Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie - moim zdaniem i tak należy się im szacunek za to, że nie zignorowali pytań, jak 90% sprzedawców robi.

Vatgern, w odpowiedzi wyślij im link do tego wątku - niech sobie poczytają. Poleć im szczególnie ostatnią stronę.

 

Można się domyśleć, że oni nic o tym, co sprzedają, nie wiedzą - ale za ich niewiedzę płacą ich klienci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma powodu żeby aż tak demonizować allegro. przecież sprzedawcy uwielbiają przesadzać z zachwalaniem swoich produktów na każdym kroku.

ba, nawet ten wątek swoją nazwą przesadza i może wprowadzić w błąd potencjalnych czytelników, bo nie jest prawdą że każdy zakup teleskopu na allegro to strata pieniędzy, można tam przecież kupić normalny teleskop i zostać fachowo obsłużonym.

spójrzmy na reklamy w tv które trafiaja do milionów. naiwny widz reklam będzie tak samo nabity w butelkę jak klient kupujący na allegro "ogromny teleskop" za 99,90 zł. przy takim szerokim dostępie do informacji i możliwości ich weryfikowania klienci takich cwaniaków sami są sobie winni a sprzedawcy w gruncie rzeczy wykonują społecznie pożyteczną pracę przyspieszając przepływ pieniędzy od ludzi głupich do sprytnych ;)

 

aha, to nie jest krytyka tego wątku (jest bardzo przydatny - jako jeden z elementów dostępu do informacji o którym pisałem), to jest tylko krytyka nadmiernego przejmowania tym co się dzieje na allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że w niektórych przypadkach warto.

 

Przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO. Od czasu do czasu jakieś zdolniachy dodają okularowy filtr słoneczny do telepa. Wyobraźcie sobie, co wtedy ośmioletni Krzyś zrobi, jak dostanie od rodziców taki teleskop? Tak jest! Zjara sobie oko!

 

Po drugie, takie telepy zniechęcają do astronomii. Dziewięcioletni Maciuś interesuje się piłką nożną, Saturnem i PlayStation. W przyszłości chciałby pracować dla CBŚ albo być astronautą. Rodzice zamiast jednej gry na PS (wydatek ten sam) kupują mu 'ogromny' teleskop markowej firmy Nostrus/Opticon. Maciuś próbuje namierzyć Księżyc pod 'zumem' 350x. Po godzinie próby rzuca wściekły teleskop w kąt. Traci zainteresowanie astronomią. W wieku dziesięciu lat sięga po pierwszego szluga, a w wieku trzynastu lat... (pozwolę sobie nie kończyć).

 

Dlatego warto zbierać najbardziej skandaliczne aukcje w tym wątku - może do czasu, aż Allegro nieco przejrzy na oczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto zbierać najbardziej skandaliczne aukcje w tym wątku - może do czasu, aż Allegro nieco przejrzy na oczy??

no tak, warto, przecież pisałem już że popieram ten wątek :)

 

ale...

ośmioletniemu krzysiowi nie pomoże fakt że rodzice kupia mu zamiast tego teleskop z profesjonalnym filtrem (lub profesjonalną piłę łańcuchową), on i tak będzie w stanie wypalić sobie nim oko (lub uciąć rękę). to jest odpowiedzialnosc rodzicow a nie sprzedawcow.

a czy teleskopik za 100 zł zniechęca? jezeli sa kupowane jako zabawki to i tak rodzic nie wydalby duzo wiecej. gdyby nie tandeta z allegro to dziecko nie dostaloby zadnego teleskopu. to tak jak badziewne maskotki w kioskach albo "tanie wino jest dobre bo jest dobre i tanie", ma swoj krag odbiorcow i juz. a dziecko ktore ma w sobie ducha eksploracji intelektualnej bedzie sie doskonale bawilo bylejakim teleskopem, a nawet golymi soczewkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... tak sobie czytam te bzdury na Allegro i naszła mnie taka myśl: Mianowicie, cofnijmy sie wstecz o 20 lat, albo o 25. Macie to?

Czy gdyby 25 lat temu rodzice kupiłyby wam taki teleskop z Allegro (zakładam wczesną podstawówkę), to czy bylibyście zawiedzeni? Przecież są wśród nas astroamatorzy, dla których 25 lat temu tego typu teleskopiki byłyby wystarczające, a może się mylę...

