Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Ale kupując 76/700 za 100 zł mamy lusterko wtórne z pająkiem ,wyciąg / nie taki zły po wykręceniu redukcji jest 1,25 "

 

Lusterko wtorne z 76'tki bedzie za male do lustra glownego ok 200mm. :salu:

 

Przynajmniej tak mi wychodzi z obliczen. Na Download masz kilka softow ktore dokladnie ci to rozrysuja.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, powinniśmy raczej apelować o używanie zdrowego rozsądku.

 

To wystarczy żeby nie kupić super-hiper teleskopu z allegro.

Pożytek będzie większy, może sobie ktoś nie kupi wtedy super wieży, tonera do mięśni brzucha, zestawu noży, maszynki do robienia waty cukrowej, i.t.p.

 

Poza tym temat nie dotyczy tylko allegro. W sklepach foto np "fotojoker" też możemy spotkać wypaśne rury optisana :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było najlepsze . Zdrowy rozsądek . Czasem go tracę .

Lusterko wtórne z 76/700 nadaje się najwyżej do ok. 130/1300 . Do większych luster lub mniejszych niz F10 / 130 mm /będzie za małe .Ma ok 20x30 mm . Takim teleskopem można używać pow. 200x .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak na Allegro wysłać artykuł który chcieli by przeciw sobie samym opublikować, masz jakiś konkretny pomysł jak im to przemycić :roll:

 

Januszu, Ty jako producent raczej w tej kwestii jesteś :hmmm: ..... " miedzy młotem a kowadłem" i "aktywnie" nie przystoi Ci( oraz innym producentom sprzętu astro) ingerować.

Nie mniej uważam, że warto walczyć z tą "patologią" allegro-iczną ( czy też HIPER-SUPERmarket-yczną) i poddaję pod rozwagę taki pomysł, jako jeden z półśrodków prowadzących do "celu":

 

Przglądając forum "rzuca się w oczy" fakt, że wielu z nas posiada strony internetowe. Zamieszczenie "wzmianki" anty - Allegro, jak w temacie, nie powinno nastręczać trudności na stronce. Zdaję sobie sprawę, że jest to " miecz obusieczny", np. : wielu z forumowiczów "robi" zakupy na allegro i mogą "wypływać" z tego faktu jakieś konsekwencje......a nie wszystko jest "szajcowe" na tej giełdzie.

 

Broniąc jednak początkujących astro-amatorów przed kardynalnym błędem zakupu TEGO TYPU " cudów" sprzętowych, pytam:

Czy nie warto podjąć takie ryzyko???.

 

Proces "uświadamiania" będzie dłuuugi i być może bolesny dla co niektórych( jest to

poniękąd pewien rodzaj "kuracji"), ale jeśli choć kilku początkujących astro-hobbystów uda się zniecheci się do tego typu zakupów i JUŻ na początek pokazać im piekno NIEBA -

to już bedzie to SUKCES!!! - WIELKI SUKCES!!!.

Nieskromnie się przyznam, że osobiście ( na daną chwilę zakupu) zniechęciłem już dwóch potencjalnych klientów supermarketu "Hipernova"przed zakupem takowych "cacek"(70/700x525 ) przy okazji kierując ich na swoją stronkę i to forum.

 

Inną sprawą jest fakt(jak to wynika z "lektury" forum),że większośc chętnych do zakupu teleskopów tego typu (jw.) - najpierw go kupuje a póżniej , nie wiedząc co dalej z nim zrobić, odnajduje astro-forum i prosi o poradę.

Jak by przed "zakupem" tego nie mogli zrobić??? - "mądry Polak po szkodzie".

Na to nie ma recepty..... i dużo racji ma "Cygnus"

Jednak spora grupa początkujących kieruje sie rozsądkiem i nawet na wyszukiwarce Onet`u, wpisując słowo "teleskop" otrzymuje mnogą ilość odnośników do tematycznie powiązanych stron, w tym również forum ..... i "wiedzeni" zawartymi uwagami rezygnują z zakupu "Allegro".

