Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj znalałem:

 

http://www.allegro.pl/item629381428_nowosc...zy_f_70076.html

 

"Teleskop astronomiczny model F70076. Maksymalne powiększenie 787x sprawia że jest to dobrej jakości sprzęt o bardzo dobrych parametrach.

 

Dołączone są okulary: H25mm, H12,5mm, SR4mm oraz soczewka odwracająca 4,5x dają zmienne powiększenia od 35x do 787x i sprawiają że mamy do czynienia z bardzo dobrym teleskopem. Teleskop jak i wszystkie jego podzespoły są dobrej jakości i bardzo precyzyjnym wykonaniu. "

 

No prosze jaka jakośc, nawet APO tyle nie wyciaga :Boink::szczerbaty: .

 

Nastepne: http://www.allegro.pl/item635433821_telesk...yw_dodatki.html

 

"dzien dobry do sprzedania teleskop, kupiony w niemczech, pzywieziony w dobrym stanie nie jest porysowany ani nic, jest to firma optus, nic mi to nie mówi w sumnie ale tak na nim pisze, do teleskopu jest statyw drewniany składany, jak również takie nakładki czy jak, takie soczewki w czarnym ruloniku i je sie wtyka do tego wziernika na teleskopie, one są te soczewki w kartonowym putełeczku i ich jest bezmała 4, ale na stów to nie wim, moze 5, prosze pytać pisać smsy i zadawać pytania na emayla, mile widzianuy odbiór osobisty, prosze dzwonić wrazie pytań bezpośrednio do mnie, 0049 160 958 42 358 lub na polski w co drugi tydzień sobota niedziela i poniedziałek do południa, 663 26 06 84 zapraszam do licytacji naprawde warto!!!!!!!!!! "

 

opis jeszcze bardziej profesjonalny niż teleskop :szczerbaty:

 

kurcze, ten pierwszy powiększenie (x787) prawie jak boeing 787: http://www.boeing.com/commercial/787family/dreamlifter.html :D familijny i rodzinny ;D

i nieświadomi ludzie, to kupują z nadzieją, że faktycznie coś to pokażę...

 

drugi opis... brak słów.

poleca coś o czym nie ma pojęcia, ale przecież warto xD :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, ten pierwszy powiększenie (x787) prawie jak boeing 787

 

Ciekawe według czego ten koleś wyliczył to powiększenie, czyżby używał okularu krótszego niż 1 mm? Dziurka jak po igle i konieczny pobyt oka we wnętrzu okularu żeby cos wylukać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe według czego ten koleś wyliczył to powiększenie, czyżby używał okularu krótszego niż 1 mm? Dziurka jak po igle i konieczny pobyt oka we wnętrzu okularu żeby cos wylukać :D

ależ bardzo prosto, użył standardowego wyposażenia: okular 4mm + soczewka odwracająca (barlow) 4,5x :)

właściwie to przy takiej "jasności" obrazu to już prawie można patrzec na słońce bez filtra? ale nie, bo plastik w okularze poszedłby z dymem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ bardzo prosto, użył standardowego wyposażenia: okular 4mm + soczewka odwracająca (barlow) 4,5x :)

właściwie to przy takiej "jasności" obrazu to już prawie można patrzec na słońce bez filtra? ale nie, bo plastik w okularze poszedłby z dymem...

 

muszę sobie sprawić taką soczewkę odwracającą, miałbym wtedy... eee... 1500 x 4,5 / 4mm (tak tak, kellnerek 4mm) = 1687,5 x powiększenie! :szczerbaty: to już chyba widać amerykańską flagę na łysym :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy z allegro nagminnie przepisują specyfikację modeli z instrukcji obsługi badź też z innych aukcjji lub opisów technicznych sprzętu optycznego z netu.. a zapytać takiego sprzedającego o coś czego nie ma w specyfikacji to od razu jakieś lakoniczne odpowiedzi i tłumaczenia lecą... widac że handlujący nie ma pojęcia o rzeczach które sprzedaje.