To taka luźna myśl przed zaśnięciem. Topik ten jest oczywiście potrzebny i sama nie raz wyśmiewałam i piętnowałam skandaliczne powiększenia w tych "profesjonalnych" teleskopach, ale dzisiaj jakoś tak popatrzyłam z drugiej strony... Nie każdy teleskop jest zły, tylko większość z nich jest totalnie przereklamowana i to wprowadzanie w błąd klienta nas tak wkurza niepomiernie.

Są wśród nas i tacy co dzięki astrogabinetowi się zafascynowali astronomią, tak więc nic straconego. Jak ktoś ma się wciągnąć w to hobby, to nawet najpodlejszy plastikowy "teleskop" tego nie zmieni B) . Kończę ten post tym optymistycznym akcentem.

 

pozdrawiam serdecznie

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... tak sobie czytam te bzdury na Allegro i naszła mnie taka myśl: Mianowicie, cofnijmy sie wstecz o 20 lat, albo o 25. Macie to?

Czy gdyby 25 lat temu rodzice kupiłyby wam taki teleskop z Allegro (zakładam wczesną podstawówkę), to czy bylibyście zawiedzeni? Przecież są wśród nas astroamatorzy, dla których 25 lat temu tego typu teleskopiki byłyby wystarczające, a może się mylę...

To taka luźna myśl przed zaśnięciem. Topik ten jest oczywiście potrzebny i sama nie raz wyśmiewałam i piętnowałam skandaliczne powiększenia w tych "profesjonalnych" teleskopach, ale dzisiaj jakoś tak popatrzyłam z drugiej strony... Nie każdy teleskop jest zły, tylko większość z nich jest totalnie przereklamowana i to wprowadzanie w błąd klienta nas tak wkurza niepomiernie.

Są wśród nas i tacy co dzięki astrogabinetowi się zafascynowali astronomią, tak więc nic straconego. Jak ktoś ma się wciągnąć w to hobby, to nawet najpodlejszy plastikowy "teleskop" tego nie zmieni B) . Kończę ten post tym optymistycznym akcentem.

 

pozdrawiam serdecznie

Ori

 

Sam zaczynałem od Astrogabineta i moim marzeniem był dla mnie reflektor firmy Tesco :-) z katalogu Quelle

o srednicy 114 mm na EQ 2 :-)

 

Pozdr. Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zaczynałem od Astrogabineta i moim marzeniem był dla mnie reflektor firmy Tesco :-) z katalogu Quelle

o srednicy 114 mm na EQ 2 :-)

 

Pozdr. Artur

Jakbym siebie widział :D. Za Astrogabinetem stałem w kolejce i kupiłem zestaw bodajże AG90. A katalog Quelle mam do dzisiaj - fajnie popatrzeć choćby na stare komputery, teleskopy, czy sprzęt video :D

 

PS. Jestem tego niezmiernie ciekawy, czy dużo zmieniło się w postrzeganiu takich rzeczy przez dzisiejsze dzieciaki (naprawdę kiedyś człowiek cieszył się z byle czego, a jak kupiłem ruską lunetkę Turist 20x50 to ho ho).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... tak sobie czytam te bzdury na Allegro i naszła mnie taka myśl: Mianowicie, cofnijmy sie wstecz o 20 lat, albo o 25. Macie to?

Czy gdyby 25 lat temu rodzice kupiłyby wam taki teleskop z Allegro (zakładam wczesną podstawówkę), to czy bylibyście zawiedzeni? Przecież są wśród nas astroamatorzy, dla których 25 lat temu tego typu teleskopiki byłyby wystarczające, a może się mylę...

To taka luźna myśl przed zaśnięciem. Topik ten jest oczywiście potrzebny i sama nie raz wyśmiewałam i piętnowałam skandaliczne powiększenia w tych "profesjonalnych" teleskopach, ale dzisiaj jakoś tak popatrzyłam z drugiej strony... Nie każdy teleskop jest zły, tylko większość z nich jest totalnie przereklamowana i to wprowadzanie w błąd klienta nas tak wkurza niepomiernie.

Są wśród nas i tacy co dzięki astrogabinetowi się zafascynowali astronomią, tak więc nic straconego. Jak ktoś ma się wciągnąć w to hobby, to nawet najpodlejszy plastikowy "teleskop" tego nie zmieni B) . Kończę ten post tym optymistycznym akcentem.

