Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego zakup „SUPER PROFESJONALNEGO” teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?

 

 

1.Sprzedawcy głownie ci (SUPER SPRZEDAWCY) oszukują na powiększeniach. Obiecują

powiększenia ponad 500 razy, kiedy faktyczne (Użyteczne) powiększenie wynosi np. 100

razy lub mniej.

 

2.Teleskop za 200 zł czy 300 zł ma optykę wyprodukowaną najtańszym kosztem, przez co

nie nadaje się do użytku (chyba ze do zabawy dzieciom)

 

3.Często zdarza się, że tak zwani sprzedawcy nie potrafią nawet przepisać specyfikacji z

instrukcji i usiłują wmówić kupującemu ze okular krótko ogniskowy daje mniejsze

powiększenie niż długo ogniskowy. W rzeczywistości jest na odwrót!! (prawa optyki)

 

4.Jakość takich teleskopów i ich wykonanie jest poniżej wszelkiej krytyki. (Tajwan) itp

 

5.Informują ze ich teleskop jest (PROFESJONALNY i ORYGINALNY) to absurd taki teleskop

nie może zasłużyć nawet na miano zabawki nie wspominając o obserwacjach.

Oryginalny!? tak samo jak produkty sprzedawane na targach przez wschodnich sąsiadów.

 

6.Oferują w swoich zestawach wiele okularów, soczewki barlowa itp w cenie 200-300 zł.

Natomiast sam okular z najtańszej półki, który można śmiało polecić kosztuje w granicach

90 – 100 zł

 

7.Oferują dodatki gratis typu, lornetka czy inne gadżety, nie mają one żadnej wartości i są

kompletnie bezużyteczne. Stanowić mogą tylko źródło rozczarowania i zniechęcenia do

astronomii jak i sam teleskop.

 

8.Teleskopem takim można, co najwyżej zaobserwować sąsiadów albo księżyc, ale na

pewno nie tak jak obiecują sprzedawcy mgławice czy galaktyki.

 

9.W swoich opisach zarzucają kupującego niby fachowymi radami i instrukcjami, które w

rzeczywistości okazują się nieprawdziwe i wręcz śmieszne.

 

10.PAMIETAJ, jeżeli nie chcesz zrazić się na początku do astronomii nie kupuj teleskopów na

Allegro.

 

 

Proszę tylko o poważne i przemyślane odpowiedzi, chciałbym, aby ta dyskusja ustrzegła wszystkich chętnych na zakup teleskopu przez Allegro oszczędziła im straty pieniędzy i powodów do rozczarowania.

 

Problem teleskopów z Allegro jest olbrzymi i wielu ludzi zostaje porostu OSZUKANYCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy głownie ci (SUPER SPRZEDAWCY) oszukują na powiększeniach. Obiecują powiększenia ponad 500 razy, kiedy faktyczne (Użyteczne) powiększenie wynosi np. 100 razy lub mniej.

 

Znam jednego ("JEDYNEGO" takiego :buahaha: ) producenta teleskopów w Polsce co oszukuje na powiększeniach. Zamiast okularów dodaje rureczki zwane "przedłużkami". Każda rureczka dodaje 100x powiększenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej martwi mnie to, że na pierwszych 5 aukcjach, które przedstawił zayzik bilans strat jest następujący:

 

8 sztuk po 199 zł

5 sztuk po 395 zł

1 sztuka za 299 zł

 

Razem daje to 3866 zł straty :shock:

 

p.s.

 

Jeżeli ci panowie z allegro mieli by obliczać, maxymalne ich zdaniem powiększenie dla mojego teleskopu to powinno wyjść:

 

Ogniskowa 1420 / Lantan 2,3 mm = 617 x + Barlow 3 razy = 1852 x :buahaha:

 

To jest dopiero wynik. – a co by było jak bym zastosował te rureczki o których pisze Cygnus. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko uwagę do punktu 4. Nie wszystko co jest robione na Tajwanie jest badziewiate nie można uogólniać. Te sprzedawane na Allegro teleskopy mają raczej pochodzenie z Chin kontynentalnych i oczywiście podobnie do Tajwanu nie wszystko co jest produkowane w Chinach jest badziewiate. Jest natomiast tanie.

