Skocz do zawartości

Wzmocnienie sygnału 3G/4G


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pojawia się w komentarzach to jest rodzaj takiej anteny:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Yagi–Uda_antenna

 

Ale nie znam się na antenach jakoś bardzo :)

 

BTW: koleś siedzi w Ługańsku, musi sobie jakoś radzić... 

Edytowane przez Behlur_Olderys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 2,4GHz, nie mówiąc już o 5GHz, margines błędu w dokładności wykonania jest tak mały, że pomiędzy działa dobrze a nie działa wcale są dziesiąte części milimetra.

Swego czasu bawiłem w DIY anteny wifi i na na początku zabawy na pięć zrobionych anten działała dobrze tylko jedna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U teściowej mam słaby internet i nie mogę korzystać z Teamviewer astropc - dom kilkanaście km od astropc. Musze udostepniac sobie net z telefonu, a telefon lapie tylko H+, więc TV w sumie nie działa. 

 

Router do lokalnej sieci sprawuje się wyśmienicie ;-)

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kilku-kilkunastu kilometrach proponowałbym skorzystać z aktywnej anteny panelowej albo gotowej yagi na pasmo UMTS lub LTE. Poszukaj też gdzie masz nadajniki GSM w okolicy i na jakich częstotliwościach (może bliżej i wystarczy mała prosta antenka batowa za 30zł, i wybranie odpowiedniej miejscówki w budynku): http://beta.btsearch.pl/

Zrobienie własnej anteny jest w jako tako proste tylko w przypadku dipola. Też się kiedyś próbowałem pobawić we własną konstrukcję, tylko na częstotliwość ok. 700MHz. Antena siatkowa bez wzmacniacza za 20zł przebiła moje zabawy - tyle napiszę :) W przypadku nadajnika jest to jeszcze bardziej dokuczliwe bo tu już impedancja anteny musi być precyzyjnie ustalona, przy takich częstotliwościach dochodzą jeszcze odbicia sygnału, wysoka tłumienność na przewodach itd. Nie warta skórka za wyprawkę.

Edytowane przez lkosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw podlaczam do prądu, antenę zewnętrzna kieruję na najbliższy nadajnik. 

Telefon sam mi będzie się łączył z moim wzmacniaczem jako źródłem najsilniejszego sygnału? A może trzeba coś ręcznie przestawiać w androidzie za każdym razem gdy wchodzę w zasięg swojego wzmacniacza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to są dwie metody - układ antena+nadajnik pracujące jako repeater oraz antena po prostu podłączona do konkretnego urządzenia. Przy czym słowo antena można rozumieć jako antena pasywna, aktywna, zewnętrzna itd. Używanie repeaterów jest w Polsce zabronione (dlatego, że to jest własne urządzenie nadawcze w paśmie spoza pasm obywatelskich i możesz nim zakłócać pracę sieci). Druga metoda to podłączenie sygnału z anteny wprost do urządzenia. Drugie rozwiązanie raczej wyklucza użycie telefonu - trzeba mieć modem z wejściem/wejściami antenowymi (lub np. router wyposażony w taki modem).

Jeśli BTSy są niedaleko lub masz bezpośrednią widoczność na nie, proponowałbym zacząć od anteny batowej zaprojektowanej pod konkretne pasmo, na którym chcesz się łączyć. Jeśli to LTE, to co najmniej jednej anteny - to poprawi transfery. Pożycz od kogoś i sprawdź czy się sprawdzi. Bez bardziej szczegółowych informacji trudno coś dokładniej doradzać...

Możesz też ugryźć temat z drugiej strony - zmniejszyć ilość pobieranych danych i pobierać zdalnie obrazy rzadziej lub bardziej skompresowane/w mniejszej rozdzielczości/z mniejszą głębią koloru.

W ogóle jaka przepustowość Cię interesuje?

Edytowane przez lkosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.