 

pozdrawiam serdecznie

Ori

 

Dokładnie mam takie samo zdanie z dodaniem jednej rzeczy-trzeba pamiętać że zalew chińskiej tandety jest nie do opanowania. W Polsce głównym wyznacznikiem zakupu teleskopu dla młodego adepta sztuki przez jego rodzica jest cena sprzętu. NIestety etap refraktorów o średnicy 60mm i F=10 na chwijących się montażach wydaje się być nie do ominięcia. Zobaczcie też co się dzieje na e-buy to jest etap ogólnoświatowy, w Niemczech zalew tej tandety to ok 50% ofert z drugiej ręki. Jeżeli taki powiedzmy 10-12 latek w wyniku takiego giftu "przeżyje" i nie straci zainteresowania astronomią w wyniku obrazów uzyskiwanych przez "TELESKOP" to mamy w przyszłości nowe pokolenie maniaków :)

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oglądałem sobie dzisiaj na Allegro, jakie to badziewie można spotkać pomiędzy rzadko spotykanymi normalnymi teleskopami i nagle zobaczyłem coś co zmroziło moją krew... :o

Oto szczyt ludzkiej głupoty: FILTR DO ZNISZCZENIA SOBIE OKA

 

Żadnego ostrzeżenia, żadnej informacji o niebezpieczeństwie i na dodatek sprzedawane!!!! :angry:

Nie mam konta na Allegro, ale może ktoś to zgłosi (, zanim ktoś straci oko próbując patrzeć na słoneczko, zwłaszcza że tytuł aukcji "Filtr na wizjer do obserwacji słońca" oraz napis "Oryginalny , nieużywany filtr wkręcany na gwint: M23 na wizjer" mocno sugerują "możliwość" użycia do obserwacji słońca np z teleskopem, lornetką itp.

Brrrr.... Co za głupota....

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się, kiedyś do TALów dodawali filtr na okular - co oczywiście nie było rozsądne. Widocznie tym kierował się ten sprzedający. Trafiło mu się w łapki i już.

 

Kiedyś ocieplano domy azbestem.... :Boink:

Nie zmienia to faktu, że to jest chyba naruszenie regulaminu allegro. Sprzedający mają chyba obowiązek myśleć.

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam konta na Allegro, ale może ktoś to zgłosi(cytat)

W miarę możliwości postaram się szybko zgłosić że sprzedający za kwotę 20zł nie liczy sie ze zdrowiem kupującego i jego nowego nabytku w postaci FILTRA DO OBSERWACJI SłOńCA WYKONANEGO SAMODZIELNIE I NIE POSIADAJąCEGO CERTYFIKATU BEZPIECZEńSTWA KLIENTA.Chańba,a pewnie to ktoś z naszych...

Edytowane przez NigntDay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszła komunistyczna skarga na Allegro z mojej strony :mellow: Wimmer a kto byłby zdolny do stworzenia takiego "cacka'-http://www.allegro.pl/item473729546_filtr_na_wizjer_do_obserwacji_slonca_sun_japan.htmlheh,mam nadzieje że dzieci w dzisiejszych czasach(tak jak i dawniej) skupiają się na rysowaniu naszego słoneczka kredkami woskowymi a nie buszowaniu na Allezło za TAKIMI filtrami do oglądania złotej tarczy.Obyś miał racje że to nie złe PTMA...

Edytowane przez NigntDay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku! Jest ktoś taki jak "słomiany astronom". Kupi jakąś zabawkę, do której będzie dołączony taki filtr. Przestanie się tym interesować i sprzeda dołączone akcesoria na Allegro, kompletnie nie mając pojęcia co może komuś zrobić.

 

Zastanów się troszkę, zanim kogoś z Naszej społeczności będziesz posądzać. Ludzie z PTMA nie są głupi i na pewno nie chcieli by miec potem kłopotów. Wiesz co by było, gdyby np. w TVN'ie była w Faktach wiadomość, że "Jeden z członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii sprzedał na aukcji internetowej niesprawny filtr do obserwacji Słońca, co spowodowało, że 6-cio latek z Poznania stracił wzrok i nie ma szans na przywrócenie zdrowia...". Takie coś zabiłoby PTMA!

 

Podałem przykład...

