Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

"Wypowiedzi na forach dotyczące Uniwersała przepojone są agresją, szyderstwem, wręcz nienawiścią."

 

cygnus 100% poparcia :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek Promila jest zmyłkowy, bo jego treści dałoby się zmieścić w czterech postach, więc kierowanie do tego właśnie wątku, który ma SIEDEMNAŚCIE stron, jest działaniem zmierzającym do załamania szczęśliwego posiadacza U-boota.

:Salut:

 

O ile pamiętam, Promil do spółki z Astrokosmo chciał/zdołał:

- wymienić kolumnę na statyw teodolitowy,

- wymienić wyciąg na 2" lub 1,25",

- wymienić lusterko wtórne na eliptyczne,

- wymienić szukacz,

- zapewne też usprawnić czy wymienić montaż, ale nie pamiętam, czy Promil już jest na tym etapie.

 

Pomijając lustro główne i tubę, zbudował już własnymi rękami nowy teleskop, co na pewno jest godne pochwały, ale może powinno być na teleskopach U ostrzeżenie, że to sprzęt zalecany dla uczniów A. Słodowego...

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wypowiedzi na forach dotyczące Uniwersała przepojone są agresją, szyderstwem, wręcz nienawiścią."

A skąd się bierze ta agresja, szyderstwo i nienawiść, jak nie z faktu, że wielu forumowiczów miało ciężkie przejścia z tymi wynalazkami? Zabieram głos z czystym sumieniem jako były posiadacz u-rurki. I mówię Wam, że jak się w końcu przesiadłem na Bressera Pluto/S (który i tak bardziej jest zabawką niż teleskopem) to nie posiadałem się ze szczęścia.

To było wiele lat temu, ale nadal jak oglądam na fotkach te sprzęty to chce mi się śmiać. Dla mnie teleskopy Uniwersała są po prostu NIEPOWAŻNE.

Edytowane przez Radek Grochowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją przygodę z astronomią też niestety zaczynałem od modelu Uniwersała i mogę wam z czystym sumieniem powiedzieć że nawet w porównaniu z obecną chińszczyzną jest kiepski żeby nie powiedzieć dosadniej jest wręcz beznadziejny i chcę ostrzec wszytkich potencjalnych nabywców przed tą firmą, mnie to niestety nie było dane i wdepnąłem w U... po uszy :szczerbaty:

 

Ps. Szybka decyzja pozbycia się tego za połowę ceny zmniejszyła moje straty finansowe do 50% i moralne o 100% co uważam za niebywały sukces w przypadku pozbywania się wytworów tej firmy :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tylko montaz paralaktyczny z mikroruchami na srubach tzw . slup . Z poczatku zachwyt , dziala , krecac jedna srubka mam w okluarze ten sam rejon . Później zauwazylem mamkamenty kolosalna waga 26 kg , latwo wpada w dlugie drgania sam taki sztywny slup , mikroruchy tez powoduja drgania ale przy delikatnym kreceniu do przezycia , ale musialem je przekrecac bo maja max 15 st . Teraz mam montaz skyluxa po modernizacji , latwosc montazu tuby do statywu , standardowe rozwiazanie napedu i mala waga to atuty nie do przecenienia . Zastanawiajace jest ,ze sprzet z U przechodzi coraz taniej w nowe rece i kazdy na odsprzedazy traci . Ten montaz jest do uzycia ale wygoda w nawet skyluxowym jest nieporównywalna choc znacznie wiecej uciagnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja teraz cos napiszę.......Co w tym złego ,że mój temat ma 17 stron???Może mieć 100 lub więcej.Bardzo się ciesze ,że przy pomocy Astrokosmo i Innych udało mi się zmodernizować teleskop.A potencjalni posiadacze niech wiedza lub niech się dowiedzą ,że telepy U to naprawde wielka "zagadka" <_< .Ja się sam o tym przekonałem <_< Jak już kilkanascie razy pisałem telep kupiłem tanio i dlatego mogłem sobie pozwolic na jego modernizację.Jak zaczałem ,tak skonczę.A wierzcie mi napewno,że w życiu nie powiem "to telep firmy UNIWERSAŁ".Jedynie za co im mogę podziękować ,to za lustro główne ,choc sam wiem ,że oni je nie napylili.Mój 'nowy "telep to taka hybrydą Uniwersała z Astrokrakiem i moją cieżka praca. Pozatym jeszcze jedna sprawa.Sama ilośc ponad 8 tys.wejść na stronki o temacie S.S.K, świadczy o zainteresowaniu tym tematem.Może naprawdę są takie osoby które czytaja to po to ,aby dowiedzieć się jak podrasowac sprzęt z U ,a może i są tacy ,którzy widzą w tym cos zabawnego i zacierają dłonie juz na sma myśl ,ze aż tyle trzeba się natrudzić aby U boot był w końcu TELESKOPEM.Na koniec chciałbym podziekować tym,którzy mają dobre zdanie na temat tego co robię... Dziękuje :Beer:

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55222326

strasznie dużo tych miłosników astronomii :D hmm potencjalnych,

ciekawe tylko, kiedy się zaczną pytania, typu: co zobaczę, co poprawić, jakie okulary, może o astrofotografię? :szczerbaty:

pozdrowienia

może czas odświeżyć wątek, wszak mu jeszcze 29 szt. zostało :szczerbaty:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak dużo ludzi się "nacina" na takie "PRO`fesjonalne" Ekhm teleskopy :szczerbaty: Sam jestem wesołym posiadaczem lunety 50 mm i wiem, że jeśli zraz czegoś innego sobie niewykombinuję to chyba oszaleję! Wiele ludzi wg. mnie idzie na łatwiznę kupując pierwszy lepszy teleskop na allegro mając nadzieję zobaczenia obiektu DS. Uważam, iż przed zakupem JAKIEGOKOLWIEK teleskopu powinno się zasięgnąć pomocy np. na tym forum :D i/lub sięgnąć po literaturę związaną ze sprzętem. Sam się przekonałem, że mając 50 mm można sobie tylko zaostrzyć apetyt i walić głową o ścianę z ciekawości co tam dalej jest . . .:P Szkoda tylko, że niektórzy ludzie nie doceniają uroku nocnego nieba :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja teraz cos napiszę.......Co w tym złego ,że mój temat ma 17 stron???Może mieć  100 lub więcej.Bardzo się ciesze ,że przy pomocy Astrokosmo i Innych udało mi się zmodernizować teleskop.A potencjalni posiadacze niech wiedza lub niech się dowiedzą  ,że telepy U to naprawde wielka "zagadka" <_< .Ja się sam o tym przekonałem <_< Jak już kilkanascie  razy pisałem telep kupiłem tanio i dlatego mogłem sobie pozwolic na jego modernizację.Jak zaczałem ,tak skonczę.A wierzcie mi napewno,że w życiu nie powiem "to telep firmy UNIWERSAŁ".Jedynie za co im mogę podziękować ,to  za lustro główne ,choc sam wiem ,że oni je nie napylili.Mój 'nowy "telep to taka hybrydą Uniwersała z Astrokrakiem i moją cieżka praca. Pozatym jeszcze jedna sprawa.Sama ilośc  ponad 8 tys.wejść na stronki  o temacie S.S.K, świadczy o zainteresowaniu  tym tematem.Może naprawdę są takie osoby które czytaja to po to ,aby dowiedzieć się jak podrasowac sprzęt z U ,a może i są tacy ,którzy widzą w tym cos zabawnego i zacierają dłonie juz na sma myśl ,ze aż tyle trzeba się  natrudzić aby U boot był w końcu TELESKOPEM.Na koniec chciałbym podziekować tym,którzy mają dobre zdanie na temat tego co robię...  Dziękuje :Beer:

Ja sobie zrobiłem kilkumiesięczną przerwę w modernizacji U na rzecz... modernizacji SkyLuxa. Teraz SkyLux daje lepsze obrazy niż U. Hm... zniechęca mnie to do dalszych wysiłków z U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dawno nie było mnie na AstroForum, ale teraz jak przeglądam posty cieszę się, że rozmowa o teleskopach z allegro wzbudziła tyle zainteresowania. Pozostaje mi tylko podziękować wszystkim, którzy włączyli się w dyskusje i podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami.

 

 

Pozdrawiam

 

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, kupno teleskopu na allegro to jak najbardziej dobry pomysl, oczywiscie jesli sie wie co sie kupuje i ma sie troche pojecie o teleskopach, oczywiscie optisan odpada buhaha ( dla mnie on nie nadaje sie nawet ma szukacz do teleskopu ) ale polecam Ci na poczatek tani bo nawet za ok 120zl mozna kupic teleskop Optus 76/700 to juz jest teleskop zwierciadlany ktorym mozna cos zobaczys kup sobie go na pocztaek, jesli sie wkrecisz w astronomie, to uskladaj sobie jeszcze ze 800zl i kup sobie Teleskop "Orion" SkyQuest XT8

1399.00zł, to tak ogolnikowo skontaktuj sie zemna to Ci cos moze doradze jestem z Wroclawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, kupno teleskopu na allegro to jak najbardziej dobry pomysl, oczywiscie jesli sie wie co sie kupuje i ma sie troche pojecie o teleskopach, oczywiscie optisan odpada buhaha ( dla mnie on nie nadaje sie nawet ma szukacz do teleskopu ) ale polecam Ci na poczatek tani bo nawet za ok 120zl mozna kupic teleskop Optus 76/700 to juz jest teleskop zwierciadlany ktorym mozna cos zobaczys kup sobie go na pocztaek, jesli sie wkrecisz w astronomie, to uskladaj sobie jeszcze ze 800zl i kup sobie Teleskop "Orion" SkyQuest XT8

