Skocz do zawartości

Meade Deep Sky Imager


Szymek_O

Rekomendowane odpowiedzi

Mirku,

 

Ciekaw jestem co w instrukcji napisali n/t autoguidingu:

a) na jakich gwiazdkach mozna prowadzic przez powiedzmy guiderscope 80mm

B) jak jest rozwiazane sterowanie - protokol LX200 / Autostar?

 

He he instrukcja to jedna kartak papieru. Dołączone oprogramowanie i kabelki umożliwiają połączenie kamery z komputerem i komputera z teleskopem. Oprogramowanie to Autostar Suite. Sam jestem ciekaw jakie gwiazdki do prowadzenia da się uzyskać. Z jednej strony z lunetką z drugiej strony z axis guiderem. Potrzebuję paru gwiażdzistych nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Muszę powiedzieć to. Od czasu do czasu przeglądam ukastroimaging.co.uk i coraz częściej widuję fotki z DSI. Jest jeden facet, który fotografuje LX200 z reduktorem f/3.3 na całkiem przyzwoitym poziomie (wyraźnie wybija się ponad klasę SC1, ale odstaje bardzo daleko od SC3 :) ).

 

No i jest tyko chyba on. Inni dają straszne knoty :( a jest ich całkiem sporo. Długie czasy naświetlania, zero oczekiwanej głębi i zasięgu. Kamera to raczej niewypał. :Boink:

 

Są propozycje na wymianę matrycy kolorowej na B/W. Zdaje się, że klika osób poszło w tym kierunku. No i efekty są znacznie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze prawda jest taka, że to nie sprzęt robi fotki tylko człowiek. Mając nawet nalepszy sprzęt można robic kiepskie fotki. Jeżeli jeden człowiek jak piszesz robi dość dobre fotki tą kamerką tzn., że można. Miej na uwadze, że jest to kamera za 300USD. Cały czas czekam na pogodę. Niestety tej jak na lekarstwo. Jakieś niezbyt nadzwyczajne krótkie chwile pogodnego nieba poświęcalismy ostatnio na próby z kamerą FLI ME-2. Jak tylko będzie trochę więcej pogody to postaramy się z Waldkiem sprawdzić co tak naprawdę potrafi DSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem... Czekam na próby :) Jeśli będziecie wyciskać z DSI tyle co z innego sprzętu, to ja będę tylko :notworthy:

Szukałem jakichś zdjęć z DSI po całym Internecie, ale ja nic ładnego nie mogę się doszukać :blink: Racją jest, że człowiek pstryka fotki, oczywiście, ale wystarczy wpisać w googlu hasło "SC3 webcam" i daje mi to coś do myślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.