Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

1. no to może taki obrazek?

http://www.allegro.pl/item575893858_super_...na_prezent.html

 

jeszcze 3 razy Barlow, i statyw dorobi się czwartej nogi, jeśli ściągniemy kontówkę:D

Ale gdyby ściągnąć ja teraz, to żeby cokolwiek przez ten wypasiony sprzęt zobaczyć, trzeba by było postawić go na statywie który ma blisko 2m wysokości:P

Ogólnie fajnie to wygląda - jak prawdziwy wypasiony super teleskop.

 

2. http://www.allegro.pl/item587229475_telesk...3_soczewki.html

Hm najlepszy jest tekst :

"Teleskop TCM został zaprojektowany

by dać początkującemu astronomowi doskonałą

kombinację jakości, ceny i co najważniejsze siły

powiększenia."

 

3. http://www.allegro.pl/item592212383_teleskop_uniwersal.html

Pamiętajcie - KUPUJCIE TYLKO POLSKIE TELESKOPY!!!

Tym również możemy oglądać egzoplanety - wszak przybliżenie 700x to nie przelewki.

Nooo i te dwa szukacze ... hm przecież mogliby tam posadzić lornetke a nie dwa szukacze nie?

 

ale ja się czepiam ... ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. no to może taki obrazek?

http://www.allegro.pl/item575893858_super_...na_prezent.html

 

jeszcze 3 razy Barlow, i statyw dorobi się czwartej nogi, jeśli ściągniemy kontówkę:D

Ale gdyby ściągnąć ja teraz, to żeby cokolwiek przez ten wypasiony sprzęt zobaczyć, trzeba by było postawić go na statywie który ma blisko 2m wysokości:P

Ogólnie fajnie to wygląda - jak prawdziwy wypasiony super teleskop.

 

"Idealny na prezent" to na pewno, jak się człowieka nie lubi to zawsze można podarować takie cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Idealny na prezent" to na pewno, jak się człowieka nie lubi to zawsze można podarować takie cudo.

Witajcie Kupiłem teskop na Allegro.pl w firmie teleskop.pl

Zmontowałem go i moje spore rozczarowanie...

Stanęło na tym że już w sobotę wiedziałem że go nie chce i że mogę skorzystać z opcji zwrot do sprzedawcy.

Napisałem do sprzedawcy dwa mejle i cisza. Dzwoniłem cały dzień do niego i nikt nie podnosi słuchawki.

Może ktoś wie co mogę zrobić jeszcze, czy może wysłać w ciemno na adres zwrotny z załączonym pismem. Boje się że wkrótce minie 10 dni od doręczenie przesyłki i zwrot się przedawni.

Jestem rozżalony i wkurzony że dałem się nabrać

Macie racje :notworthy: co do jednego, że opis i forma w jaki jest opisany produkt zakrawa na oszustwo. Bo dla laika takiego jakim ja jestem łatwo można wmówić wiele rzeczy. Sporo zacząłem czytać i zrozumiałem czym jest sprzęt astronomiczny, szkoda że nie poświeciłem tego czasu przed zakupem.

 

Czy ktoś może mi doradzić zakup dobrego teleobiektywu.

Wybrałem coś takiego… http://sklep.teleskopy.net/product_info.ph...products_id/686

co o tym sądzicie, jest to górna granica jaką mogę na dzień dzisiejszy wydać.

 

Proszę o pomoc. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmontowałem go i moje spore rozczarowanie...

 

A co konkretnie się stało?? Obserwowałeś nim już?? Jeżeli tak, to ważne jest zrównanie temperatury teleskopu z temperaturą otoczenia. Kiedy na zewnątrz jest chłodniej, niż w domu to teleskop musi się chłodzić przez ~1h(czasem więcej). Jeżeli od razu się obserwuje to obraz będzie masakryczny :blink: . A teleskop jest już w miarę konkretny- nie to co allegrowe wynalazki za stówę.. Napisz co Cię tak rozczarowało.

 

pozdrawiam

Mateusz

Edytowane przez mattman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co konkretnie się stało?? Obserwowałeś nim już?? Jeżeli tak, to ważne jest zrównanie temperatury teleskopu z temperaturą otoczenia. Kiedy na zewnątrz jest chłodniej, niż w domu to teleskop musi się chłodzić przez ~1h(czasem więcej). Jeżeli od razu się obserwuje to obraz będzie masakryczny :blink: . A teleskop jest już w miarę konkretny- nie to co allegrowe wynalazki za stówę.. Napisz co Cię tak rozczarowało.

 

pozdrawiam

Mateusz

 

 

Witaj!

Teleskop co kupiłem to Teleskop OPTICON 114F900A + FILTRY+MAPY+ CD. Oglądałem Jowisza i księżyc, i tak jak radziłeś wcześniej go schłodziłem od 30 min - 45min, ostrość udało mi się ustawić, ale tylko przy okularze 25mm, dlatego że mocowanie tuby jest niestabilne i drży przy jakimkolwiek podmuch wiatru czy też lekkim dotknięciu pokręteł czy okulara.