 

Nie zmienia to faktu, że 99% oferowanych na Allegro teleskopów to zabawki dla dzieci z przedszkola. Wydaje mi się ze duża grupa kupujących na Allego zdaje sobie z tego sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a co by było jak bym zastosował te rureczki o których pisze Cygnus. :shock:

 

Skutki użycia rureczek opisał już Wieszcz (ballada "Pani Twardowska"):

 

... do łba przytknął trzy rureczki,

cmoknął: cmok! i gdańskiej wódki

wytoczył ze łba pół beczki!

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę (poważnie!) że ostrzeżenie W TYM FORUM przed nieprzemyślanymi zakupami w Allegro jest niecelowe. Kto tu bywa - ma dostęp do MNÓSTWA wątków "co kupić a czego nie kupić".

Ostrzeżenie byłoby skuteczne gdyby się wyświetlało w.... ALLEGRO :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Niestety bywa tu tylko kilku zdrowomyślących klientów rocznie przed zakupem i niestety wielu klientów ale już po Allegrowym zakupie, zrozpaczonych i szukających fachowej pomocy na sensu stricte astronomicznym forum :roll:

Czylli jak to mawiają mądry Polak po szkodzie :P

Prewencja Panowie powiadam jest tu potrzebna :Cheers:

A może by tak dla dobra sprawy jakaś wymiana banerrowa z Allegro z linkiem do odpowiedniego tematu na forum :!: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast pisać do potencjalnych kupców epistoły  

proponuję wysyłać im link do tego wątku

i do tego:

http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic.php?t=1561

 

Chodzby dlatego jest celowe.

 

Można siedzieć z założonymi rękami i patrzeć ja ludzie dają się oszukiwać a można zacząć próbować im pomagać. Nawet niewielka inicjatywa może okazać się pomocna.

 

A swoją drogą też mógłbyś się włączyć w tą akcje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna chwilowo dostępna opcją jest powiadamianie osób, które już kupiły i przekonanie ich do słuszności sprawy. Nie jest to łatwe, bo muszą wycofać się z zakupionego przedmiotu, ale jak wiadomo na Allegro jest to możliwe.

 

Chciałem również pochwalić się, że pierwszy sukces mam już za sobą i udało mi się przekonać jedną osobę do zmiany zdania.

 

Poniżej zamieszczam fragment e-maila, który otrzymałem od osoby, która już kupiła taki teleskop na allegro od Futur-e-Mana i wycofała się.

 

„Dostałam od Pana ostrzeżenie

dotyczące teleskopu kupionego z Allegro.Przesłał mi Pan potem

stronę z firmą gdzie kupiłam prawdziwy teleskop.Co prawda sporo

droższy ale mam nadzieje,że przez niego nie tylko będe mogła

zobaczyć co je na śniadanie przystojny sąsiad ;-)”

…………

„No i jestem czytelniczką Astro Forum.”

 

„Jak widać istnieje jeszcze bezinteresowna przyzwoitość ludzka.”

 

Jeżeli wspólnie podjedlibyśmy trud walki z oszustami na Allegro myśle ze mielibyśmy duże szanse !!.

 

W koncu w jedności siła i jest nas dużo wiecej niż Futur-e-Manów

:salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Szkoda że nie rozumiesz że jako producent i oferent sprzętu astro nie mogę występować w roli odradzacza jednego sprzętu i zakupu innego, mam niejako związane ręce i mogę tylko kłaść odpowiedni nacisk na prewencję i dydaktykę na forum a i to czasem spotyka się z ostrą krytyką kilku malkontentów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zakup „SUPER PROFESJONALNEGO” teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?

[...ciach!...]

