Skocz do zawartości

Prosze o rade


Antonio19

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy. Chciałem kupić jakiś teleksop tylko że nie posiadam dużej ilości gotówki mam do wydania 300 zł. Widziałem na allegor jeden teleskop ale nie wiem czy się opłaca za taką cene i czy obraz będzie w nie najgorszej jakości

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36973220

 

 

To by był mój pierwszy teleskop więc nie posaiadam żadnej wiedzy na temat technicznych prarmetrów. Chciałbym aby obraz nie był zamazany i żeby można było coś zobaczyć ciekawego.

 

 

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: "Teleskop ten przeznaczony jest dla profesjonalistów, niemniej jednak również i amator relatywnie szybko przy jego pomocy wkroczy w piękny świat astronomii" buahaha

Nie daj się zwieść takim tekstom, to jest naprostszy z najprostszych newtonów rodem z Chin. Jeżeli masz 300zł to radzę Ci uzbierać co najmniej 2x tyle, żeby w ogóle zacząć myśleć o kupnie teleskopu, który nie zniechęci Cię do astronomii na samym starcie. Kupić teleskop za 300zł to trochę tak jak kupić samochód za 1000zł. Owszem, będzie jeździł, ale przyjemności z jazdy nie będzie żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: "Teleskop ten przeznaczony jest dla profesjonalistów, niemniej jednak również i amator relatywnie szybko przy jego pomocy wkroczy w piękny świat astronomii" buahaha

Nie daj się zwieść takim tekstom, to jest naprostszy z najprostszych newtonów rodem z Chin. Jeżeli masz 300zł to radzę Ci uzbierać co najmniej 2x tyle, żeby w ogóle zacząć myśleć o kupnie teleskopu, który nie zniechęci Cię do astronomii na samym starcie. Kupić teleskop za 300zł to trochę tak jak kupić samochód za 1000zł. Owszem, będzie jeździł, ale przyjemności z jazdy nie będzie żadnej.

 

Dobrze powiedziane :)

 

Skoro ma to być Twój pierwszy sprzęt to może jakaś lornetka.... :roll:

 

Pozdrowienia:

-Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antonio, a czytałes komentarze negatywne gościa. Jak przeczytasz to one wiele Ci powiedzą. Kup lornetke ale też nie z allegro.

 

oto parę przykładów

 

"Brak Instrukcji w jezyku europejskim(jest po chinsku)mam klopoty w ustawieniu teleskopu i zobaczeniu czegokolwiek oprocz nieostrych rozmytych refleksow!!! NIe udaje mi sie zobaczyc zadnej gwiazdy- jestem inzynierem i 3 czesci skrecic chyba umiem!"

 

"ZLOM !!!"

 

"Zakupy u tego Pana to jakaś wielka pomyłka. Słowo PROFESJONALNY sprzęt ( teleskop 525x i luneta 20-60x60, które zakupiłem) to jakaś wielka pomyłka. Sprzęt jaki ten Pan oferuje to nazwałbym ZABAWKI. Pozytw dałbym za bajer do opisów."

 

 

Ale najlepszy to jest ten:

"JESTEM ZAWIEDZIONA CZEKAŁAM CIERPLIWIE CAŁE 7 DNI, A CO DOWIEDZIAŁAM PO 7 DNIACH ? ŻE LUNETY NIE MA W MAGAZYNIE TAK SIE NIE POSTĘPUJE !!!!!!!!!!! JUZ NIGDY NIE SKORZYSTAM Z PAŃSKICH USŁUG NIKOMU NIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!!"

 

gość nawet nie wie jakie go szczęście spotkało. Chyba, że kupi u innego równie profesjonalny sprzęt. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli waszym zdaniem ten teleskop można kupić dla dziecka do zabawy.

 

Zastanawia mnie właśnie czy za pomocą lornetki coś zobacze ciekawego biorąc pod uwagę że mieszkam w mieście.

 

Jeśli bym sie zdecydował na lornetke to na jakie parametry mam zwracać uwagę? a może podacie mi jakiś konkretny model ale jak już wcześniej wspomiałem do 300zł bo więcej nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten teleskop nie nadaje się na zabawkę dla dzieci.

Jeśli kupisz lornetkę to można ją wszędzie zabierać i używać nie tylko do astro, dzieciom też przyniesie wiele radości. Ale nie należy kupować badziewnych lornetek powszechnie dostępnych na targu w cenach do 100 zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BPC 20x60 Jest jedna na Allegro wystawiona za 200. Nowa ok. 350-370. To max do lookania bez statywu. Ew. cos mniejszego Tento Kronos. Za 400 dopadniesz z drugiej reki Zeissa 7x50. Poczekaj jeszcze na opinie innych.

