Jump to content

Meade Deep Sky Imager


Szymek_O
 Share

Recommended Posts

Tu masz link do strony Steve'a Chambersa, który opracował sposób przeróbki. Skrót SC w oznaczeniach przerobionych kamer to od jego inicjałów.

http://www.pmdo.com/wintro.htm

 

A na tej stronie jest tabelka z opisem wszystkich możliwych przeróbek:

http://members.home.nl/damhof/astro/lewebcam.html

 

W załączniku próbka tego co da się zrobić przy 30-sekundowym naświetlaniu przez standardowy marny obiektyw Vesty (4,8mm f/3). W zasadzie nie powinienem tego publikować, bo dopiero uczę się obróbki. Stack 34*30 sekund bez prowadzenia, kamera wystawiona na parapet.

 

PS: moja kamera to Vesta 690K przerobiona na SC1

 

Link to comment
Share on other sites

Nic nie stoi na przeszkodzie aby zamontować w SC3 odmianę kolorową AQ. Kamera Heńka jest, hmm, dosyć rozbudowana. Mnie kosztowała znacznie mniej, w sumie 600 złotych.

DSI może wygrać czułością z SC3. Meade ma piksel chyba 9x7.5 mikrona a SC3 7.4x7.4. Inna bajka to SC4 - 9.9x9.9 :) (jak stanieją CCD to wymieniam na SC4 :mrgreen: ). W webcamach jest mozliwość hardware'owego binningu 2x1. Trzeba trochę nadłubać w elektronice... i mamy możliwość sterowania z LPT binningiem - 1x1 albo 2x1. :roll:

No i na koniec bardzo ważna sprawa DSI ma konwerter sygnału 16-bitowy a webcamy 8-bitowy (10-bitowy). Jednak Steve Chambers ma wkrótce opublikować mod pozwalający na 16-bitową głębię obrazu. Zdjęcia autorstwa Steve'a z wczesnej fazy przeróbki (temat o tym był do niedawna na ukastroimaging.co.uk, ale po ataku hakerów w grudniu zniknął):

http://home.clara.net/smunch/del/NANewCam.jpg

http://home.clara.net/smunch/del/cocoonSmall.jpg

http://home.clara.net/smunch/del/cocoon.jpg

http://home.clara.net/smunch/del/m31Small.jpg

http://home.clara.net/smunch/del/m31.jpg

M31 mnie powaliła. :shock:

Link to comment
Share on other sites

Mnie kosztował 900zł. Nic na to nie poradze.  

Własnie leży przedemną i sobie na niego patrzę i na chmury za oknem

 

to pisz dokładnie jak to zrobiłeś :shock: konwersja 299$ po 3,2zł za dolara na 900zł szokuje mnie. :shock:

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

A nie pomyślałeś że może Mirkowi nie wypada publicznie paplać o pieniądzach i o cenie prezentu który dostał od Świątecznego darczyńcy :roll:

 

Ps. Ech ta dzisiejsza Młodzież :roll: tylko kasa się dla nich liczy, nawet podczas Świąt :oops:

Ps2. Mirek nie chwal się cenami tylko sprzętem i poprosimy z niego jakieś foty :salu:

Link to comment
Share on other sites

Mnie kosztował 900zł. Nic na to nie poradze.  

Własnie leży przedemną i sobie na niego patrzę i na chmury za oknem

 

to pisz dokładnie jak to zrobiłeś :shock: konwersja 299$ po 3,2zł za dolara na 900zł szokuje mnie. :shock:

 

Nie ma w tym żadnej tajemnicy. Nie wiem jak w innych miastach ale w Poznaniu dolara można kupić w kantorze nawet po 2,99. Przynajmniej tak było wczoraj kiedy kupowałem. Myślę, ze to nie jest koniec jazdy dolara w dół. Co mnie zresztą specjalnie nie cieszy bo wolał bym aby z górki na pazurki jechał eros. Myślę, że możemy się na wiosnę spodziewać kursu dolara w okolicy 2,70.

Czego życzę z okazji świąt tym wszystkim, którzy chcą coś kupić w USA.

Link to comment
Share on other sites

poprosimy z niego jakieś foty  :salu:

 

Narazie to wszyscy widzą co za oknem. Podłączyłem kamerkę ("na sucho") i ładnie chodzi z win XP z win 98 brakuje jej jakiś sterowników, a ja nie umiem sobie z tym poradzić. Konstrukcja wygląda solidnie. Chip CCD jest odseparowany od warunków zewnętrznych za pomocą duzego IR-blockera. Radiator jest bardzo solidny. W komplecie z kamerą są takze wszelkie kable do autostara ( :?: ) i oprogramowanie Meade Planetarium zawierające program planetarium, program do kamer, program do autoguidingu oraz program do obróbki uzyskanego z kamery materiału oraz jakaś złączka, która nie wiem do czego jest. Jakiś ring coś tam. Całośc wyprodukowano w Chinach kontynentalnych :D

Link to comment
Share on other sites

Mirku,

 

Ciekaw jestem co w instrukcji napisali n/t autoguidingu:

a) na jakich gwiazdkach mozna prowadzic przez powiedzmy guiderscope 80mm

B) jak jest rozwiazane sterowanie - protokol LX200 / Autostar?

 

Ja tez sie nad ta zabawka zastanawiam bo zastosowanie MX7C to marnowanie potencjalu kamery no i trzeba zabrac troche zabawek w pole (w tym spory aku bo MX7 ciagnie prawie 1A), jednak przez telekop 60mm f/6 sensowna gwiazdke prowadzenia znajduje praktycznie na kazdej losowo zrobionej klatce. A to jest kwestia szumow kamery - im wieksze tym jasniejsze musza byc gwiazdki.

 

Pozdrawiam,

 

Pawel

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 56 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.