No cóż ale jest to udręka bo obiektyw jest nie stabilny, trzeba uważać na żeby przypadkowo i nie rozregulować celownika czyli najlepiej go nie dotykać, stabilizator i napinacz do regulacji pionowej się rozkręca nie można go w żaden sposób skręcić trwale.

 

Ja spodziewałem się czegoś innego. Jeśli komuś to nie będzie przeszkadzało to oczywiście polecam bo jest tani 299 zł i według mnie nic pozatym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Hubert ale sam sobie jesteś winny. Nie licz, że nawet jeśli uda ci się odać teleskop to kupisz coś porządnego za podobną cenę.

Optyka to delikatna rzecz, jak się wydaje 299PLN to wiadomo, że montaż jak galareta nie jest wadą tylko cechą produktu. Nie ma opcji żebyś kupił tani i dobry teleskop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Hubert ale sam sobie jesteś winny. Nie licz, że nawet jeśli uda ci się odać teleskop to kupisz coś porządnego za podobną cenę.

Optyka to delikatna rzecz, jak się wydaje 299PLN to wiadomo, że montaż jak galareta nie jest wadą tylko cechą produktu. Nie ma opcji żebyś kupił tani i dobry teleskop.

 

Ale ja o tym wiem! To znaczy już wiem. Szukam teraz zestawu do 1200 zł. Już sie nie spiesze z zakupem aczkolwiek <_< tęskno mi za niebem ... :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się wydaje 299PLN to wiadomo, że montaż jak galareta nie jest wadą tylko cechą produktu. Nie ma opcji żebyś kupił tani i dobry teleskop.

 

aczkolwiek Skylux za tyle samo dla mnie na początek był i jest git z tym że to refraktor a nie reflektor, no ale zależy czego kto oczekuje i do czego ma mu służyć :), dzięki Lidloskopowi poznałem trochę nieba i zachwycałem się dużym i ostrym księżycem jak małe dziecko :D ... no i dzięki niemu postanowiłem kupić 12" lustro :):) a ze Skyluxa i folii Baadera zrobię ultra lekki teleskopik słoneczny :D

 

Pozdrawiam!

 

edit: aha, żeby nie było że komuś POLECAM Skyluxa, kupując go wiedziałem że najmniejszy okular posłuży jako kieliszek do wódki, szukacz będzie aberrował gorzej niż wizjer w drzwiach i montaż nie będzie zbyt :D sztywny no i że to raczej plastikowa zabawka którą razem z montażem bez problemu podniesie 3 letnie dziecko ;)

Edytowane przez b.makowiecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać.

 

Woli przypomnienia.

 

"15. Klient ma prawo do zwrotu zamówionych produktów w terminie 10 dni od otrzymania przesyłki, co wiąże się z odstąpieniem od zawartej umowy kupna-sprzedaży. (art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 2.03.2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, Dz. U. nr 22, poz. 271, z późn. zm.)."

 

Udało mi się skontaktować ze sprzedawcą, musiałem trochę poświęcić czasu na doszukanie się innych mejli niż ten z którym kontaktowałem się ze sprzedawcą przy kupnie ( bo nikt nie odpowiadał ani na mejle ani nie podnosił słuchawki jak dzwoniłem), znalazłem trzy róże.

 

Wysłałem na nie tą samą wiadomość o reklamacji, z informacją że poprosiłem Allegro.pl o pomoc w załatwieniu tej sprawy.

 

Dostałem natychmiastową odpowiedź z prośbą o zarejestrowanie się na specjalną stronie w celu złożenia oficjalnej do reklamacji zakupionych produktów.

 

Zrobiłem to i po wygenerowaniu protokołu odesłałem zakupiony produkt, do dostawcy. Czekam teraz na rozstrzygnięcie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze że ludzie to kupują.Chyba że do muzeum.

 

.......

................

 

.............................

 

Hmmmm... nie wiem... chyba LOL???

 

:ha:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-cia edycja akcji Sky-lukera zakończona..niepowiedzeniem :angry:

Założeniem 3-ciej edycji akcji Sky-lukera,była jak zwykle walka z tandetą na Allegro. Co roku wystawiam przedmiot -który ma imitować teleskop.. oparzając go żartobliwym tekstem, jest to forma zbiorowego meetingu w celu zamanifestowania naszego sprzeciwu wobec zalewu ścierwa z bliskiego wschodu.

Aukcja zwykle cieszyła się zainteresowaniem a wielu z naszych Astrobraci czynnie w niej uczestniczyło.

Poprzednie akcje zostały uwieńczone sprzedażą i opatrzone stosownym komentarzem ku przestrodze dla potencjalnych kupujących chińskiego badziewia . Było tak do wczoraj:

To jest pierwsza aukcja Sky-lukera, która została usunięta z przyczyn ambicji jakiegoś urażonego allegrowicza.

Dwie poprzednie doczekały się komentarza.

 

 

W woli wyjaśnienia, Aukcja została wykasowana bo nijaki marian9012 zgłosił ja do usunięcia.

Przedtem wysyłał do mnie dość obraźliwe teksty... Zachęcam by zwrócić uwagę na osobę marian9012

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.