Trzeba jednak zwrócić uwagę że zastosowanie lornetki 7 x 50 i 20 x 60 właściwie będzie zupełnie inne. Lornetki o dużyn powiększeniu bardzo trudno utrzymać nieruchomo w dłoniach, podobnie jak duże (i ciężkie) lornetki przydatne do astroobserwacji ale wymagające statywów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta BPC 20x60 z Allegro jest sprawna to jest to dobra cena i warto ją kupić. Przy tym powiększeniu obserwacje bez statywu nie będą jednak możliwe. Z ręki to max 10x50.

Nawet z miasta zobaczysz lornetką bardzo dużo, a na teleskop musisz jeszcze trochę pozbierać.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...  Ale nie należy kupować badziewnych lornetek powszechnie dostępnych na targu w cenach do 100 zł!

 

Oj ja się nie zgadzam kupiłem na giełdzie samochodowej lornetkę niby 50x50 i powiem tak małe powiększenie bo ok 5-8 razy(tak na oko :wink: ) i 50 mm obiektyw , wspaniała rzecz na szukacz :mrgreen: A najlepsze jest to ze ci "ruscy" jak to się mówi na tych sprzedawców strasznie zbijają ceny :mrgreen: Byłem oglądac lornetki i ta sama kosztowała 110 zł przyjechałem po 2 tygodzniach i patrze jest nadal i "rusek" chce za nią juz tylko 80 zł ( bo w okular wpał włos i normalny smiertelmik myslał ze to pęknięcei - ale nie ja :mrgreen: ) no i pokazałem temu "ruskowi" ze jest pęknięta i uchandlowałęm na 50 zł i w ten sposób mam materaił w razie czego na dobry szukacz :mrgreen: :Cheers:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem za 40 zł na znakomity szukacz. Ale Gość SZUKA podstawowego sprzęciku! A toto co się nadawało na szukacz (tak naprawdę - wyłącznie obiektyw achromat chociaż okular też zastosowałem) jako lornetka była badziewna. Przekupnie to samo sprzedawali po 80 zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt :mrgreen: Antonio powiem tak jak mieszkasz w miescie to chyba każdy się ze mną zgodzi ze lornetka to najlepsze rozwiązanie bo jak jeszcze mieszkasz w bloku ( tak przypuszczam mogę się mulić ) to teleskop będzie dośc kłopotliwy :? Masz na allegro lornetke KRONOSA 20x60 to jest spoź sprzęt ( wpisz w wyszukiwarce na allegro "ASTRO" to zobaczysz )

 

P.S. Chyba ze planujesz jakieś astrofoto to już inna bajka ale jak piszesz to jesteś początkującym więc chyba nie :mrgreen: :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta BPC 20x60 z Allegro jest sprawna to jest to dobra cena i warto ją kupić. Przy tym powiększeniu obserwacje bez statywu nie będą jednak możliwe. Z ręki to max 10x50.  

Nawet z miasta zobaczysz lornetką bardzo dużo, a na teleskop musisz jeszcze trochę pozbierać.

Powodzenia.

 

Kurcze. Nie zebym sie upieral, ale z lezaczka (takiego z podlokietnikami) BPC 20x60 to dla mnie opti. Z 70tka amikosika juz bym nie zaryzykowal. Ale to Tento 20x60 ma ponad 3 stopnie i z podpartymi lokciami jest bardzo komfortowe. Jestem w stanie potwierdzic rozdzielenie Saturna od pierscieni ta metoda. Poza tym, jest to lornetka ciemniejsza od lornetek rodzaju 7/10x50 co moze byc dodatkowym atutem w miescie. Oczywiscie statyw albo zuraw PJ, to zupelnie inna bajka. Niemniej majac 300pln do dyspozycji zdecydowal bym sie na 20x60, a nie 50tke. Statyw mozna dokupic za 100-200pln jezeli uznamy, ze jest nam niezbedny. Zuraw PJta to juz niestety 450 za nowy lub czasem z drugiej reki za 250-350pln.

 

Pozdraiwam.

 

Ps. Oczywiscie trzeba tu pamietac ile ma sie "pary" w lapkach. To co jeden utrzyma nieruchomo przez 3-5 min, inny nie utrzyma nawet 20sek. Takie Tento 20x60 ma swoja mase.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.