Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Zacytuje wam próbkę:

Gosciu powinienes sie wstydzic że masz wogole do czynienia z astronomia skoro wystawiasz takie cos co obraża konstruktorów przyrzadów optycznych.Nawiasem mówiac za takie zarty powinni wogóle zawiesic ci konto.Allegro to nie miejsce dla błazeństw a to co wystawiłes to niczym innym nie jest.Zal człowieka ogarnia że tacy zdolni ludzie sa jeszcze w 21 wieku

.Wystawiasz badziewie totalne i to w powaznym dziale jak teleskopy i na co liczysz na zrozumienie??czy wyrozumiałosc??Takich jak ty powinno sie usuwac z allegro gosciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Kolo ma tyle inteligencji, że łooh. A szacunku- tyle co szerszeń walczący z pszczołą.

 

Nawet się nie zainteresował po co, dlaczego :whistling: Być może nie ochłonął z wrażeń i pisał to co mu ślina na język przyniesie.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że ja :)

Może niektórzy nie wiedzą, ale to właśnie ja byłem nabywcą wspaniałego "Bino z Żywca" w tamtym roku :szczerbaty: Tak, tak, wszędzie się tym chwalę, wiem :) Ale po prostu podoba mi się ta akcja. Teraz bardzo chciałem nabyć tego "katabioptryka", ale jak widać usunięto aukcję. Szkoda.

Może Pan Marian mógł poczuć się urażony, ale widywałem na allegro gorsze szity - jak na przykład wspaniałą ozdobę z butelki po wódce wypełnionej kiepami :lol: (petami, niedopałkami). Dodam jeszcze, że idąc tym tokiem powinniśmy też zgłosić do usunięcia wszystkie te plastikowe badziewia w dziale "teleskopy" oferujące powiększenie 650x, bo czyste s-f.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosciu powinienes sie wstydzic że masz wogole do czynienia z astronomia skoro wystawiasz takie cos co obraża konstruktorów przyrzadów optycznych.Nawiasem mówiac za takie zarty powinni wogóle zawiesic ci konto

(...)

Wystawiasz badziewie totalne i to w powaznym dziale jak teleskopy i na co liczysz na zrozumienie??czy wyrozumiałosc??Takich jak ty powinno sie usuwac z allegro gosciu.

tak sobie myślę, że marian może mieć trochę racji i być może warto wykorzystać jego pomysł

możemy zorganizować akcję usuwania idiotycznych aukcji z teleskopami oferującymi 625x z 50 mm apertury, które niekiedy mogą być groźne dla zdrowia kupujących. Łatwo takie oszustwa zdemaskować i jako oszustwa właśnie usuwać. Każdy user może przecież zgłosić naruszenie zasad allezło

 

a przy okazji to szkoda, że nie załapałem się na ten wspaniały teleskop :szczerbaty:

 

A tak w ogóle to on (marian) czyta lepsze fora, domyślam się że poważniejsze

na pewno takie gdzie piszą jak sprzedać byle śmieć na aukcjach internetowych

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga:

Chcielibyśmy zwrócić uwagę na fakt, iż wiele przyrządów astronomicznych wyposażanych jest jeszcze w proste i nieco przestarzale okulary 0,98“ (24,5mm), dla których coraz rzadziej oferowane są dodatkowe akcesoria i które nie zapewniają długotrwałej radości z obserwacji. Produkty firmy Opticon posiadają okulary 1,25“ (31,7mm), które w porównaniu do mniejszych okularów 0,98“ (24,5mm) gwarantują dodatkowo optymalne wykorzystanie pełnego zakresu możliwości oferowanego przyrządu. ZWRACAM UWAGĘ, IŻ WIĘKSZOŚĆ TANICH PROMOWANYCH NA ALLEGRO TELESKOPÓW JEST WYPOSAŻONYCH WŁAŚNIE W STARE OKULARY 0,98". Nie polecamy tego typu sprzętu przede wszystkich ze względu na niską jakość uzyskanego obrazu!

 

A ja się pytam "I co z tego?" Jak i tak sprzedają szajs? No, ale zawsze to chwyt marketingowy- 1,25" lepsze od 0,98" przy niesamowitym, 675x powiększeniu i wstrząsach jakby się siedziało wewnątrz startującego wahadłowca. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to zły marian był :(

a czy jest jakaś strona na której możnaby obejrzeć produkty Sky-Lukera? aukcje przemijają (nawet udane) a chwała powinna trwać wiecznie :)

 

Niestety Szu pozostały zdjęcia (może gdzieś pliki mam):

Trochę historii:

Oto sławne Bino z Żywca, które kupił Wimmer (przełom stycznia i lutego 2008)

 

360ed55c11dc40ed.jpg

472be46051a358a3.jpg

 

 

A oto newton Sky-luker - przełom marca i kwietnia 2007

 

d2bbb584454b4950.jpg

f1e47bafa58ded7c.jpg

3c86df0ed3fb6191.jpg

578341b023c23c94.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Uwaga! Powiększenie 675x odeszło już do lamusa. Teraz mamy nową technologię :szczerbaty:, która umożliwia uzyskanie "pałera" 800x :Boink:

 

http://allegro.pl/item595971182_teleskop_a..._uniwersal.html

 

Parametry prezentowanego teleskopu są wyśmienite, śr. lustra 150mm, soczewki x30, x80, 3 przedłużki, które po skręceniu ze sobą wraz z soczewką x 80 i soczewką Barlowa daje powiększenie nawet 800x.

