-) a paliłem łącznie 4 godziny. w 60 klatkach.heh.

 

Na drugi rok gdy zmodyfikowałem aparat to na 1 klatce 3-minutowej złapałem zarysy ngc 7000 na stacku z 4 klatek i pelikana.

 

Ale i tak mnie to cieszyło. Walcz dalej;-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Selmak napisał:

Materiał ten przypomina mi moje pierwsze próby z Pentaconem 50mm f 1.8 gdzie przymykałem go do f5.6-8 i Eosem 450d nie modyfikowanym i podobnie jak ty tego wodoru prawie nie złapałem.;-) a paliłem łącznie 4 godziny. w 60 klatkach.heh.

 

Na drugi rok gdy zmodyfikowałem aparat to na 1 klatce 3-minutowej złapałem zarysy ngc 7000 na stacku z 4 klatek i pelikana.

 

Ale i tak mnie to cieszyło. Walcz dalej;-)

Wiesz to zdjęcie to taka zwykła zabawa:)

Tak do sprawdzenia co wyjdzie:0

Niebawem planuje mi się wyskok pod trochę ciemniejsze niebo w porównaniu do centrum miasta;)

Więc może co wtedy wyjdzie - no i z innym okularem i f max 3.5 a nie ja tym razem 6.3 hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tayson napisał:

cos jest nie halo z tym stackiem.

podrzuc surowki po 5szt light, dark i bias. zobacze u siebie.

Dzieki za zainteresowanie ale niestety w nerwach juz usunalem material hehe

Na pewno bylo cos nie tak z nim, bo kolory jakies nijakie...

Cos moze w dss pokickalem.

Podrzuc mi raz jeszcze swoje ustawienia dss - bo kiedys ustawialem wg tego co miales w stopce i dzialalo;)

 

A nastepna sesja bedzie w dodatku z jasnego obiektywu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Tayson napisał:

cos jest nie halo z tym stackiem.

podrzuc surowki po 5szt light, dark i bias. zobacze u siebie.

https://www.dropbox.com/sh/c8ade2v9jbb222t/AADso6DQ3gtlE6jc7htTRGLea?dl=0  biasy

https://www.dropbox.com/sh/mpa1pzjrcrw5ncm/AABIvninkdkuKHn4LiI05YREa?dl=0  darki

 

po 5 sztuk - wedle życzenia hehe

lightów już niestety brak:(

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sie zastanawiam czy moze z rawami cos nie tak bylo? 

Aparat jest nowy i jest nowa wersja rawow i na przyklad photoshop nie otwieral mi tych rawow. Musialem aktualizowac cameraraw czy jakos tak....

W win 10 nowych rawow nie moge podgladac w systemowej przegladarce. A ze starego 1000D rawy normalnie sie otwieraja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Tayson napisał:

ok Romek.

Po co mi klatki kalibacyjne skoro nie ma lightow ????????????????

 

na win10 polecam np FastStone Viewer.

Myślałem, że chcesz je jakoś sprawdzić "w powiększeniu" czy "laboratoryjnie" czy z nimi jest wszystko oki;)

Nie ma tematu.

 

Jak zrobię nowe zdjęcie to będzie ciąg dalszy hehe

Pozdrowionka;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z wczoraj inne szkło bo ef-s 50mm stm f/1.8 ale mniej klatek, bo chmury co chwila jakieś przelatywały. No i darki robione przed lightami, bo chmury...

Ale widzę, że w tym szkle jest dużo większy potencjał niż w kicie:) - nawet jakieś kolorki się tlą heheh
W przyszłym tygodniu może uda się jakiś inny region ustrzelić i przynajmniej 3 godziny.

Sadr_Deneb_21lip.jpg.d02fb6aced51404c41547ee39c53805a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.