Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ignisdei
Ignisdei, ja wiem co piszę. Na różnych forach już było kupę postów na temat, poza tym mialem okazję obejrzeć i pomacać taki wynalazek w supermarkecie. Te modele mają konstrukcyjnie wbudowaną na stałe soczewkę ujemną [czyli de facto rodzaj barlowa] wewnatrz wyciągu okularowego. Niezleżnie od tego mozesz oczywiscie wsadzić do wyciagu normalnego barlowa [jeśli jest], tak jak i okulary z zestawu. Czyli de facto masz newtona z lustrem jakieś 114/500-600, zatem bardzo światłosilnego, tylko z dziwnie długa ogniskową [optycznie 1000mm], a wiec małym polem widzenia i ciemnego [tak jak o małej światłosile]. To znacza m. in. b. duże zwierciadło wtórne, co obrazu nie poprawia, do tego dochodzi problem komy i jakości parabolizacji takiego lustra A ta soczewa w wyciagu to raczej zwykły barlow, a nie super korektor komy, bo inaczej ten sprzet nie kosztowałby tyle, ile kosztuje. Oczywiscie można domowym sposobem wydłubać tę soczewe z wyciagu, tyle ze zostaniesz z takim światłosilnym małym newtonkiem nie wiadomo do czego sie nadajacym, no i ostrości nie złapiesz, bo ta soczewka z pewnoscia trochę wyciaga ognisko i bez niej na 90% nie podejdziesz z ostroscią. Podsumowując, taka konstrukcja łaczy wszystkie wady optyczne tak światłosilnych [jasnych] jak i ciemnych Newtonów, tracąc zalety każdego z nich, poza krótkim tubusem. 1000x lepiej kupić normalnego Newtona 114/900 zamiast takiego 'wynalazku'.... Mam nadzieję,że wyjaśniłem sprawę... Pozdrawiam

-Jarosław

 

Tak sprawdziłem to - i musze przyznać Ci rację... :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co sądzicie o tym?

Produkty Seben-Astronomie wyposazane sa przede wszystkim w uklady optyczne i powloki wykonywane w nowatorskiej technologii na podstawie precyzyjnych obliczen komputerowych, które umozliwiaja optymalne wykorzystanie pelnego zakresu mozliwosci oferowanego przyrzadu.

 

Dzieki uzyciu monitorów komputerowych do stalej kontroli i nadzoru calego procesu wytwarzania produktów firmy Seben-Astronomie , mozemy Panstwu zagwarantowac, iz wszelkie normy w zakresie wydajnosci, wymiarów jak równiez wykonczenia sa scisle przez nas przestrzegane.

 

Ponadto wszystkie produkty firmy Seben-Astronomie charakteryzujace sie budowa typu Up-to-date , która daje mozliwosc szybkiego i latwego rozbudowania przyrzadu dzieki uzyciu licznych akcesoriów. Wszystkie produkty firmy Seben-Astronomie wyposazane sa na przyklad w koncówki przylaczeniowe dla okularów 1,25" (31,7mm) o wysokiej jasnosci, dla których dostepne sa róznorodne akcesoria do licznych zastosowan, umozliwiajacych m.in. robienie niezapomnianych zdjec astronomicznych.

 

Uwaga:

 

Chcielibysmy zwrócic uwage na fakt, iz wiele przyrzadów astronomicznych wyposazanych jest jeszcze w prostsze i nieco przestarzale okulary 0,98" (24,5mm), dla których coraz rzadziej oferowane sa dodatkowe akcesoria i które nie zapewniaja dlugotrwalej radosci z obserwacji. Nie dotyczy to produktów firmy Seben-Astronomie, których okulary 1,25" (31,7mm) Seben-Astronomie, w porównaniu do mniejszych okularów 0,98" (24,5mm) gwarantuja dodatkowo optymalne wykorzystanie pelnego zakresu mozliwosci oferowanego przyrzadu.

Zastosowanie i opis teleskopu zwierciadlanego Seben 900mm Reflektor:

 

Teleskop zwierciadlany Seben 900mm Reflektor dzieki swojemu zwierciadlu o ogniskowej 900mm gwarantuje wspaniala ostrosc szczególów i krawedzi, która nie ma sobie równych w tej klasie cenowej.