 

Pozdrowienia ;)

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czytam jak sie wysmiewacie, bo tak to mozna nazwac i troche mnie to smieszy. Zastanawiam sie czy macie 5 i 6 letnie dzieci. Jak macie to chyba im niczego nie kupujecie. 90% zakupionych teleskopow na allegro jest wlasnie dla malcow. Tylko po to zeby razem z mama albo tata popatrzec na ksiezyc. Byle jaka zabawka w sklepie kosztuje 50 zabawka ktora nie pochodzi z Chin kosztuje powyzej 100 i tez jest byle jaka, paczuszka klockow lego sami sobie zobaczcie. Zabawkowy teleskop z badziewnego plastyku kosztuje 90. Wiec przestancie sie dziwic ludziom, ze kupuja cos co wyglada solidnie na zdjeciu dla dzieciaka. Dziecko nie oczekuje cyfrowej jakosci obrazu, sprzetu pod ktory podlaczy kamerke i bedzie sterowal za pomoca komputera.

Czytajac powyzsze posty tylko mnie utwierdziliscie w tym, zeby byc kolejnym jeleniem by kupic ta zabawke. Zaznaczam zabawke a nie profesjonalny teleskop. Fakt, ze na profesjonalne forum trafila dyskusja dotyczaca zabawek jest dla mnie niesamowity. To tak jakby na forum fotograficznym zaczeli ostrzegac przed kompaktami.

A ha, moj nick nie jest w zaden sposob zwiazany z astronomia. Astronomia sie nie zajmuje...

Pozdrawiam i obiecuje tutaj jeszcze zajrzec i powiedziec wam czy dziecko sie ucieszylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiales zupelnie sensu wypowiedzi "wysmiewajacych"... nam chodzi o:

1. kompletnie nieprawdziwe dane podawane na aukcjach

2. naciaganie ludzi na 600 krotne powiększenia

3. i przede wszystkim o narażanie na niebezpieczeństwo także twoje pociechy przez sprzedawanie na allegro czegoś, co spowoduje ślepotę dziecka patrzacego przez tzw. filtr słoneczny.

 

twoje porownanie do forum foto ostrzegajacego przed kompaktami jest kompletnie nietrafione. Ja bym porownal to do forum speców od narzędzi elektrycznych, którzy ostrzegają przed kupieniem dziecku chinskiego zestawu "mały operator wiertarki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astrogoth, to nie tylko dla dzieci ludzie kupują te zabawki, czesto pojawiaja sie tu ludzie planujacy zakup pierwszego teleskopu i podaja linki z allegro pytajac o opinie. szkoda żeby ktoś dał się nabrać. a dla dzieci takie zabawki są w miarę okej.

poza tym w tym wątku chodzi też o to żeby sie pośmiać jak sprzedawcy pisza o rzeczach na których się nie znają. na forach fotograficznych tez bywają kąciki humoru, co w tym dziwnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym siebie widział :D. Za Astrogabinetem stałem w kolejce i kupiłem zestaw bodajże AG90. A katalog Quelle mam do dzisiaj - fajnie popatrzeć choćby na stare komputery, teleskopy, czy sprzęt video :D

 

PS. Jestem tego niezmiernie ciekawy, czy dużo zmieniło się w postrzeganiu takich rzeczy przez dzisiejsze dzieciaki (naprawdę kiedyś człowiek cieszył się z byle czego, a jak kupiłem ruską lunetkę Turist 20x50 to ho ho).

 

Ja mam jeszcze coś takiego w domu (swoją drogą do teraz myślałem, że to się nazywa "Astro Cabinet 90"). Dostałem od wujka na komunię, a zanim jeszcze zacząłem intersować się astronomią - kolega (od momentu, gdy się zorientowałem - były) zwinął mi największą (45 mm średnicy, 36 cm ogniskowej) soczewkę i miałem tylko 30 mm. W instrukcji (oryginalnej :Boink:) było napisane, że można przez nią zobaczyć pierścienie Saturna i wiele innych rzeczy! Tutaj nostalgiczna fotka ;)

 

Potem miałem achromatyczną lunetkę o średnicy 5 cm (też mam do dzisiaj). Różnica w jakości obrazu była "porażająca".

