Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Ta lunetka to jest Galileoscope- teleskop, ktorym Galileusz obserwowal niebo. Nie mozna tego tak traktowac, to ma byc tania replika historycznego sprzetu dostepna dla kazdego. Wiadomo, ze wykonana z tanich materialow bo ma byc maksymalnie prosta i tania.

Wiesz szuu, Galileusz nie mial wypasionego APO:-). Podejdz do tego inaczej. Tu nikt nie mowi ze jest to WIELKI TELESKOP tak jak na Allegro. Nie pisze sie tutaj, iz osiaga power 675x, widac nim wszystko, co jest na niebie itp. prosze przeczytaj uwaznie artykul i zapoznaj sie z zalozeniami tego oto sprzetu, nie tylko ze specyfikacja techniczna:-) Na allegro jest kit i klamstwo( i to jest najgorsze), a tutaj powiedziano prawde i o to w tym wszystkim chodzi

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, oczywiście że idea jest inna. przecież nie mówiłem tego na poważnie :D

pisząc o Galileoskopie chciałem tylko zwrócić uwagę że była taka teza w tym wątku - badziewny teleskop z allegro to ZUOOO, które zniechęca do astronomii (z którą to tezą się nie zgadzam).

a tu proszę, oficjalne stanowisko organizatorów programu Galileoskop jest takie że wręcz przeciwnie, badziewny teleskop może również zachęcić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedy ja coś takiego znalazłem przy teleskopie na allegro, to odp dostałem mniej więcej tego typu: "...po szUste.... . Po Usme ... " i tak wyliczał mi wady i zalety filtru, to co pisał już nie przeczytałem bo gdy zoabczyłem formę, odechciało mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to i coś z mojej strony ;)

 

kolega wygrał konkurs o wiedzy z gospodarczej, dostał kilka nagród w tym nielichy sprzęt zwany "teleskopem" a że kolega się nie zna to zapytał o radę co do sprzętu i możliwości opchnięcia za dobry pieniądz...

 

"teleskop" był wart 400 zł... i tu podziękowania dla allegro za rozwiązanie problemu kolegi z nieużytecznym meblem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Trochę z nudów wpisałem do przeglądarki "allegro + teleskop" i patrzę, czym mnie nakarmią:

 

1. za165,- TELESKOP Opticon 76F700 pow350x "Zwracam także szczególną uwagę, iż oferowany teleskop ma okular 1,25", a nie jak większość na Allegro 0,98". Specjalnie dla nas zmieniono sposób produkcji!" :Boink:

2D=152x max. pow., a nie 350; 4 się nacięło :(

2. za 29,- Allegro › Dla Dzieci › Zabawki › Edukacyjne › Do majsterkowania -" Rozmiar opakowania – 18 cm (szer.) x 6 cm (gł.) x 13,5 cm (wys.) /.../ A więc zróbcie sobie swoją własną LUNETĘ - ONA NAPRAWDĘ DZIAŁA !!!" - rozmiary pudełka podali, ale lunetki juz nie, widocznie nie mieli pod ręką suwmiarki :Boink:

3. za 49,- Lunetka Technika 50mm / 360mm pow. 60x + tuleja teleskopowa (kilkanaście cm dł.) z barlowem - wygląda jak składana luneta w lunecie.

4. za 189,- POTEZNY Teleskop pow.675x PRESTIŻOWY CZARNY KOLOR ... "Potężny", a tu teleskop 76F900 OPTICON :Boink:

5. za 189,- Ogromny TELESKOP 76F900 Opticon ... idę wyrzucić moją małą 185 :P

6. za 103,- Duży teleskop powiekszenie 30/60 x , okular 50 mm - pomylili obiektyw z okularem ... ehh "IDEALNY NA PREZENT" - tak, zeby wkurzyć obdarowanego ! :boks:

 

... kończe to przeglądanie, bo nie wiem, czy się śmiać, czy płakać ...

 

Są tu badziewia i lunety/teleskopy warte uwagi, ale czy warte ryzyka i kupna :oco:

 

MK

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. za165,- TELESKOP Opticon 76F700 pow350x "Zwracam także szczególną uwagę, iż oferowany teleskop ma okular 1,25", a nie jak większość na Allegro 0,98". Specjalnie dla nas zmieniono sposób produkcji!" :Boink:

2D=152x max. pow., a nie 350; 4 się nacięło

 

eee, z tym maksymalnym powiększeniem to bym nie przesadzał- nikt tam nie użył słowa "użyteczne" ;)

moim typem jest jednak ciągle "prestiżowy czarny kolor"- synciarze, jesteście "żenuła" :lol:

 

tu jest też ciekawa propozycja http://www.allegro.pl/item589294196_ogromn...op_newtona.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W zakres dostawy wchodzi bardzo poręczny i stabilny statyw z regulacją wysokości."

Ten stabilny statyw to mu chodzi o ten Azymutalny?:P:szczerbaty:

 

A co do tego okularu 0,98" - czy ktoś kiedyś takie widział? Choć nawet na Allegro szukałem - to nie udało mi się znaleźć.

 

Wyobrażacie sobie obserwacje zwierząt przez ten teleskop na azymutalnym? i piesze wyprawy rodzinne w góry z tym klocem na plecach?

Hm i gratis mapa nieba, księżyca i układu słonecznego - może dla tych trzech map warto się skusić na teleskop?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ostatni komentarz wpisany w prezentacji teleskopu ;p

Ktoś zobaczył księżyc, jakiego wcześniej nie widział i jest w szoku.

jakby tak spojrzał, przez coś "gigantoogromnego" to ciekawe jak by nazwał "szok" :D

maks. powiększenie: 675x :D istne cudno. w sam raz na nasze warunki :)

muszę się zastanowić na kupnem :) saturna pewnie zobacze takiego, że będę w szoku :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do tego jeszcze jednego Barlow'a, i będziesz mógł śledzić mnóstwo egzoplanet, a może nawet sam odkryjesz ich kilka.

Chciałbym kiedyś przeczytać na akcji Allegro.pl o teleskopie, który umożliwia śledzenie właśnie egzoplanet:P (oczywiście z pełną nadzieja, że nikt owego teleskopu nie zakupi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.