 

W polaczeniu z nadzwyczajnym, nawet 450-krotnym powiekszeniem uzyskujemy sensacyjna rozdzielczosc obrazu, która jest wlasciwa dla profesjonalnych obserwacji.

 

Dzieki temu z latwoscia odkryjesz nowe swiaty i zjawiska, które odgrywaja sie w najdalszych zakatkach wszechswiata.

 

Zmienne powiekszenia 45x, 77x, 90x, 144x, 150x, 225x, 300x a nawet 450x umozliwiaja obserwacje gwiezdzistego nieba, przynoszace najwspanialsze wrazenia.

 

Nie mniejsza role przy ocenie tego skutecznego przyrzadu obserwacyjnego firmy Seben odgrywa dokladnie wyszlifowane zwierciadlo glówne ze swoja bardzo precyzyjnie naniesiona warstwa odblaskowa. Juz samo to zwierciadlo jest szczególnym wyznacznikiem jakosci, swiadczacym o bardzo dokladnym wykonaniu wszystkich czesci tego precyzyjnego przyrzadu.

 

 

Dzieki budowie typu Up-to-date oraz zastosowaniu nowoczesnego i precyzyjnego wyciagu dla okularów 1,25" (31,7mm), teleskop Seben Star 900-mm Reflektor moze byc wyposazany w praktycznie kazda akcesoria, jak na przyklad w aparat do wykonywania niezapomnianych zdjec astronomicznych.

 

Zgodnie z dana obietnica, wszystko jest u nas "na miejscu". Wymienione ponizej elementy wyposazenia 1,25" wchodza w zakres dostawy "Big Pack" i w przeciwienstwie do wielu innych ofert, dla których musialyby one zostac dokupione oddzielnie, u nas nie zaplacicie Panstwo ani grosza wiecej !

 

Sa to 1,25" (31,7mm) filtr do obserwacji ksiezyca , umozliwiajacy obserwacje tego ciala niebieskiego, chroniacy przed zbyt jasnym swiatlem (np. podczas pelni).

 

Dolaczona 1,25" (31,7mm) soczewka Barlow‘a umozliwia podwojenie zdolnosci powiekszania zastosowanych okularów.

 

1,25" (31,7mm) 1,5x soczewka odwracajaca umozliwia uzyskanie w teleskopie pionowego, nie odwróconego stronami obrazu. Ma to szczególne znaczenie podczas obserwacji ziemi. Bez tej soczewki obraz odwrócony jest w pionie, co w teleskopach astronomicznych jest rzecza zwyczajna.

 

Szukacz 5x24 ulatwia, w przeciwienstwie do silnie powiekszajacego teleskopu, odnajdywanie cial niebieskich, dzieki niewielkiemu wspólczynnikowi powiekszania.

 

Dzieki wchodzacym w zakres dostawy 1,25" (31,7mm) okularom (20mm, 12,5mm, 6mm i 4mm) mozna uzyskac nastepujace powiekszenia, bez koniecznosci zakupu dalszego drogiego wyposazenia: 45 x, 72 x, 90 x, 144 x, 150 x, 225 x, 300 x, 450 x.

 

W zakres dostawy wchodzi bardzo stateczny i stabilny statyw z regulacja wysokosci. Dzieki temu bardzo latwe jest dostosowanie ustawienia teleskopu do róznych sytuacji obserwacyjnych, jak na przyklad przejscie od obserwacji ziemi do obserwacji nieba.

 

Chcielibysmy zwrócic uwage na paralaktyczny montaz przyrzadu jako szczególna jego ceche. W przeciwienstwie do montazu azymutalnego z mozliwoscia obracania przyrzadu wokól 2 osi (pionowo i poziomo) teleskop ten daje nam swobode ruchu w 4 osiach (poziomo, pionowo, oraz deklinacje i rektascensje)!

 

Ostrzezenie przy obserwacji slonca:

 

Nigdy nie nalezy patrzec na slonce golym okiem lub przy uzyciu przyrzadów optycznych takich jak teleskopy, lornetki i inne, gdyz padajace bezposrednio swiatlo moze uszkodzic wzrok. Entuzjasci obserwacji slonca powinni skorzystac z oferty sklepów z wlasciwymi i pomocnymi akcesoriami! Nalezy koniecznie przestrzegac informacji ostrzegawczych umieszczanych na akcesoriach do ochrony przed swiatlem slonecznym.