Ogromna większość aukcji oferuje tandetę nie wartą ani chwili uwagi. Jesli ktoś chce kupić teleskop to niech wybierze się do ktoregoś z większych polskich miast do sklepu zajmującego się optyką lub nawet u jubilera (niektorzy jubilerzy tez oferują lornetki, reflektory lub refraktory).

Zanim kupiłem swój teleskop, pooglądałem z ciekawości aukcje na allegro ale zakupu i tak dokonałem wybierając się prościutko do sklepu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Allegro bardzo często w wielu branżach jest metodą na pozbycie się towaru. Powód może być różny - czasem nawet dobry sklep trafi na crapa którego nie może zwrócić, i chce odzyskać pieniądze. Niestety nie idzie to w parze z etyką.

Aczkolwiek w czasie tzw. "kryzysu" można dokonać ciekawych obserwacji sprzedawców innych niż allegrowi.

W czerwcu postanowiłem pomęczyć trochę 4 chyba najpopularniejsze miejsca - Astrokrak, Delta Optical, Atelier - teleskopy.net, i Uniwersał. I nie mam dobrych wrażeń.

Z jednej strony, może niepotrzebnie porównuję zachowanie handlowców z doświadczeniem własnym, bo tak się składa, że sam pracuję w firmie zajmującej się handlem ( komputerami ), i to firmie która nie jest na rynku od wczoraj.

Ale z drugiej - jakże nie porównywać, gdy sami odpowiadamy nieraz na 20 maili w sprawie specyfikacji produktu, owszem, bywa, że taka ilość maili jest trochę z naszej winy - bywa, że mail zawiera kilkadziesiąt pytań i któreś się przeoczy. Jedno jest pewne - klient na pewno z tym przeoczonym przyśle kolejnego maila.

W przypadku wymienionych sprzedawców było mi ciężko uzyskać odpowiedź na więcej niż 5 z 10 pytań, przy czym odsetek ten spadał z każdym kolejnym mailem. Przykładowo pytanie które zadałem o "adapter" bądź "T-ring" pozwalający podłączyć lustrzankę, a które to pytanie było blisko końca listy pytań, wysłałem do niektórych sklepów 5 razy. Oczywiście za każdym razem podobnie je pozycjonując. Powód pytania ? Ot nawyk by sprawdzić czy stan magazynowy pokazywany na www nie mija się z prawdą.

 

Statystycznie rzecz biorąc najlepiej wypadł teleskopy.net. Uzyskałem odpowiedź na około 30 % pytań. Był tez jedynym który spytał do czego ma służyć mi teleskop. I jedynym który cokolwiek odpisał na moje kolejno wysłane 5 maili. Poza statystykę wypadł Uniwersał, który na pytanie o potwierdzenie ceny z www, dostępność, i ewentualny termin dostawy ( podkreślam zawarte w jednozdaniowym pytaniu w 1 mailu ), odpowiedział 4 mailami, i to chyba tylko dlatego, że każdą częściową odpowiedź kwitowałem przypomnieniem, że pytanie było dłuższe.

 

Zastanawia mnie dlaczego korespondencję urwały Astrokrak, i DO. W pewnej chwili pomyślałem, że budżet 10 000zł z którym się "wychylam" okazał się po prostu zbyt śmieszny i drobny, dlatego nie warto było kontynuować ze mną rozmowy.

By uprzedzić pytania o oczekiwania - wymyśliłem sobie w tej kwocie 8"-10" do wizuala, EQ-5, lub 6 Synscan, i coś prostego do astrofoto dla początkującego. I tyle. Osobny budżet na lustzrankę, flattener itd.

 

Inną myślą było, że sklep ma tak duże obroty, że moje maile po prostu zagineły w masie innych. Jednak powszechny "kryzys" dotarł zapewne i do tej branży. Skoro jest niewiele ofert sprzętu używanego, moge mniemać, że popyt na sprzęt nowy jest równie niewielki.