 

Kilka lat później nabyłem obiektyw PZO 68/800. Zanim dorobiłem tubus patrzyłem na Księżyc i planety w ten sposób, że obiektyw stał na parapecie, a ja w odpowiedniej odległości za nim z okularem (oczywiście jakimś takim badziewnym) przy oku. I już wtedy podobało mi się to, co widziałem. Ale w prawdziwy zachwyt wprawiły mnie dopiero obrazy widziane po skompletowaniu wszystkiego m.in. dzięki PTMA w Zielonej Górze.

 

A pierwszych obserwacji teleskopami o większych gabarytach (czyli 15 cm średnicy, żeby nie było, że czymś wielkim ;)) zaznałem na pierwszej OZM-ie w 1998 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, faktem ze sa przeklamania ale zdarza sie takze, ze wyraznie maja napisane idealne jako zabawka dla dziecka. Dziwi mnie fakt, ze ludzie planujacy zakupp pierwszego teleskopu podaja link do czegos takiego. Czego sie nie robi zeby dobrze zareklamowac produkt. Przejdzcie sie po sklepach i porozmawiajcie ze sprzedawcami na temat, lodowek, sprzedu audio, telewizorow i kompoterow, nasluchacie sie tyle klamstw i niezetelnych informacji ze hoho, fakt komputerem nie wypalisz sobie oka.

Ja chcialem was tylko sprowokowac do wypowiedzi i zobaczyc czy ktos przyzna mi racje, ze dla dziecka to jednak mimo wszystko dobra zabawka za niska cene.

 

I zwroccie uwage ze wiekszosc linkow ktore sa podane w tym temacie to linki do teleskopow w dziale DLA DZIECI / ZABAWKI. Jaki rodzic da dziecku patrzec na slonce zabawka, nie wazne co by bylo tam napisane. Skoro przez lornetke nie mozna... Zas nieprawdziwe informacje w ofercie sa sprzeczne z prawem i daja nam mozliwosc zwrotu towaru, tak wiec jak sie dziecku znudzi moge dopatrzec sie przeklamania i oddac rzadajac zwrotu pieniedzy. Idealny uklad.

Edytowane przez Astrogoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, faktem ze sa przeklamania ale zdarza sie takze, ze wyraznie maja napisane idealne jako zabawka dla dziecka. Dziwi mnie fakt, ze ludzie planujacy zakupp pierwszego teleskopu podaja link do czegos takiego. Czego sie nie robi zeby dobrze zareklamowac produkt. Przejdzcie sie po sklepach i porozmawiajcie ze sprzedawcami na temat, lodowek, sprzedu audio, telewizorow i kompoterow, nasluchacie sie tyle klamstw i niezetelnych informacji ze hoho, fakt komputerem nie wypalisz sobie oka.

Ja chcialem was tylko sprowokowac do wypowiedzi i zobaczyc czy ktos przyzna mi racje, ze dla dziecka to jednak mimo wszystko dobra zabawka za niska cene.

 

I zwrccie uwage ze wiekszosc linkow ktore sa podane w tym temacie to linki do teleskopow w dziale DLA DZIECI / ZABAWKI. Jaki rodzic da dziecku patrzec na slonce zabawka, nie wazne co bybylo tam napisane. Skoro przez lornetke nie mozna...

Niestety większość z tych badziewi na Allegro znajduje się w dziale Fotografia/Optyka/Teleskopy i ten chłam za 100 parę PLN nie nadaje się nawet do tego żeby tym o ścianę uderzyć (bo można się pokaleczyć).

 

PS. Astrogoth zacznij używać polskich znaków jak coś piszesz, bo tego nie da się czytać (przecież to nie kosztuje dużo wysiłku nacisnąć Alt).

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, faktem ze sa przeklamania ale zdarza sie takze, ze wyraznie maja napisane idealne jako zabawka dla dziecka. Dziwi mnie fakt, ze ludzie planujacy zakupp pierwszego teleskopu podaja link do czegos takiego. Czego sie nie robi zeby dobrze zareklamowac produkt. Przejdzcie sie po sklepach i porozmawiajcie ze sprzedawcami na temat, lodowek, sprzedu audio, telewizorow i kompoterow, nasluchacie sie tyle klamstw i niezetelnych informacji ze hoho, fakt komputerem nie wypalisz sobie oka.

Ja chcialem was tylko sprowokowac do wypowiedzi i zobaczyc czy ktos przyzna mi racje, ze dla dziecka to jednak mimo wszystko dobra zabawka za niska cene.

