Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

"Uważasz że teleskop firmy Optisan np. 114/900 nie nadaje sie na szukacz a polecasz to badziewie 76/700? W dodatku jakiejś nieznanej mi firmy Optus 

Ja już bym podziekował za taką radę" piszesz ze to badziewie a nie znasz nawet tej firmy buhaha :ha:

Żeby stwierdzić że to badziwie nie trzeba wcale znac firmy (to pewnie akurat przemawia na niekorzyść tego "telepa") Wytarczy mi to że to 76/700 - sam popełniłem taki błąd i kupiłem to badziewie.W dodatku znając ceny astrosprzetu wątpię w to zeby w ceniej 120 zl dostać nawet średni teleskop nie mówiąc już o fajnym. Jeśli uważasz że 76/700 to fajny sprzet którym mozna w przeciwieństwie do lornetki zobaczyc planety i Księżyc dokładnie, to świadczy to tylko o niskim poziomie Twojej wiedzy na temat astronomii i braku doświadczenia. teraz mozesz sie już pośmiać :ha:

 

p.s nie zniechęcaj nowego astroamatora do astronomii proponując mu teleskop z allegro

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

76/700... kiedys mialem i przyznam, ze ksiezyc prezentowal sie

nawet w miare. Nie jest to sprzet godny polecenia, ale jak ktos

ma okazje go kupic w miare tanio to potem moze wykorzystac

czesci do wiekszego (np wyciag - czesto maja 1.25 cala)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie baaaardzo dobrze poszuka to

za 150 mozna kupic kompletnego skyluxa :)

 

a co do saturna to widzialem przez 76 dosc

dobrze pierscienie-nie zadne uszy, itp-model bressera

Edytowane przez mbodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odpowiem wam teraz bardzo ogolnie bo nie chce mi sie juz ciagnac tego tematu, optusa 76/700 miałem przez ok 6lat bo nie bylo stac mnie na lebszy teleskop, ale mimo to siedzialem noc w noc po kilka godzin obserwujac tym teleskopem co sie da, pamietam do dzis jak pewnej nocy zaobserwowalem na Jowiszu prawie wszystkie szczegoly tzn wielki wir i struktury na pasach chmur moze to zabrzmi smiesznie ale tak bylo, po za tym wiele razy widzialem przerwe Cassiniego na Saturnie, po za tym zrobilem nawet dobre zdjecia z przejscia Wenus moge je kazdemu wyslac, nie pisze to poto zeby go zareklamowac czy cos tylko poto zeby wam udowodnic ze nawet tak malym teleskopem mozna cos zobaczyc jak sie chce. Obecnie mam teleskop o sr zwierciadla 35cm i profesjonalmym wyposazeniu. CO do mojej wiedzy asronomicznej to mnie nie znasz qbanos, wiec nie pisz co myslisz, a twoj Optisan 114/900 jest nie wiele lebszy niz 76/700 jak kupisz sonie 35cm to pogadamy... a tak po za tym qbanos jestes załosny... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales okazje porownywac obraz dawany przez Optusa z lornetka BPC 20x60 czy ZRT 457M? Kosztuja one mniej, wiecej - tylesamo.

 

jak kupisz sonie 35cm to pogadamy... a tak po za tym qbanos jestes załosny... :lol:
I kto to mowi... Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odpowiem wam teraz bardzo ogolnie bo nie chce mi sie juz ciagnac tego tematu, optusa 76/700  miałem przez ok 6lat bo nie bylo stac mnie na lebszy teleskop, ale mimo to siedzialem noc w noc po kilka godzin obserwujac tym teleskopem co sie da, pamietam do dzis jak pewnej nocy zaobserwowalem na Jowiszu prawie wszystkie szczegoly tzn wielki wir i struktury na pasach chmur moze to zabrzmi smiesznie ale tak bylo, po za tym wiele razy widzialem przerwe Cassiniego na Saturnie, po za tym zrobilem nawet dobre zdjecia z przejscia Wenus moge je kazdemu wyslac, nie pisze to poto zeby go zareklamowac czy cos tylko poto zeby wam udowodnic ze nawet tak malym teleskopem mozna cos zobaczyc jak sie chce. Obecnie mam teleskop o sr zwierciadla 35cm i profesjonalmym wyposazeniu. CO do mojej wiedzy asronomicznej to mnie nie znasz qbanos, wiec nie pisz co myslisz, a twoj Optisan 114/900 jest nie wiele lebszy niz 76/700 jak kupisz sonie 35cm to pogadamy... a tak po za tym qbanos jestes załosny... :lol:

gdybys nie zauważył w stopce nie mam żadnego 114/900 a właśnie 76/700 i wiem co piszę. Poza tym gdybyś również nie zauważył mam też Synte 200/1200 i to ty jesteś żałosny z polecaniem tego 76/700. Czy 20cm wystarczy żeby z toba rozmawiać czy trzeba mieć 30 :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZRT 457M posiadam ja mialem okazje porownac, w optusie obraz byl lebszy ostrzejszy no i bardziej naturalny, strasznie dziwi mnie wasze podejscie do tego co pisze przeciez nie jestem slepy do cholery, Piotrku masz 16lat dlatego rozumiem ze jeszcze malo widzales ale jak podrosniesz to pogadamy ( powinni zrobic osobne forum dla dzieci )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie wiek tu gra rolę, tylko doświadczenie. Wiesz, nie chce mi się zniżać do twojego poziomu zbytnio... Lepiej poprzeglądaj moje posty i popatrz co widziałem i co robiłem to pogadamy :D

 

Qbanos, "lebiej" być dzieckiem moim zdaniem.

Pan dorosły kwalifikuje się raczej także do nowo zaproponowanego forum.

Edytowane przez Piotrek T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek skoro jestes taki doswiadczony to dlaczego dziwia cie rzeczy ktore pisze
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=6349

Oczywiscie rozumiem, ze jako osoba starsza wiekiem robisz wielokrotnie lepsze zdjecie od Piotra...

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek22 prosze nie podukować takiej ilości postów naraz - te trzy ostatnie pod rzad mozna zmiescić w jednym, źle sie przez to forum czyta <_<

 

a jesli chodzi o doswiadczenie to moze miec facet majacy lat 40... a nie 16latek,

Co za bzdura :lol:

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok postaram sie zmniejszyc ich ilosc, teraz szamowni uzytkownicy nie rozumieja slowa doswiadczenie, oczywiscia majac lat 30mozna miec doswiadczenie robiac cos wiele lat ale majac lat 16cie chyba nie bardzo... co nie znaczy ze nie mozna byc w czyms dobrym, co do zdjec to robie takie na jakie pozwala moj sprzet i nawet nie chce cie z wami rownac bo na pewno robiecie lebsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie możesz znieść, że ktoś inny ma rację. Teraz ty się doczepiasz o bzdury. A skąd wiesz, czy naprawdę nie mam 10 lat? :D

Tutaj widzę pewien argument za nie pisaniem wieku na różnych forach. Przychodzi taki i widzi: "o ten ma 16 lat, młode to, na niczym się nie zna".

Ja kończę swój udzial w tym wątku, będę tylko przyglądał się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?

Wrócę do tematu , a moze go poszerzyc dlaczego kupno teleskopu to itd.

O ile sprzęt nie zrazi , a pomoze zapoznać niebo to spełnia zadanie . Jak kupuje sie go wiedzac co to, tez nie ma problemu . Czesc osób kupując mysli ,ze ma super sprzet bo jest wprowadzona w błąd . Tylko o to chodzi aby wiedzieli co kupują , co nim zobaczą , jak mogą poprawic itp. Wiekszosc teleskopow wymaga dopieszczenia. Czasem bez malego z allegro nie kupiloby sie , lub zrobilo wiekszego . Choc w/g mniewszystkie 50 mm z allegro i mniejsze to strata pieniedzy . 60/700 tez bym tam zaliczyl . 76/700 jako rozwojowy -dawca organow kupiony tanio juz nie.

Na jego bazie i wykorzystując go jako wzor w mocowaniu lusterka kątowego , wyciagu i tp. łatwiej samemu poskładać lepszy .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak twierdzisz to sie mylisz, na pewno robisz lebsze zdjecia niz wiele osob na tym forum a napewno lebsze niz ja, ale przeciez nie o to chodzi ja poruszylem kwestie teleskopu ktorym widzialem to co widzialem ty od razu napisales ze to nie mozliwe, to tak jak ja bym pisal ze te zdjecia co ty zrobiles to jakies sfabrykowane fotki ale ja bym nigdy sie nie wypowiedzial w kwestii w ktorej sie nie znam rozumiesz to, skoro cos widze a jakas obca osoba mowi ze to nie mozliwe to cos tu jest nie tak prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie widzenia .Czasem zawirowania atmosfery mogą zmienic tak ze cos widac , ale nie jest to to co myślimy . Moim telskopem dopiero ok 200x widzialem wyraznie przerwe w pierscieniu . Przy 150 bardziej byla w domysle , choc jakas sarosc byla widoczna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.