 

I wracając w końcu do przewodniego wątku, jakim jest zakup na allegro. Osobiście doceniam niesamowicie dobrą robotę, jaką wykonują doswiadczeni użytkownicy tego i innych forów, byśmy my, początkujący, dobrze wydali nasze pieniądze.

I chwała Wam za to.

 

Jednak kupując sprzęt - nie wykluczam, że kupię na allegro. Będzie to jednak głównie dzięki Wam zakup świadomy. Kto wie, może i tak się zdarzy, że to będą wyrzucone pieniądze. Jednak wolę je nawet wyrzucić tu, z Wami, niż oddać je sprzedawcy, który interesuje się mną tylko w chwili gdy podaję zawartość portfela. A gdy zaczynają się pytania - cisza lub zdawkowe odpowiedzi - całkiem jak na allegro, czy ebayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witaj kober

napisze co mysle na ten temat :rolleyes:

uwazam ze popelniles podstawowy blad negatywnie osadzajac firmy sprzedajace optyke

na podstawie experymentu jak to sam okresliles przy pomocy email

wybacz ale widze ze nie znasz branzy optycznej wiec napisze ciut

pojawia sie pytanie jaka jest roznica miedzy komputerem a produktem optycznym

taka sama jak miedzy telefonem i email aczkolwiek nie jest to telescop

przecietna osoba sadzi ze do produkcji optyki astronomicznej wystarczy pare maszyn

tasma produkcyjna 100 chinczykow i juz mamy kontenery doskonalej optyki

niestety prawda jest o wiele bardziej skomplikowana z pewnych powodow

bardzo duzo odpadow w cyklu produkcji oraz ogromne trudnosci w powtarzalnosci

ciekawostka dobra optyka jest wyprodukowana przez przypadek -wypadkowa wypadkowych

 

1 wiekszosc produktow pochodzi od firm dajacych nazwe produktowi logo design kolory farb itd itd

2 produkty te sa zamawiane i wykonywane w chinach wiec jedynymi wiedzacymi o specyfikacjach sa dwie strony kontraktu zamawiajacy i producent

czasami praktycznie tylko jedna strona wykonawca ale napewno nie posrednik jakim jest wlasnie firma sprzedajaca sprzet optyczny

3 wszystko zalezy od wiedzy optycznej i celu zamawiajacego produkt optyczny

cel jakosc -czytaj duze pieniadze plus duze klopoty cel ilosc czytaj how make money

w drugim przypadku mozna nawet zatrudnic iluzioniste do sprzedazy tych telescopow lub wlasnie wystawic na serwisach aukcyjnych kreujac science fiction marketing typu[ten telescop pozwala widziec odcisk butow astronauty na ksiezycu :notworthy:

4 specifikacje typu -jakie szklo -ile pecherzykow powietrza -jakiej wielkosci - metoda wykonania- dokladnosc wykonania- powtarzalnosc -materialy itd itd

czesto objete sa dodatkowo klauzula poufnosci oraz tajemnica producenta

 

wracajac do twojego experymentu

mysle ze osoba chcaca kupic sprzet optyczny za 10000 zl nie powinna wysylac emaila moim zdaniem powinna skontaktowac sie telefonicznie uzgadniajac termin wizyty

oraz pofatygowac sie osobiscie odwiedzic taka firme

5 lat temu kiedy ja chcialem cos kupic dzwonilem do firm rozmawiajac czasami 10 czasami 20 minut bardzo milo wspominam te rozmowy nie wiem czy oni tez :blink:

fakt ze nigdy nie zadawalem pytan typu co da lepsze obrazy 10mm z barlowem czy 5mm

koncze optymistycznym accentem majac nadzieje ze osoby chcace naprawde kupic telescop zadzwonia do firm a nastepnie beda cieszyc sie widokami nieba

zamiast experymentowac na i tak trudnej branzy jaka jest sprzet astronomiczny

audiophile maja kable po 100 usd za mb a my telescopy ktore widza dzieki sile naszej wyobrazni sam juz nie wiem kto jest bardziej zakrecony :banan:

pozdrawiam serdecznie

adam

ps polecam kupowac sprzet optyczny osobiscie

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecietna osoba sadzi ze do produkcji optyki astronomicznej wystarczy pare maszyn

tasma produkcyjna 100 chinczykow i juz mamy kontenery doskonalej optyki

niestety prawda jest o wiele bardziej skomplikowana z pewnych powodow

bardzo duzo odpadow w cyklu produkcji oraz ogromne trudnosci w powtarzalnosci

Gdyby tak było to nie bylo by 8" Synt za nieco ponad 1000 zł. Chyba że sugerujesz, że optyka, która się w nich znajduje to odpad produkcyjny niskiej jakości. Tylko dziwnym trafem ten odpad generuje praktycznie identyczny obraz jak ręcznie wykonane lustro z dokładnością prawie 1/16 fali RMS.

 

Zresztą popatrz na stronę koreańskiego producenta GSO. Sprzedają lustra z dokładnością wykonania powierzchni conajmniej 1/16 długości fali (zazwyczaj lepiej). Gdyby mieli sporą ilość luster nie spełniających tych kryteriów to by pewnie stworzyli ekonomiczną linie z lustrami 1/8 RMS (a to ciągle dobra wartość). Wniosek z tego taki że w obecnych czasach stworzenie luster o dokładnosci 1/16 długości fali RMS nie jest specjalnym problemem.

 

 

ciekawostka dobra optyka jest wyprodukowana przez przypadek -wypadkowa wypadkowych

No prosze Cię... W produkcji masowej nie ma pojęcia przypadkowości. Jak wyobrażasz sobie funkcjonowanie firmy, której może coś wyjść tylko przez przypadek? Albo firma dokładnie wie jaki % produktu spełni wymagane normy albo go poprostu nie będzie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nic nie sugeruje napisze o faktach

telescopy sky watcher http://www.skywatchertelescope.net/swtinc/index2.php

czyli dawniej PACIFIC TELESCOPE CORP..

115-11960 HAMMERSMITH WAY, RICHMOND,B.C.CANADA V7A 5C9

 

wykonuje sprzet finansujac produkcje tutaj

Company Name: Suzhou Synta Optical Technology Co., Ltd.

Country/Territory: China

Registered Address: Suzhou New Area, Suzhou, Jiangsu, China Zip: 215011

Year Established: 1998-01-07

Legal Representative/CEO: Mr. Dazhong Shen

Legal Form: Wholly Foreign-Owned Enterprise

Registration No.: 320500400005140

Issuing Authority: Jiangsu Province Suzhou Hi-tech Zone(Huqiu) Administration for Industry and Commerce

Date of Issue: 1998-01-07

Date of Expiry: 2018-01-06

Registered Capital: USD 4,000,000

Professional Employees 552

mysle ze oni wiedza jaka jest dokladnosc wykonania synty 8 w koncu ja produkuja

 

2 gso nie jest firma koreanska tylko taiwan

 

GUAN SHENG OPTICAL CO., LTD.

NO.152, HUEY AN ST., CHU TUNG TOWN, HSINCHUHSIEN,TAIWAN

 

faktem jest ze produkuje filtry dla pewnej skromnej amerykanskiej firmy ale pewno o tym nie wiedziales

 

CORONADO TECHNOLOGY GROUP.

1674 SOUTH RESEARCH LOOP, SUITE 436 TUCSON ARIZONA

 

wiec wniosek nasuwa sie sam synta i gso to troche inne firmy

jakosc jaka sie moze trafic w gso linki

http://www.astro-foren.de/showthread.php?t=8969

http://www.astro-foren.de/showthread.php?p=37905#post37905

 

3 wzor jak wyglada specyfikacja

Surface quality:

 

All our products fully comply with the internationally recognized MIL-0-13830A standard. The surface quality of the mirrors produced by the company depends on their dimensions:

 

• 60/40 scratch/dig for linear dimensions up to 400 mm;

• 80/50 scratch/dig for linear dimensions up to 800 mm;

• 120/80 scratch/dig for linear dimensions more than 800 mm.

