Skocz do zawartości

Projekt Dusza - IC 1848


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie nic szczególnie konstruktywnego nie powiem ale:

1. Bardzo mi się podoba

2. Bardzo fajny kadr tego obiektu

3. Wielki szacun za 69x900, chyba pobiłeś Taysona

4. Ładny, klarowny i gładki szum, taki CCD-kowy

5. Czekam na następne takie fotki (paląc przy okazji Trójkąt Pickeringa)

  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Dobre ;-)

Myślę że ten materiał zawsze będzie zaszymiony jak stosujesz STF. On majac w kadrze ciemne i rejony bardziej agresywnie traktuje stack, przez co wylazi szum. 

Ja wstępnie stosuje ABE i suwakami z STF tym lewym jadę w sumie max w lewo, a prawym reguluje jak ma wyglądać poziom szumu w ciemnych partiach. 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

jak stosujesz STF

Nie stosuję STF. Materiał rozciągany Histogram Transformation w Pixie.

 

45 minut temu, wessel napisał:

Ta ilość szumu jest zastanawiająca , w końcu to 17,5 godziny rejestracji jeśli dobrze liczę. A to dość jasny obiekt..

Też mnie to zastanawia wręcz niepokoi :( Ale nie wiem czemu - nie wiem czy zaświetlenie może mieć aż taki wpływ.

Kalibrację robię darkami, biasami i flatami w ilości po 50 szt ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ja mam to na co dzień :) Niby 19 i kawałek ale latarnia LED na 4 metrowym słupie  w odległości 6 metrów od setupu raczej nie poprawia tego wyniku. Zasłaniam się parawanikiem ale g...o to pomaga. Bujarek jak zobaczył tą konstrukcję to mało nie padł ze śmiechu - astrofotografia i parawaning w jednym :)

Serio Łukasz, przejrzyj klatki. Nawet kilka gorszych, przez cirrusa może spieprzyć sprawę.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzędziel napisał:

Moim zdaniem odpowiedź prosta. Zdjęcie robione z Warszawy SQM 18,3 a może nawet gorzej. Ciekawe czy ktoś z Was focił kiedykolwiek w takich warunkach.

Poproszę o przypomnienie adresu strony do wyznaczania SQM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzędziel napisał:

Dziękuję.

W odpowiedzi - wszystkie moje fotki NB są z tego miejsca ;) 

Coordinates
52° 14′ 20″ N 21° 05′ 31″ E
SQM
18.26 mag./arc sec2
Brightness
5.37 mcd/m2
Artif. bright.
5200 μcd/m2
Ratio
30.4
Bortle
Elevation
84 meters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2018 o 23:56, dziki napisał:

5. To jest coś w co celowałem, ale na co już mi nie pozwala dach :(

Jak dzieci, jak dzieci... Gdy zasłania Ci dach, to co robisz? Ucinasz dach :)

Mój kolega latał po nocy z sektorem, gdy mu drzewa zasłaniały strzelca :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2018 o 22:41, dziki napisał:

Nie wiem czemu - zrzucam na karb miejscówki, tuż pod balkonem mam LEDowe Las Vegas, które tnie niebo w pełnym spektrum.

No ale to nie jest przecież Twoje pierwsze zdjęcie z tej miejscówki. Zauważyłeś tutaj jakieś wyraźne odstępstwo od innych zdjęć?

Szum jest faktycznie spory jak na 17h, ale potwierdzam Jesiona - LP jest kluczowe. Jeśli dobrze pamiętam z naszych rozważań teoretycznych, to dwukrotnie jaśniejsze niebo pogarsza snr 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2018 o 14:42, MateuszW napisał:

No ale to nie jest przecież Twoje pierwsze zdjęcie z tej miejscówki. Zauważyłeś tutaj jakieś wyraźne odstępstwo od innych zdjęć?

Trudno powiedzieć, bo na przestrzeni miesięcy warunki się zmieniają. Przybyło ledów, jesienią ubywa liści na drzewie które troszkę izoluje...

 

W dniu 3.08.2018 o 13:48, Adam_Jesion napisał:

Jaki masz poziom ADU w ciemnych częściach na 1 klatce 900s (powyżej biasa)?

Sprawdzę dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam_Jesion pomierzyłem ADU w ciemnej części - zawsze w jednym miejscu, klatki skalibrowane biasem darkiem flatem (o takie chodziło?) i poziomy average są 750-840-950, ale trafiłem na klatkę gdzie było 2300. No to takie białe czarne owce oczywiście powinienem odrzucić - a tego nie zrobiłem. Chyba jest odpowiedź na szum?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2018 o 21:20, dziki napisał:

@Adam_Jesion pomierzyłem ADU w ciemnej części - zawsze w jednym miejscu, klatki skalibrowane biasem darkiem flatem (o takie chodziło?) i poziomy average są 750-840-950, ale trafiłem na klatkę gdzie było 2300. No to takie białe czarne owce oczywiście powinienem odrzucić - a tego nie zrobiłem. Chyba jest odpowiedź na szum?

Dużo. To oznacza, że nie potrzebnie ciągnąłeś ekspozycję do 900 sekund. Nic ci to nie dało. Lepiej było w tym czasie zrobić więcej trochę krótszych klatek = miałbyś mniejszy szum.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.