Skocz do zawartości

IC1396 Trąba Słonia - Hubble Palette


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Selmak napisał:

Lux fotka.

Nie było RGB na gwiazdki?

Świetne gwiazdy jak na HST.

Zasługa obróbki?.

Dzięki! Zdjąłem lekko magentę i użyłem noise color. Reszta jak po złożeniu, raz się uda a raz nie :neat:

Koloru nie zbieram bo brakuje czasu a i podłożyć nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się po Fb - fantastyczna trąba.

Wpadając w sentymentalny ton wspomnę, że Św.P. PiotrZ nazwał kiedyś ten obiekt Belfegorem. Wydaje się, że był pierwszą osobą, która sfotografowała onegdaj ten obiekt. Uznawaliśmy go za super trudny :D Tym większy respect dla Piotra.


Niestety zdjęcie się nie zachowało. Tak to jest, jak się nie załącza zdjęć do forum, ale linkuje z zewnętrznych serwisów, które potem znikają :( Szkoda.

Pamiętam, jak w 2009 roku sam zrobiłem poważniejsze podejście do tego obiektu i miałem z tego wielką frajdę. Można zobaczyć, jak wielka przepaść dzieli dzisiejsze zdjęcia od tych sprzed 10 lat :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Powtórzę obiekt bardzo trudny. Chyba  cztery razy podchodziłem do kalibracji i różnych metod osiągnięcia zadowalającego koloru i nic. Jak zwykle coś zrodziło mi się na szybko w głowie i zaskoczyło. Nawet już nie pamiętam co zrobiłem :-) Nie robię notatek zawsze liczę na instynkt. To chyba najlepsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Jarzyna B. napisał:

Dzięki! Powtórzę obiekt bardzo trudny. Chyba  cztery razy podchodziłem do kalibracji i różnych metod osiągnięcia zadowalającego koloru i nic. Jak zwykle coś zrodziło mi się na szybko w głowie i zaskoczyło. Nawet już nie pamiętam co zrobiłem :-) Nie robię notatek zawsze liczę na instynkt. To chyba najlepsze :D

W czystym halpha nie jest taki trudny przy dzisiejszej technologii. Co innego kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adam_Jesion napisał:

W czystym halpha nie jest taki trudny przy dzisiejszej technologii. Co innego kolor.

Kiedyś już pisałem. Zdjęcie kolorowe, kompletne jest wyzwaniem Ha czy sama luminancja to tylko przedsionkiem.

p.s. Szkoda, że nie zachowało się to zdjęcie Piotra :-(

Edytowane przez Jarzyna B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompletu wersja bicolor:

R - Ha

G - Ha25% OIII75%

B - OIII

Niestety załadowanie zdjęcie na Astropolis pogarsza jego jakość więc widoczny kompresyjny szum :(

Zauważyłem to dzisiaj właśnie na tym zdjęciu.

bicolor_koniec.jpg

Edytowane przez Jarzyna B.
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.