 

dzięki czemu obserwacja nie jest narażona na zniekształcenia spowodowane porywami wiatru, jak i daje bardzo płynne śledzenie ciała niebieskiego, poprzez wykorzystanie pokręteł.

 

pierścień do montarzu aparatu fotograficznego z teleskopem

 

Wyśmienite powiększenie nawet 800x i do tego wysokiej klasy "montarz". Nic tylko brać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już szykowałem świnkę sakrbonke do rozbiórki..

 

Na przyszłość niech takie pomysły nie przychodzą Ci do głowy, bo doniosę odpowiednim służbom, że znęcasz się nad zwierzętami. :lol: :lol: :lol:

 

wimmer, bezwzględnie masz zabrać to bino na zlot. Ewentualnie przeprowadzisz kurs jak takie cudo zbudować. Chociaż jeśli (TFU TFU TFU!!!!!!!) pogoda by nie dopisała to tych ATM-ów będzie pewnie dość sporo.

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, w tych teleskopach UNIWERSAŁ, powiększenie jest stałe (tzn wynosi NAWET x800) niezależnie od wielkości lustra:)

http://allegro.pl/item605465276_teleskop_u...na_120_900.html

W tamtym przypadku lustro miało 150mm w tym ma 120mm.

Czy i takie powiększenie dadzą przy lustrze 50mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wimmer, bezwzględnie masz zabrać to bino na zlot. Ewentualnie przeprowadzisz kurs jak takie cudo zbudować...

 

Hehe. Nie mam tego bino. Zostało przekazane Wieśkowi jako dar :szczerbaty: Ostatni raz widziałem je rano po ciężkim zlocie, jak ktoś próbował coś przez nie oglądać :D

A o szczegóły konstrukcyjne musisz pytać Ignisdeia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mnie zaciekawił ten teleskop https://ssl.allegro.pl/item617198099_telesk...m_soczewki.html

Podobno daje obraz nie odwrócony!!! Jakiś patent made in china with contact with serbian arabian japanese mans xD

 

Daje nie odwrócony obraz, gdyż z tego co widzę jest to refraktor(luneta), ale jakości to bym się po tym nie spodziewał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaciekawił ten teleskop https://ssl.allegro.pl/item617198099_telesk...m_soczewki.html

Podobno daje obraz nie odwrócony!!! Jakiś patent made in china with contact with serbian arabian japanese mans xD

 

Daje obraz nie odwrócony, bo jak widać na zdjeciach, w zestawie (oprócz 3 okularów, katówki i chyba barlowa) dołączona jest soczewka odwracajaca obraz. Oczywiście wszystko to mizernej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalałem:

 

http://www.allegro.pl/item629381428_nowosc...zy_f_70076.html

 

"Teleskop astronomiczny model F70076. Maksymalne powiększenie 787x sprawia że jest to dobrej jakości sprzęt o bardzo dobrych parametrach.

 

Dołączone są okulary: H25mm, H12,5mm, SR4mm oraz soczewka odwracająca 4,5x dają zmienne powiększenia od 35x do 787x i sprawiają że mamy do czynienia z bardzo dobrym teleskopem. Teleskop jak i wszystkie jego podzespoły są dobrej jakości i bardzo precyzyjnym wykonaniu. "

 

No prosze jaka jakośc, nawet APO tyle nie wyciaga :Boink::szczerbaty: .

 

Nastepne: http://www.allegro.pl/item635433821_telesk...yw_dodatki.html

 

"dzien dobry do sprzedania teleskop, kupiony w niemczech, pzywieziony w dobrym stanie nie jest porysowany ani nic, jest to firma optus, nic mi to nie mówi w sumnie ale tak na nim pisze, do teleskopu jest statyw drewniany składany, jak również takie nakładki czy jak, takie soczewki w czarnym ruloniku i je sie wtyka do tego wziernika na teleskopie, one są te soczewki w kartonowym putełeczku i ich jest bezmała 4, ale na stów to nie wim, moze 5, prosze pytać pisać smsy i zadawać pytania na emayla, mile widzianuy odbiór osobisty, prosze dzwonić wrazie pytań bezpośrednio do mnie, 0049 160 958 42 358 lub na polski w co drugi tydzień sobota niedziela i poniedziałek do południa, 663 26 06 84 zapraszam do licytacji naprawde warto!!!!!!!!!! "

 

opis jeszcze bardziej profesjonalny niż teleskop :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.