 

Dodatkowe akcesoria:

 

- Okular (Eyepiece) 1,25" (31,7mm) H20

 

- Okular (Eyepiece) 1,25" (31,7mm) H12,5

 

- Okular (Eyepiece) 1,25" (31,7mm) SR6

 

- Okular (Eyepiece) 1,25" (31,7mm) SR4

 

- Stabilny Statyw

 

- Montaż Paralaktyczny

 

- Szukacz 5x24

 

- 1,25" (31,7mm) Soczewka Borlow'a

 

- 1,25" (31,7mm) filtr do obserwacji księżyca

 

- 1,25" (31,7mm) 1,5x soczewka odwracająca

 

 

Ogniskowa/źrenica wejść:900mm/76mm

Wielkość gwiazdowa:teoretyczna widoczność do 12,0 mag(wiodcznych ponad 1000000 gwiazd)

Zdolnośc rozdzielcza: 1,9 sekundy kątowej

otwór wzgędny : 1:25''(31,7mm)

powiększnie : standardowa

Sk4mm/225x sr6mm/150x

H12,5mm/77x H20mm/45x

Z soczewką Barlow'a

Sk4mm/450x Sr6mm/300x

H12,5mm/144x H20mm/90x

montaż:paralaktyczny

masa:ok 10kg

możliwośc rozbudowy dzięki wyciągowi 1,25"(31,77mm):aparat,filtr,itp

 

Też z allegro,jak napiszecie co o tym sądzicei ja napisze cene :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tym?

Produkty Seben-Astronomie wyposazane sa przede wszystkim w uklady optyczne i powloki wykonywane w nowatorskiej technologii na podstawie precyzyjnych obliczen komputerowych, które umozliwiaja optymalne wykorzystanie pelnego zakresu mozliwosci oferowanego przyrzadu.

 

To ja już bym wolał kupić lustro u Poruczki, które je szlifuje bez pomocy komputera. A wogóle te opisy to zwykły marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienne powiekszenia 45x, 77x, 90x, 144x, 150x, 225x, 300x a nawet 450x umozliwiaja obserwacje gwiezdzistego nieba, przynoszace najwspanialsze wrazenia.
Samo to swiadczy o niekompetencji sprzedawcy. Pozatym Newton o srednicy 76 mm to baardzo zly pomysl. Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIalem 76/700 . Zbiera za malo swiatła aby zadawealał dluzej . lustro min 10 cm.Szukaczem 24 zobaczysz tylko to co jasno okiem widzisz . Mgławicy w Andromedzie nie znajdziesz . Do 100 zł mozna dać na czesci jak zamierzasz modernizować . Inaczej szkoda kasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz tam montaz ? EQ1 ? czy inny .

Najprostsza przeróbka polegała by na wymianie lustra na wieksze o tej samej ogniskowej . Ale to dopiero wtedy jak odczujesz taką potrzebe , ze za malo widzisz czy za ciemno . Tuba ma pewnie ok 12 cm srednicy . Od biedy 10 cm lustro tam wlozysz . Do obserwacji z bieda ten montaz wystarczy .

Najlepiej przegladaj ogloszenia sprzedam . Za 150 zl byla tuba 114/900 bez wyciagu . Wyciag przelozysz i masz juz uzyteczny sprzet . Choć pewnie taniej byloby od razu kompletny 114/900 .

Jak nie kupiles sprzetu w sklepie tylko wysylkowo czy w akwizycji to masz prawo do chyba 10 dni towar zwrócic . Sprzedajacy powinien o tym poinformowac . Na pewno mozesz go zwrócić jak nie kupowałeś w lokalu w firmie .

Chyba ,ze prywatnie to .... współczuję .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś książkę SF Mgławica Andromedy. Nie wiem czy to w okolicach czy w Andromedzie- M31 , znajduje ją poprzez Kasjopeję . Na ciemnym niebie gołym okiem ją widać . Przez szukacz 24 mm z Bressera nie widzialem. Co prawda nie mam ciemnego nieba, ale badziewnej lornetce to nie przeszkadzalo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś książkę SF Mgławica Andromedy. Nie wiem czy to w okolicach czy w Andromedzie- M31 , znajduje ją poprzez Kasjopeję . Na ciemnym niebie gołym okiem ją widać . Przez szukacz 24 mm z Bressera nie widzialem. Co prawda nie mam ciemnego nieba, ale badziewnej lornetce to nie przeszkadzalo .

