Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Profesjonalny teleskop na statywie :rolleyes:

http://allegro.pl/item722291927_profesjonalny_teleskop_na_statywie.html

Hmmm. Nie ma to jak pełen opis :szczerbaty:

 

I jest jeszcze PRZEPIĘKNY teleskop

http://allegro.pl/item718820020_przepiekny_teleskop_polecam.html

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalny teleskop na statywie :rolleyes:

http://allegro.pl/item722291927_profesjonalny_teleskop_na_statywie.html

Hmmm. Nie ma to jak pełen opis :szczerbaty:

 

Na szczęście jest mało ortografów w ofercie. Z komentarzami ten allegrowicz ma większe problemy link.

 

 

 

 

 

Ciekawe, czy w skład zestawu wchodzi także sfotografowany fragment samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie, od razu mówię że nie przeczytałem całego tego wątku tylko kilkadziesiąt pierwszych postów

 

A więc, zamierzam kupić sobie teleskop, najtańszy z możliwych, wiem że tych allegrowych delikatnie mówiąc nie polecacie, ale szkoda mi wydawać 1000zł na zabawkę, która może mi się szybko znudzić i którą po paru miesiącach wyniosę na strych. Obecnie posiadam lunetę Yukon powiększenie 50x, kupioną za około 200zł. Czy teleskop za 200-300 złotych jest dużo lepszy od takiego urządzenia? Czy ma lepsze użyteczne powiększenie, dobrą regulację ostrości, dobry statyw? Czy rzeczywiście do niczego się nie nadaje i jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Może chociaż jako lornetka lub do podglądania sąsiadów i innych obiektów naziemnych może znaleźć zastosowanie.

 

A co do gwiazd, czy ktoś kto nigdy wcześniej nie korzystał z żadnego teleskopu to będzie rozczarowany patrząc pierwszy raz w niebo? Chyba od gołego oka lepsze, księżyc większy, więcej gwiazd widać....

 

Wiem, że z lunetę może być ciężko porównać teleskop, ale może ktoś mi odpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE, NIE jeszcze raz NIE. Skoro czytałes ten wątek, to po co te pytania? Opinie znasz. Zrozum, argument [pojawiał sie tu pare razy] typu: Nie wiem, czy mi się spodoba, wiec kupie badziew z allegro żeby nie zmarnowac kasy jest idiotyczny, bo w ten sposób zmarnujesz kasę NA PEWNO. No bo skoro kupisz za te 200-300zł coś, co nie nadaje sie do NICZEGO, to masz 100% gwarancję utopienia gotówki i rozczarowania do astronomii. Jest kilka w miarę tanich sprzętów, które czasem polecamy początkujacym bez sprecyzowanych potrzeb i ugruntowanej pasji, np. refraktor 90/900 na AZ3 albo mniejszy 80/900 -to są teleskopiki, ale zapewniające jakis tam sensowny obraz. W ostatecznosci coś 70mm, najlepiej na AZ. Ceny u sprawdzonych dystrybutorów wcale nie odbiegaja od tych z allegro, gdy czasem pojawi się tam pojedyncza sztuka takiego przyzwoitego, małego teleskopiku. Polecam:

www.celestia.pl "Teleskop za jak najmniej"

Od wiekszosci allegrowego chłamu bardziej będzie użyteczna lornetka 10x50 [ale nie z allegro za 50zł...]. Aha, takiego allegroskopiku nie da się używać w zastępstwie lornetki -nie te gabaryty, mobilność, pole widzenia...

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Allegro zobaczyłem fajny opis Plossla:

"Okular do teleskopu Plossl 25mm

Plossl to okulary do teleskopów o najbardziej zaawansowanej budowie i jednocześnie najlepsze."

Naglery się chowają :szczerbaty:

Autor tych słów miał na mysli:

Plossl to okulary do teleskopów o najbardziej zaawansowanej budowie i jednocześnie najlepsze w rzucaniu na odległość

Naglery się chowają, bo są za ciężkie, mniej opływowe i dlatego spadają bliżej

:szczerbaty::Boink::ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Allegro zobaczyłem fajny opis Plossla:

 

"Okular do teleskopu Plossl 25mm

 

Plossl to okulary do teleskopów o najbardziej zaawansowanej budowie i jednocześnie najlepsze."

 

Naglery się chowają :szczerbaty:

 

To nie nowość. Ta firma wystawia te plossle chyba od 1,5 roku i na każdej aukcji piszą, że mają one najbardziej zaawansowaną budowę i są jednocześnie najlepsze :szczerbaty:

Wygląda na to, że jeszcze nie wpadły im w ręce lepsze okulary, niż te :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaak, najlepsze... ^_^

"trochę przesadzili" w opisie, ale przyznajcie że jeżeli jakiś teleskop na allegro jest sprzedawany z plosslami to bardzo dobrze o nim świadczy, w przeciwieństwie do najczęstszych w tanich zestawach okularów kelner a nawet ramsden, które rzeczywiście nadaja się bardziej do rzucania.

a plossle mają nawet w dzisiejszych czasach swoich fanów, którzy wolą je od naglerów, chociaż zwykle dotyczy to plossli z televue a nie z allegro :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Uczestniczący Catadioptric Teleskop Seben Big Boss i jego zwartość, daje instrument znacznie lepszej korzyści w zakresie zwrotności. Jest to szczególnie zauważalne podczas transportu i montażu Seben Big Boss, niska przyczepność powierzchni w celu uzupełnienia tych cech, pozwala byś realizował swoją pasję nawet w wietrzną noc."

"Plus akcesoria zupełnie za darmo: * 1x Eye HD 1.25 "(31.7mm) PL 6,5 mm * Kolor oczu 1x HD 1.25" (31.7mm) PL 25mm 1x regulacji soczewki * 1,5 x 1x Filtr księżycowy 1,25 "(31,7 mm) 1x teleskop wzroku: 6x30 1x montaż: EQ3 1x solidny statyw aluminiowy, regulacja ciągła wysokie nasycenie."

WTF? :szczerbaty:

To chyba jakas prowokacja :blink:

Edytowane przez mArP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda tak jakby ten Ktoś wrzucił to na żywca do jakiegoś internetowego "mega-super-hiper" tłumacza a potem bez krzty zastanowienia przekleił wynik do aukcji.

Obawiam się, że też kompletnie nie czai jaki to "wypasiony" sprzęt wystawił na aukcję.

No ale to przecież "Big Boss" :szczerbaty:

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w nawiązaniu do niedawno zaprezentowanej "super" oferty z allegro, polecam wizytę na stronie "producenta" ww teleskopu -> http://www.seben.pl/

i przeczytanie uważnie opisu teleskopu "Seben Big Boss 1400mm-150 Reflektor".

 

Pozwólcie, że opis ten podsumuję tylko jedną buźką... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwość rozbudowy dzięki wyciągowi 1,25'' (31,7mm): zdjecia, napęd, filtr.

Głupcy, montujecie napedy w osiach RA i DEC, a tu trzeba w ... wyciągu :szczerbaty:

 

Ogniskowa: powlekana o szczególnej ostrości szczegółów

Idę wyrzucić swój teleskop, bo nie mam takiej wspaniałej "powlekanej" ogniskowej :Boink:

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest jedna nadzieja - że jak ktoś zapłaci "freszowe" w wysokości 115 zł to zapamięta do końca życia jak to jest oglądać obraz w lornetce przy powiększeniu 260x i za następnym razem widząc takie powiększenia zacznie się zastanawiać.

Edytowane przez Piotr Brych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.