Skocz do zawartości

Montaż azymutalny Altair Sabre + statyw teodolitowy


qbanos

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam bardzo solidny (jak to mówią za oceanem "heavy-duty") zestaw: montaż alt/az Altair Astro Sabre oraz statyw tedolitowy.

 

1. Montaż Altair Astro Sabre, taki jak tu:

https://www.altairastro.com/altair-sabre-alt-azimuth-telescope-mount-v2.0.html

Z dodatkami:

- siodełko Vixen

- pręt przeciwwagi

- przeciwwagi 1.8 i 3.4 kg

- walizka a'la z castoramy

Konstrukcyjnie jak znane montaże Giro, ruch w obu osiach bardzo płynny z regulacją oporu. Nośność 15-20 kg, może więcej. Można go posadowić na statywie np. od SW HEQ5. Stan idealny.

Ja jednak polecam do niego:

 

2. Statyw teodolitowy, (drewniany) kupiony chyba z 14 lat temu podczas akcji na astro4u - ktoś z obecnych to jeszcze pamięta? :)

Statyw odnowiłem we własnym zakresie - wygląda prawie jak Berlebach :) Nośność chyba ze 100 kg (Hamal chyba kiedyś na podobnym siadał). Jedyna wada to niedziałający wysuw nóg (od początku tak było). Dlatego dorobiłem aluminiowe przedłużenie, które to rekompensuje. Statyw jest bardzo ciężki i solidny. Można na nim posadowić dowolny montaż z mocowaniem na śrubę M10. W celu uniknięcia rozjechania nóg - zamontowany łańcuch.

 

Cały zestaw uniesie w zasadzie każdy większy sprzęt (z ew. dodatkowymi przeciwwagami). Refraktor 6"? Newton 10"? Bino 120mm? No problem.

 

Ceny:

1. 1300 zł + wysyłka

2. 700 zł - wolałbym nie wysyłać.

lub

1+2 - 1850 zł i odbiór np. na najbliższym zlocie w Zatomiu

 

Pozdrawiam

IMG_4005.JPG

IMG_7725.jpg

IMG_7726.jpg

IMG_7727.jpg

IMG_7728.jpg

IMG_7729.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.