 

 

Znowu pleciesz głupoty <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi wyjaśnić odnośnie M31 ? W czym jest głupota i plecenie ?

Mie ma pełni Księżyca a Ty nadal ....

 

Napisałeś chlopakowi ze szukaczem o obiektywie 24mm nie znajdzie M 31 co jest głupotą, to ze Ty jej nim nie znalazłeś to nie znaczy że tak jest. Sam zresztą napisałeś wcześniej że widać ją nawet gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez rurkę odkurzacza też ją widać . Sądzę ,że znacznie lepiej niż przez 24 mm szukacz . Używałem takiego , nawet jeszcze gdzieś leży . Może tylko mój egzemplarz był taki . Powinienem to zaznaczyć , a nie uogólniać . Dzięki :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez rurkę odkurzacza też ją widać . Sądzę ,że znacznie lepiej niż przez 24 mm szukacz . Używałem takiego , nawet jeszcze gdzieś leży . Może tylko mój egzemplarz był taki . Powinienem to zaznaczyć , a nie uogólniać . Dzięki  :Beer:

 

 

Nie wiem co Ty masz za szukacz 24mm, ale cała raszta szukaczy 24milimertowych tego świata nie chce mieć z nim nic wpólnego :D Mam lunetę z obiektywu od ksero 20mm F20 i widzę w niej z balkonu M 27.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee.....też mam taki szukacz od 76/700 (wlasnie 24mm) i naprawde widać w nim nmniej niż gołym okiem <_< To jest dziwne ale sprawdzone, wygodniej mi jest na ślepo celować samym telepem niż tym badziewiem :blink:

 

Moze jaki filtr polaryzacyjny tam jest? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś książkę SF Mgławica Andromedy. Nie wiem czy to w okolicach czy w Andromedzie- M31 , znajduje ją poprzez Kasjopeję .

 

To słynna książka była, bo mi też się zawsze nasuwa ta nazwa, "mgławica" zamiast poprawnej "galaktyki Andromedy". Ale to chyba uzasadnone historycznie, bo początkowo, gdy nie wiedziano jeszcze o istnieniu innych galaktyk, wszystkie tego typu obiekty nazywano mgławicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak do wszytskich,to ja jestem dziewczynką..mily to dziewczyna... :rolleyes: a ten szukacz mi na razie pasi ,mam troszkę problemy bo wczoraj dostałąm ten telskop co sie o niego pytałam i mam problem np z zjustowaniem szukacza i teleskopu.Wczoraj próbowałam popatrzec na jakąkolwiek gwaizdę i przykłądowo ona byłą na środku krzyża w szukaczu a ja jej wcale nie widziałam w okularze.Nic a nic.Praktycznie nic nie widzialam..Była tylko ciemność.Trochę mnie tpo zdenerwowało...Z kilka razy tylko było kawałek czegoś jaśniejszego widać,tak to nic nie było-sama cieimność...JESTEM MOCNO ZREZYGNOWANA.Ale teleskopu na razie nie chce odsyłać i chyba nie bede,gdyz ogólnikowo mi sie podoba...Choć już go troszkę zjechaliście,wieć widze ze jkupiłąm jakis..... ale... Mam 16 lat i już od dawna isteresowałąm sie niebem i co z nim zwiazane...Wreszcie nie pojęcie kupiłam taki seben..No i cóż mówić nie potrafie albo to nie moja wina ale przez te okulary nic nie widać sama ciemnpośc i to mnie tak zdenerwowało ze nic nie mogłąm obejrzec..przez szukać widac tak owak..Proszę pomóżcie...Jak ja mam sie tym obsługiwać albo co najlepiej robić,od razu pisze ze o zwrocie na razie nie myśle bo z jednej strony jestem zadowolona gdyz na ten teleskop czekałam miesiac czasu az wwreszcie do mnie dotarł,a sprzedającegomeczyląm juz dłuźszy czas...Błagam odppiszcie coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.