Proszę tylko o poważne i przemyślane odpowiedzi, chciałbym, aby ta dyskusja ustrzegła wszystkich chętnych na zakup teleskopu przez Allegro oszczędziła im straty pieniędzy i  powodów do rozczarowania.

 

Problem teleskopów z Allegro jest olbrzymi i wielu ludzi zostaje porostu OSZUKANYCH.

 

Witam,

ośmielam się nie zgadzać i uważam, że akcja tlumaczenia na silę, że teleskopy z Allegro są BE to niedobry pomysl. I mam w tym interes. ;-)

Otóż dziś kupilem teleskop z Allegro. Rzeczywiście posiada te wszystkie wady jakie zostaly przez Ciebie wyliczone.

Ale za to ma wielką zaletę: jest bardzo tani i dla kogoś kto będąc dzieciakiem (za tzw. komuny) marzyl o jakiejś "lunecie", na początek wystarczy.

 

Moja droga rozumowania, przy zakupie, byla taka:

1. nie sztuka wydać kilkaset zlotych (w skrajnym przypadku np. 2000 zl) na fajny, "profesjonalny" sprzęt,

2. pamiętaj, że spelniam dziecięce marzenia, a jeśli okaże się że czar prysl? Wtopiona kasa.

3. w takim razie kupuję tzw. badziewie na Allegro. Wydam malo, obejrzę księżyc (bo o to chodzilo) i sprawdzę czy zalapalem bakcyla. Przy okazji będę się dobrze bawil i ja i mój kumpel. I o to chodzi.

4. jeśli pojawi się BAKCYL, to patrz punkt 1: "Nie sztuka wydać kilkaset zlotych na fajny sprzęt".

5. po zakupie fajnego sprzętu, ten chiński "badziew" może zabawiać dzieciaki.

 

Ergo: nie dla każdego teleskop z Allegro to strata pieniędzy i oszustwo.

 

ludojad (pierwszy raz na forum wlaśnie dziś, pozdrawiam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętaj o tym, że tym badziewiem można się zniechęcić i nici z bakcyla :salu:

Jakość tego sprzętu jest tak niska, że można się zniechęcić.

Ja też kiedyś kupiłem coś takiego ale dzięki ludziom dobrej woli wymieniłem soczewki w okularach na prawdziwe szkło (achtomat) i wówczas nawet ładnie było widać Saturna przy 115x.

Szybko sie tego pozbyłem wymienając go na MTO-1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś kupiłem coś takiego ale dzięki ludziom dobrej woli wymieniłem soczewki w okularach na prawdziwe szkło (achtomat) i wówczas nawet ładnie było widać Saturna przy 115x.

Szybko sie tego pozbyłem wymienając go na MTO-1000

 

I to moim zdaniem lepsza propozycja dla Allegrowiczów. Poradnik jak z badziewia zrobić coś bardziej użytecznego. Przy okazji nauka optyki i majsterkowanie. :)

 

ludojad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krucjata e-mailowa skierowana do nabywców z Allegro nie ma sensu.

Policzcie ilu jest oferentów tego badziewia!

 

Z drugiej strony w naszym forum zapytania typu: Co o tym sądzicie? Superteleskop za 300 zł przeważnie kończą się radą żeby kupić lornetkę albo normalny teleskopik za 1000 zł, który wcale nie jest super i nie nadaje się do wszystkiego. Czy to jest alternatywa?

 

Obejrzy gość przez badziewny "teleskop" Księżyc, Jowisz, Saturn, jak się zainteresuje to i Albireo, M-31, M42 i Plejady, jeśli mieszka na prowincji to i kometę. No i połknie bakcyla (po tych Plejadach!) albo nie. Wtedy (jak połknie) odwiedzi nasze forum i dowie się, co mu jest potrzebne i ile musi nazbierać kapitału.