 

I zwrccie uwage ze wiekszosc linkow ktore sa podane w tym temacie to linki do teleskopow w dziale DLA DZIECI / ZABAWKI. Jaki rodzic da dziecku patrzec na slonce zabawka, nie wazne co bybylo tam napisane. Skoro przez lornetke nie mozna...

To co sprzedający wypisują na swoich aukcjach to nie są zadne przekłamania, to zwykłe nabieranie klient,a na bardzo czesto, nic nie warty kawałek plastiku. Nie wiem jaką dysponujesz wiedzą w zakresie optyki, ale przez np plastikowe okulary naprawde niewiele zobaczysz. Kupując taki sprzet mozesz bardzo łatwo wrecz zniechęcic dziecko do astronomi, a nie zachęcic.

 

Nie rozumiem co jest dziwnego w tym, ze na forum poswieconym astronomii przestrzega sie przed takimi "telepami", tym bardziej kiedy widzi sie przedmioty, które mogą byc wrecz zagrozeniem dla zdrowia ich uzytkownika vide ten "filtr słoneczny".

"Jaki rodzic da dziecku patrzec na slonce zabawka, nie wazne co bybylo tam napisane. Skoro przez lornetke nie mozna..."- widze, ze kolega to wielki optymista;)

 

Pozdrawiam

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zwrccie uwage ze wiekszosc linkow ktore sa podane w tym temacie to linki do teleskopow w dziale DLA DZIECI / ZABAWKI.

No widzisz, a wielu ludzi w wieku już nie dziecięcym czasem się nabiera, a nawet ludzie dorośli. Sam się kiedyś nabrałem. A to dlatego, że nie byłem jeszcze na tym forum i nie czytałem tego tematu. Właśnie po to jest ten temat, żeby uzmysłowić osobom, które chcą wkroczyć w świat PRAWDZIWEJ astronomii, że takich zabawek należy unikać.

Że wyśmiewamy? A co myślisz? Że w salonie BMW nie wyśmiewają samochodów marki Deawoo? :lol:

 

Jaki rodzic da dziecku patrzec na slonce zabawka, nie wazne co bybylo tam napisane. Skoro przez lornetke nie mozna...

 

Taki, który tez się da nabrać na "filtr słoneczny" dodawany do tych zabawek na wielu aukcjach. Są ludzie, którzy nie zdają sobie z tego sprawy. Bo skoro w fachowej firmie, sprzedającej fachowe teleskopy w "prestiżowym czarnym kolorze", gdzie napisane że sprzęt z najwyższej półki dodają filtr do obserwacji Słońca, to chyba wiedzą, co robią, nie??

Otóż NIE! A potem wizyty u okulisty. Albo jeszcze gorzej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astrogoth kompletnie nie wiem jaki masz za cel, pisząc takie posty?

Piszesz: "I zwrccie uwage ze wiekszosc linkow ktore sa podane w tym temacie to linki do teleskopow w dziale DLA DZIECI / ZABAWKI. Jaki rodzic da dziecku patrzec na slonce zabawka, nie wazne co bybylo tam napisane."

Bzdura! Przykład -> Opticon teleskop 76f900 pow 675x!!!!!

Znalezione w: Allegro > Fotografia > Pozostałe > Sprzęt Optyczny > Teleskopy

Poczytaj specyfikację, ja wybrałem tylko dwie pozycje!

"Powiększenie: 675x

Średnica obiektywu: 76mm"

Jak można nazwać coś takiego inaczej niż naciąganie???? Prawa fizyki są nieubłagalne, a ten pseudo teleskop NIE JEST W DZIALE "DLA DZIECI / ZABAWKI"!!!!

Takich przykładów są dziesiątki i często gęsto z dopiskami "Super profesionalny, gigantyczny teleskop astronomiczny"!

Więc zanim zaczniesz tworzyć posty mające na celu zwiększenie sprzedaży pseudo teleskopów na święta, to zastanów się najpierw czy warto!

Bo wielokrotnie Koleżanki i Koledzy z tego (i innego) forum pisali wyraźnie, że lepiej kupić na początek lornetkę z takiego samego przedziału cenowego i będzie z tego większa korzyść i radość!

Nie wspomnę o teleskopach z pseudo filtrami słonecznymi, które powinny być zakazane, zanim jakieś dziecko straci oko!

Tyle ode mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.