 

 

Spherical mirrors

 

• Diameters: from 200 mm to 1300 mm;

• Wavefront accuracy: up to L/8 at 633 nm (or surface accuracy: up to L/16);

• Standard numerical apertures: F/3–F/10.

 

Standard astronomical systems

 

• Wavefront accuracy (of a ready-assembled system): L/8 at 633 nm (or surface accuracy: L/16);

• Diameters of primary mirrors: from 400 mm to 1300 mm;

• Standard numerical apertures of primary mirrors: F/3–F/10;

• Standard numerical apertures of systems: F/7–F/20.

 

co do odpadow produkcji niestety ale wiem co pisze przyklad firma

Thomas M. Backa TMB Optical LLC

osiagnela sukces tylko dlatego ze optyke wykonuje sie tu

http://lzos.ru/en/index.php?option=com_content&task=view&id=137&Itemid=74

czyli jednej z najwiekszych fabryk w europie co minimalizowalo straty a i tak trafialy sie ciezkie przypadki wad optycznych

jakosc na jaka mozna trafic u tak renomowanego wykonawcy linki

http://www.astro-foren.de/showthread.php?p=37510#post37510

http://www.astro-foren.de/showthread.php?p=40612#post40612

to nadal twierdze ze przypadek gra istotna role w tej rosyiskiej ruletce jaka jest optyka

pozdrawiam

adam

ps polecam zobaczyc ten film http://lzos.ru/en/index.php?option=com_content&task=view&id=136

wlasciwie to po co ja to pisze :Boink:

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adamie.

 

Fajnie się czyta Twoją wypowiedz, chodź tak naprawdę można by ją skrócić do rekomendacj bym się ruszył osobiście po umówieniu telefonicznym.

 

Tyle, że nie jestem zwolennikiem traktowania Polski jako zaścianka. Skoro mamy GoTo w teleskopach, i księgowość prowadzoną za pomoca komputera, skoro mamy witryny www przedstawiające oferty opisanych przeze mnie sklepów, to naturalnym jest kontakt mailowy. Mail jest wygodny bo można na niego odpowiedzieć w chwili najbardziej właściwej, szczególnie gdy zawiera trudne pytania - choć uważam, że moje takimi nie były. Część pytań miało konstrukcję czy lepiej to czy tamto - ale częśc pytała po prostu o stan magazynowy i potwierdzenie ceny ( teleskop z montażem od którego zacząłem miał rozpiętość cenową od 6499 do 8499 zależnie od źródła, zatem naturalne było rozpiętość tę wyjaśnić ). Kolejną sprawą są zamówienia. Nie każdy telep jest na stanie - i zależnie od firmy, według informacji które uzyskałem zamówienia są realizowane odpowiednio po wpłacie zadatku lub całości. Teleskopu i tak nie zobaczysz, kase możesz dać do ręki i wziąść potwierdzenie wpłaty, albo zrobić przelew. I tu pewnym zabezpieczeniem jest treść emaila - de facto doprowadzona do formy oferty handlowej poprzez wystawienie mailem przysłanej faktury pro-formy.

 

Owszem możesz się upierać, że telefonicznie dowiem się szybciej, zamówić mogę, że pro-formę mogę odebrać faxem i usilnie da się maila ominąć. Tylko po co, skoro to takie przydatne narzędzie, przy okazji archiwizujące historię korespondencji. Można dzięki temu nie powtarzać pytań, wszak o pogubienie się w gąszczu nowej wiedzy nietrudno, wiec poprzez szacunek dla rozmówcy warto mieć odpowiedzi zapisane, by je czytać aż do zrozumienia.