 

Czy nie tak samo zaczynają fotoamatorzy co dostają pod choinkę SUPERAPARAT SUPERAUTOMAT CANONIX za 30 zł? Plastikowy obiektyw MONOKL (1 "soczewka"), jeden czas migawki, brak regulowanej przysłony, z przodu dioda świecąca ("redukcja czerwonych oczu"). Ostatnio widziałem nawet z "ZOOMEM": dodatkową plastikową szybką z przodu, wysuwana elektrycznie :shock: , co równocześnie otwierało lub zamykało przysłonę do skrajnej wartości (wersja LUX - z przysłoną!).

Nowsza wersja tego samego to aparaty cyfrowe za stówę, no i modyfikacja - wbudowane w komure. Czym to się różni od tych super-teleskopów? Jest na to rynek to i jest podaż!

:salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze teleskop z allegro jest oszustwem chodz by przez power ponad 500!!

 

Po drugie każdy ma prawo wiedzieć, co kupuje i mniej więcej zrozumieć, co zobaczy przez taki sprzęt.

 

A po trzecie inwestując 500-600 zł to chyba nie taka duża różnica można, kupic używanego newtona.

 

p.s.

 

Jak z góry zakładasz, że czar może prysnąć to lepiej zastanów się czy nie szkoda tych 180 czy 200 zł albo czasami więcej i zostaniesz z badziewiem na którego i tak nie znajdziesz nabywcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe teleskopy z allegro o lustrze 76 mm czy soczewce do 60 mm to strata kasy .

Ale kupując 76/700 za 100 zł mamy lusterko wtórne z pająkiem ,wyciąg / nie taki zły po wykręceniu redukcji jest 1,25 " / .

Prawdą jest ,że trzeba trochę przeróbek i kupno dobrego okularu 10 mm , lustra np 120/1200 / mozna samemu wykonać i dać do napylenia lub kupic w ebay.com czy gdzie indziej /, rurę kanalizacyjną fi 16 z pokrywką , 3 dlugie srubki 3mm do pająka i mamy całkiem dobrą tubę optyczną do planet i księżyca .

Można to złożyć na wzór rozbieranego teleskopu . Ile frajdy . Nie zrobił bym tego gdyby nie młodzieńcze marzenia i impulsywny zakup na allegro . Po 2 tygodniach zrozumiałem ,że sprzęt muszę zmodernizować . Lustro 76mm zbiera za mało swiatła . Strona astrojawil.pl była w tym bardzo pomocna .

Przy okazji zrobiłem lustro / parabolizowane u Sochy / 235/1300 i brak mi pomysłu na podstawę do tego lustra ,choć resztę mam . :razz:

A wszystko z powodu Allegro . Choć teraz patrząc wygodniej i czesto taniej jest kupić od razu coś użytecznego . Wtedy nie wiedziałem ,że to co kupuję nie spełni moich oczekiwań . Z okularem ploslem 10 mm 1,25" dawał powiekszenie 70x . Księżyc i Jowisz ładnie wyglądały . Lecz na 200x czy wiekszym księżyc to zupełnie inna bajka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kupując 76/700 za 100 zł mamy lusterko wtórne z pająkiem ,wyciąg / nie taki zły po wykręceniu redukcji jest 1,25 " / .

Choć teraz patrząc wygodniej i czesto taniej jest kupić od razu coś użytecznego . Wtedy nie wiedziałem, że to co kupuję nie spełni moich oczekiwań. Z okularem ploslem 10 mm 1,25" dawał powiekszenie 70x . Księżyc i Jowisz ładnie wyglądały. Lecz na 200x czy wiekszym księżyc to zupełnie inna bajka .

Ja pierwsze lookanie zaćmień księżyców Jowisza robiłem pożyczoną ze szkoły lunetką PZO stosowaną na strzelnicy. Miała dziwny statywik "korkociągowy" który przykręcałem do płotu.

Jakbyś wcześniej sie zastanowił, poczytał forum, dowidział o granicznych powiększeniach to nie powinno być rozczarowania. A inna sprawa to frajda tuningów, jeśli ktoś ma zacięcie a'la Adam Słodowy. Wiem coś o tym, poprawiałem U-boota, poprawiam SkyLuksa. Pewnie sprzęt za 1000 zł też bym poprawiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.