 

 

PS. Wyłączam z tej "kampanii" SKYLux`a, dla początkujących i nie tylko, idealna lunetka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Cytat z jednej aukcji:

"Teleskop ten przeznaczony jest dla profesjonalistów, mówią o tym same osiągi. Niemniej jednak amator dobrzę się zabawi taką zabawką."

Ostatnie słowo mówi samo za siebie.

Te "profesjonalne" teleskopy powinny trafić do działu zabawek.

Pozdrawiam.

Ted.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
8.Teleskopem takim można, co najwyżej zaobserwować sąsiadów albo księżyc

Dostałem w prezencie dwa takie teleskopy. I nawet do tego się nie nadają!

 

Poza tym... co tu dużo ukrywać! Sam sprzedaję je na Allegro. Zależy mi na pieniądzach bo chcę sobie kupić PRAWDZIWY teleskop! Mam co prawda dwie porządne lornetki 20x50 , ale po jakimś czasie to nie wystarcza :unsure: Pzdr :szczerbaty:

Edytowane przez Kriso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmująca szczerość sprzedawcy allegro!

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42678941

:ha: Ale się uchachałem. Najlepszy jest ten fragment: Jeśli ktoś jest głupi, zaciekawiony albo pochodzi z Hondurasu zapraszam do aukcji. Jeśli nikt jej nie kupi spalę ją lub użyję, bo przyklejeniu jej do kija, jako łopatki do zbierania psiego kału z chodnika. W tym kontekście należy się szacunek człowiekowi, który rzucił na szalę swoje dobre imię i jednak wziął udział w aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

zobaczcie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47860385 ten teleskop kosztuje 650 orginalnie . Podróba .To jest własnej roboty a nakleił naklejkę Uniwersału.Ma wielkie straty na tym.

Lustro 76 za ok.168 a jeszcze te inne rzeczy (okulary , soczewki barlowa , szukacz) to ok. 500zł a 500+168=668 (lepiej kupić orginalkę) 668-650=18zł . On teraz 668-202=466 . 466zl straty a jeszcze chce sprzedać 4 teleskopy. 466x4=1864 . 1864zł straty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo podałeś nie ten link albo nie wiesz co to jest . Może taki kupiłeś za 600 w U . Zmiana koloru kosztuje . Tak na prawde sprzęt ten jest za lichy do uzyskania satysfakcji z obserwacji , to samo dotyczy lunetki 60/700 . Cena 200 choć niska za teleskop jest b.duża za ten małoużyteczny sprzęt . Lepiej kupić skay-luxa 70/700 na montażu paralaktycznym na allegro od 230 zł lub jak są w Lidlu . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ten teleskop kosztuje 650 orginalnie . (...)

 

Cos ci sie pomylilo. Taki teleskop mozna dostac w oszolomie (auchan) albo gigancie (geant) za 225 pln. Jezeli kupil hurtem z 10sztuk to pewnie dal za nie po 150pln. Wiec nic nie straci. Skad ty wytrzasnales te 650pln?????

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moje zainteresowanie astronomią rozpoczęło się od przeczytania paru artykułów w internecie. Sam kupiłem taki teleskop z pełną świadomością tego, że nie jest w ogóle wart uwagi. Na szczęście "wrażenia", które dała mi ta zabawka, nie zniechęciły mnie do astronomii. To głównie zaleta dostępu do dobrej literatury i internetu.

Niestety za pomocą typowej lornetki 7x50, którą posiadam, nie ma możliwości uzyskania powiększeń, aby zobaczyć Saturna z pierścieniami czy Jowisza z jego księżycami. Właśnie chęć zobaczenia tych planet w rzeczywistości, a nie tylko na kartkach książek, zachęciły mnie do kupna tego teleskopu.

Obecnie planuję zakup lornetki np. BPC 20x60 ze statywem, a w późniejszym okresie newtona Soligor 150mm z paroma okularami. Wiązałoby się to jednak z rezygnacją z zakupu aparatu cyfrowego, a z kolei fotografia to także moje małe hobby. Tak więc czas pokaże. :D

 

Pozdrawiam

Rad Radish

P.S. Myślę o studiowaniu astronomii :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia inna kwestia.