 

No i właściwie jeszcze jeden aspekt. Zakładając dość fenomenalny scenariusz, że jestem oderwany od rzeczywistości i nie umiem utrzymywać kontaktów z klientami ani się nimi zajmować :))

 

Której stronie powinno zależeć bardziej ? Mnie jako chętnemu kupić teleskop, czy sprzedawcy ? Bo jeśli przyjęte, dajmy na to zwyczajowo jest składanie zamówień przez telefon, to sprzedawca, jako zwyczaje te znający winien w pierwszym mailu poprosić o telefon do mnie grzecznie wyjaśniając, że dzięki temu komunikacja będzie szybka sprawna i przyjemna. Ja jestem ten który chce zapłacić za sprzęt i ewentualne wsparcie. Więc jeżeli na dzień dobry sklep nie wyraża chęci by ze mną korespondować, to jak mam wierzyć, że znajdzie taką chęć, gdy np zwrócę się z pytaniem o usługe kolimacji, czy serwisu. Przecież to prowadzi do czytelnego wniosku, że z takim sprzedawcą jedyną drogą doproszenia się pomocy gwarancyjnej czy serwisu jest kierowanie reklamacji pisemnych i to od razu dla zabezpieczenia do wiadomości lokalnego biura rzecznika konsumentów.

 

Masz rację, że nie znam tej branży. Nie znam się na sposobach wykonywania teleskopów, choć intuicyjnie podejrzewam, że większość się nie zna, bo do ich używania starczy cząstka tej wiedzy, nie ma potrzeby posiadania umiejętności samodzielnej obsługi obrabiarki.

 

No i ostatecznie jak wytłumaczyć to, że mili Panowie z William Optics reagują na moje maile codziennie od początku lipca, wyjaśniając jak krowie na granicy aspekty i niuanse, mało tego niektóre moje pytania - np o formy płatności, uprzedzają. Dlaczego znaleziony na niemieckim ebayu sprzedawca Meade potrafi określić co i na kiedy może mi ściągnać, określa koszty transportu do Polski, i równiez regularnie stara się odpowiedzieć na moje pytania, włącznie z powalającą propozycją-pytaniem, czy może kontakt do mnie przekazać któremuś ze swoich zadowolonych zapewne klientów z Polski, którzy być może zechca mi sami opowiedzieć dlaczego kupili Meade.

Nie mówiąc już o tym, że wydzwania, mailuje, a nawet proponuje mi osobiste wizyty Pan z firmy gdzie pytałem o samochód ( bynajmniej nie żaden wysoki model, a jeden z najtańszych ), że podobnie zachowuje się biuro podróży dzięki któremu 2 lata temu spędziłem urlop; oni także w miły sposób przypominają o swoim istnieniu i badają czy nie zechce skorzystać z ich oferty, A sprzedawcy których opisałem sprawiają wrażenie, że im po prostu nie zależy, bądź się nie chce.

 

Na obecną chwilę wygląda na to, że zakup sfinalizuję u naszych zachodnich sąsiadów. Ceny podobne o ile nie lepsze, obsłudze się chce, no i ruch walut pozwala mieć nadzieję na dodatkowy zysk. Od początku mojego zainteresowania zakupem, tj od około 5-6 tygodni kurs euro wahał się w przedziale 4,55 - 4,32. Dziś 4,37. Przeliczając mój budżet z najmniej korzystnego kursu wynosił on 2197,80 Euro, a dziś wynosi 2288,33 Euro. Za 90 Euro różnicy można już kupić jakiś drobiazg. Tymczasem ceny nawet w sklepach z mocno wirtualna oferta nie drgneły.