1399.00zł, to tak ogolnikowo skontaktuj sie zemna to Ci cos moze doradze jestem z Wroclawia

Uważasz że teleskop firmy Optisan np. 114/900 nie nadaje sie na szukacz a polecasz to badziewie 76/700? W dodatku jakiejś nieznanej mi firmy Optus <_<

Ja już bym podziekował za taką radę :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, kupno teleskopu na allegro to jak najbardziej dobry pomysl, oczywiscie jesli sie wie co sie kupuje i ma sie troche pojecie o teleskopach, oczywiscie optisan odpada buhaha ( dla mnie on nie nadaje sie nawet ma szukacz do teleskopu ) ale polecam Ci na poczatek tani bo nawet za ok 120zl mozna kupic teleskop Optus 76/700 to juz jest teleskop zwierciadlany ktorym mozna cos zobaczys kup sobie go na pocztaek, jesli sie wkrecisz w astronomie, to uskladaj sobie jeszcze ze 800zl i kup sobie Teleskop "Orion" SkyQuest XT8

1399.00zł, to tak ogolnikowo skontaktuj sie zemna to Ci cos moze doradze jestem z Wroclawia

 

Powiem tak. Nie rozumiem Cie. Ten watek to ostrzegalnia przed maszynkami takimi jak ta ktora polecasz. Z drugiej strony najechales na Optisana. Wiesz co, mialem maszynke optisana 114/900 i zapewniam Cie, ze skylux przy niej to mogl isc do piachu z jakoscia DSow. Oczywiscie nalezy tu napisac wyraznie, ze dawanie 1000pln za nowego Optisana 114mm z jego kupiatymi okularami to mowiac delikatnie niezbyt przemyslany zakup, ale upolowanie go za polowe tej ceny i z jakimis znosnymi okularami ma juz sens.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że teleskop firmy Optisan np. 114/900 nie nadaje sie na szukacz a polecasz to badziewie 76/700? W dodatku jakiejś nieznanej mi firmy Optus <_<

Ja już bym podziekował za taką radę :blink:

Miezależnie od marki wszystkie 76/700 co widziałem są z tych samych elementów zrobione . Z tego samego zakładu . Za 100 zl mozna go kupic na wyciag i lusterko katowe gdy planujemy przeróbke na np.130/1300. Inaczej to mozna szybko odczuc niedosyt . Tak miałem w 3 miesiacu, załóżmy ze wiekszosc do roku . Tym teleskopem jest to nieuniknione, bo lustro zbiera za mało światła - jest za małe . Dopiero 100 mm lustro daje uzyskanie zadawalajacych powiekszen . Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wiadomosc kierowana byla do "apacz07" po drugie nie chodzi mi o taleskop 114/900 ( zapewniac mnie nie musisz kazdy chwali swoje... ) tylko o model np. 80060 z powiekszeniami milionowymi..., "apacz07" chce kupic swoj pierwszy teleskop moim pierwszym byl Optus 76/700 wiec wiem co pisze..., qbanos, Hans - do was odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam najpierw chocby poczytac archiwum forum, a dopiero pozniej zaczac doradzac zakup sprzetu innym...

BTW - Optus to chyba to samo co Optisan....

http://astro4u.net/yabbse/index.php?board=...y;threadid=2824

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobiłem kilkumiesięczną przerwę w modernizacji U na rzecz... modernizacji SkyLuxa. Teraz SkyLux daje lepsze obrazy niż U. Hm... zniechęca mnie to do dalszych wysiłków z U.

Cygnusie to ze posiadasz dwa telepy to swietnie i rozumiem to ,ze zaprzestałes modernizacji U-boota na rzecz SKyLuxa.Ja posiadam tylko jeden teleskop i dlatego bede go dalej modernizował.W sumie jest już na ukonczeniu ,do szczescia pozostaje mi tylko zamocowanie szukacza.Pozatym jestem zadowolony ,ze posiadam hybryde U-boota ze sprzetem z Astrokraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobiłem kilkumiesięczną przerwę w modernizacji U na rzecz... modernizacji SkyLuxa. Teraz SkyLux daje lepsze obrazy niż U. Hm... zniechęca mnie to do dalszych wysiłków z U.

Cygnusie to ze posiadasz dwa telepy to swietnie i rozumiem to ,ze zaprzestałes modernizacji U-boota na rzecz SKyLuxa.Ja posiadam tylko jeden teleskop i dlatego bede go dalej modernizował.W sumie jest już na ukonczeniu ,do szczescia pozostaje mi tylko zamocowanie szukacza.Pozatym jestem zadowolony ,ze posiadam hybryde U-boota ze sprzetem z Astrokraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.