Sprzedaż astrobadziewia (nowego) przez Allegro jest całkiem spora. A rynek wtórny jakiś niewielki. Prawie wcale nie ma ofert na odsprzedanie tego typu sprzętu przez niezadowolonych klientów. Albo więc świadomość nowych właścicieli jest tak duża, że wstyd im to wystawiać (w co wątpię), albo są po prostu zadowoleni z zakupu.

Inna sprawa, że to chyba często są prezenty od mało rozgarniętych (astronomicznie) rodziców, wujków i ciotek dla ich młodocianych pociech. A maleństwo nie wystawi tego na aukcji, raczej rzuci w kąt szafy z zabawkami i już. To są zabawki i tak je należy traktować.

Z drugiej strony zgadzam się z tezą, o łykaniu bakcyla przez kontakt z jakimkolwiek sprzętem. A że oferty trochę podkolorowane... Nie sądzę, żeby kupujących mieli większe pojęcie o parametrach tych teleskopów, niż np. o parametrach powszechnie kupowanego badziewiastego sprzętu audio czy wideo. Ale bakcyla łyknąć można, tak jak moje pokolenie łykało bakcyla do muzyki nagrywając z radia trzeszczące kawałki na ZK 120 (nie każdego stać przecież było na Arię).

 

PS. Jakby ktoś nie wiedział ZK 120 i Aria to magnetofony szpulowe produkowane w Polsce na przełomie paleozoiku i mezozoiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia inna kwestia.

Sprzedaż astrobadziewia (nowego) przez Allegro jest całkiem spora. A rynek wtórny jakiś niewielki. Prawie wcale nie ma ofert na odsprzedanie tego typu sprzętu przez niezadowolonych klientów. (...)

 

Moze sprzet nie dozywa procesu odsprzedazy? To moze byc przyczyna. Jak myslisz ile wytrzyma plastikowe Tasco 60/600 na plastikowym statywiku w rekach 10-latka? Miesiac?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie Pan a allegro zaoferowal teleskop firmy na literke H. o srednicy lutra 150mm i zarzekal sie ze widac 5 ksiezycow Jowisza. jednak byl na tyle uczciwy, ze powiadomi mnie iz lutro ma niewielka ryse biegnaca przez srodek lutra :D Ale oczywiscie nie przeszkadzalo to w obserwacjach. A moze przez ta ryse wlsnie bylo widac piaty ksiezyc :) No a cena bylo podejrzanie zanizona :)

 

pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mbodek

w teleskopach 76/700 wrazenie robi jedynie wielkosc tuby,

zagladajc do srodka zobaczymy jedynie male lustro, zasloniete

w znacznej mierze przez lusterko wtorne...

 

Ale przyznam, ze wczesniej majac jakas lornetke tasco 20x30 ( :) )

to po zobaczeniu takiego czegos stwierdzilem ze niezly sprzet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupilem Bressera 60/700 na Allegro, i bylem w pelni usatysfakcjonowany zakupem w takim sensie, ze mialem swiadomosc tego co kupuje i dostalem to czego sie spodziewalem. Inna sprawa, ze niektore oferty przypominaja te z prasy zaraz po `89, ale jezeli ktos jest podatny na reklame,i przyjmuje pewne rzeczy bezkrytycznie... Coz, na glupote lekarstwa nie ma......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, za pomoca lornetki 7x50 ksiezyce jowisza widac !!!

 

Widać nawet przez lornetkę 6x30, ale czy pięć?

 

Dlaczego nie korzystasz z edycji postów? Wyprodukowałeś trzy w przeciągu 7 minut, a mogłeś wszystko opisać w jednym.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniają . Z tego co sprawdzałem to gdy warunki są takie ,że powiekszenie max 150x to skylux całkiem dobrze sobie radzi . Co Niutonem widzę przy 150x to to samo skyluxem przy 116 . Chcąc miec taką minizabawkę muszę skorzystać z allego . Choć można róznie trafić . w porównaniu z 76/700 Jowisz ma znacznie jaśniejsze pasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.