 

Tylko trochę szkoda, że moim w sumie skromnym wydatkiem będe wspierał obsy sklep a nie Polski. Ale i patriotyzm ma swe granice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kober

musze napisac ze masz duzo racji jak by to moglo byc ale nie jest :rolleyes:

nasuwa sie pytanie dlaczego jest tak jak jest :blink:

1 banalmy powod stan gotowki jaka dysponuje srednio potencjalny polski nabywca [w niemczech tez] :burza:

2 bardzo zawezony rynek nabywcow dosc maly ale niesamowicie wymagajacy

3 brak polskiej firmy ktora zainwestowala by duze pieniadze w zaprojektowanie sprzetu na polski rynek

4 ogromne koszty i trudnosci designu transportu zakupu szkla wykonania np prototyp soczewki apo 130mm kilka do kilkunastu tys dolarow] B)

5 sprzecznosc wymagan [produkcja powoli- dokladnie- dobry material -dobre szklo-wysoka jakosc-czasochlonosc sumiennego wykonania] w opozycji do [rynek- dostepnosc- produkt masowy- niska cena -wysoka jakosc]

6 firmy w polsce sprzedaja produkt placac mozna powiedziec podwojnie posrednikom i producentom plus podatki

7 wiekszosc dobrych firm na swiecie ktore znam sa prowadzone przez maniakow astronomii [wiedza o co chodzi]

8 william optics to firma rodzinna dwoch braci jeden z usa [kasa] drugi taiwan [wykonanie] i obaj patrza w niebo

9 meade firma usa zamawia i produkuje gdzies np tam gdzie [maxvision] czyli china i wysyla kontener do meade de a sklep z polski bierze jeden telescop [zamowienie]

http://www.astronomy.com.cn/bbs/thread-58923-1-1.html

prywatnie od siebie dodam

po 20 latach zainteresowania astronomia

po 15 latach patrzenia w niebo

po 10 latach w branzy optycznej

po 5 latach w optyce astronomicznej mozliwosciach bycia w ciekawych miejscach na swiecie dotykania i patrzenia przez rozne teleskopy poznania wspanialych ludzi oraz majac pewna wiedze i mozliwosci

wiekszosc sprzetu jaki uzytkuje wykonuje na swoje prywatne kontrakty jak do tej pory jestem zadowolony czekajac nieraz bardzo dlugo od chwili kiedy wplace pieniadze

nie martw sie gdziekolwiek kupisz swoj telescop wiekszosc gotowki wyladuje w chinach lub rosji

pozdrawiam serdecznie

adam

ps chyba infolinie na 0 700 otworze [meandry kupna telescopu ]w koncu to duzy temat bo pisanie bardzo mnie meczy od czasu wypadku :helo:

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Chińczycy mają udział w tylu branżach, że jak nie koszulę uszyją, to nitkę do niej udziergają.

 

Mimo całej specyfiki branży astro, wydaje mi się, że sama specyfika nie uchroni przed zmianami wynikającymi z ekonomii.

Kilka lat temu zakp z Niemiec, Francji czy UK był trudny, teraz to kilka kliknięć, dostawa pod dom, nieraz poczta lotniczą, nieraz szybciej, nieraz taniej bo z kraju o niższym VAT. To cięzkie czasy dla handlowców.

 

Albo się dba o klienta, albo prędzej czy później likwiduej działalność lub jest się wchłoniętym przez coś większego. A dzieki przesyłkom lotniczym zdarza się, że wysyła zagraniczna dociera szybciej na drugi kraniec Europy niż z Łodzi do Wrocławia samochodem DHLu.

 

Oby te nasze firmy istniały jak najdłużej - w końcu dają kilki osobom pracę. A co do ilości gotówki ich potencjalnego klienta - czy to 1000zł czy 10 tys - nie sądze by podejście się zmieniało. Natomiast np DO może nieźle żyć z zaopatrywania placówek edukacyjnych w choćby mikroskopy - wtedy zrozumiałe jest, że średnio chce im sie babrac detalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kober

niestety takie sa realia

uwaga abstrakcja miedzy tym :notworthy: a tym :notworthy:

 

:notworthy: a mnie sie marzy aby ktos z fabryki optycznej do mnie zadzwonil

w sluchawce uslyszal bym mily glos chinki a w tle oczywiscie cicha muzyka

ktora powiedzialaby swoim aksamitnym glosem do mnie

panie adamie czy zyczy pan sobie otrzymac sprzet do testowania oczywiscie nieodplatnie pokryjemy koszty transportu przez tnt express door to door

jesli nie spelni pana oczekiwan poprosimy o odeslanie na nasz koszt

tylko niech pan raczy popatrzec przez nasz produkt :notworthy:

przepraszam ale ja od dziecka mialem fantastyczne pomysly :banan:

pozdrawiam :Beer:

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kober

niestety takie sa realia

uwaga abstrakcja miedzy tym :notworthy: a tym :notworthy:

 

:notworthy: a mnie sie marzy aby ktos z fabryki optycznej do mnie zadzwonil

w sluchawce uslyszal bym mily glos chinki a w tle oczywiscie cicha muzyka

ktora powiedzialaby swoim aksamitnym glosem do mnie

panie adamie czy zyczy pan sobie otrzymac sprzet do testowania oczywiscie nieodplatnie pokryjemy koszty transportu przez tnt express door to door

jesli nie spelni pana oczekiwan poprosimy o odeslanie na nasz koszt

tylko niech pan raczy popatrzec przez nasz produkt :notworthy:

przepraszam ale ja od dziecka mialem fantastyczne pomysly :banan:

pozdrawiam :Beer:

adam

 

 

Niestety Adamie, chyba jeszcze na to poczekamy ;-)

Jedyne co ewentualnie może być uznane za namiastkę tej wygody to ogólne zasady sprzedaży internetowej/telefonicznej czyli zwrot w 10 dni.

 

Ryszard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.p...ez_minimum.html

To akurat stary zacny Tał Alkor -Newton 80mm produkcji NPZ z Nowosibirska. Przyjrzyjcie sie montażowi -nawet mikroruchy ma. Nie jest to teleskopopodobna zabawka, tylko solidnie wykonany teleskop, niestety b. mały. W tej chwili bardziej praktycznym zakupem byłby 80mm refraktorek chińskiej produkcji na AZ3. Z resztą w ogóle doczekaliśmy w końcu czasów, gdy początkujący astroamator zaczyna często od 8" Newtona...

Pozdrawiam

-J.

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to, że w aukcji nie było zdjęć ani żadnych informacji o teleskopie.

Było napisane tylko: "Za ile wylicytujesz za tyle kupujesz!" :blink:

ponadto, w opisie jest "bez minimum" - ale zaczynamy od 200zł.

A swoją drogą, pamiętam ten model, mój obiekt westchnień w 1992 (był w lombardzie przy ul.Pomorskiej w Bydgoszczy w zestawie z filtrem słonecznym wkręcanym w okular (!) za bodajże cztery miliony złotych :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Ja dostałam teleskop na urodziny, dosyć duży model Sky Watechr-a. Jestem zadowolona... sama sobie zbierałam na zakupienie tego Teleskopu ale po rozmowie z bratem zrobił mi niespodziankę i kupił do na urodziny wraz z rodzicami. Powiedział że na Allegro mogą być zniszczone i specjalnie jechał do Katowic do sklepu astronomicznego... Teleskop sprawny żadnych wad więc radzę kupować w takich sklepach teleskopy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W czerwcu postanowiłem pomęczyć trochę 4 chyba najpopularniejsze miejsca - Astrokrak, Delta Optical, Atelier - teleskopy.net, i Uniwersał. I nie mam dobrych wrażeń.

Nie tylko polskich sklepów dotyczy ten problem. Jeszcze gorsze doświadczenia od tego co zostało powyżej opisane miałem z jednym z największych francuskich sklepów ze sprzętem astro. Wysłałem im maila z listą tego co konkretnie potrzebuje, z kilkoma pytaniami (m.in. o łączny koszt wysyłki oraz sposób płatności). Zostało to zupełnie zignorowane, nie dostałem żadnej, nawet najbardziej lakonicznej odpowiedzi typu że wysyłke do Polski mają w d... Dla pewności maila wysłałem jeszcze 2 razy z innej skrzynki i z innego komputera, oczywiście zawsze podpisując sie imieniem i nazwiskiem na końcu.

Edytowane przez Marek_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.