Skocz do zawartości

M31 z centrum miasta kolejne mało udane podejście


RomekAstrobaza

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj znów się zaczaiłem na M31 ale ponownie poległem choć moim skromnym zdaniem wyszło mi to i tak najlepiej dotychczas:)

Znów za mało materiału, bo tym razem nie zwróciłem uwagi, że bateria w moim eosie 200d nie jest naładowana...:(

No i udało się uzbierać tylko 115 minut. 

Obróbka też dla mnie jest masakrą tego obiektu - to chyba jeden z najcięższych obiektów do obróbki. 

Ja tym razem poszedłem w mocno nasycone kolory i jest taki cukiereczek hehe

W tym sezonie na pewno raz jeszcze spróbuję powalczyć z tym obiektem - może jeszcze w sierpniu.

A oto moje wypociny:

M31_inna_2akolorgwia.jpg.36caf01762b8b92f76028a978a15a67d.jpg

Ale chyba za bardzo gwiazdki zmniejszyłem co nie?

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maciek z napisał:

Powalcz jeszcze z tym materiałem, będzie lepiej. Moim zdaniem, dużo niebieskiego i galaktyka wygląda trochę jak wklejona.

M31_inna_2akolor2wera.jpg.46d203ecb89cce181e74157137868ed5.jpg

trochę odciąłem tego niebieskiego i gwiazdki bardziej świecą.

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek z napisał:

Jest lepiej, a możesz dać surowego stacka ?

Pewnie;)

Wieczorkiem, może jeszcze raz zestackuje materiał ale może bez darków i biasów, bo darki robiłem przed lightami jak było trochę ciepło jeszcze (tak od 21;30 - do 22:30).

Może tutaj jest też jakiś problem? Bo jak mocniej wyciągnę to wiele syfu wychodzi takiego nierównomiernie rozłożonego.

https://www.dropbox.com/s/baqlt0oxys2eolf/M31_13.08.Popr.TIF?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maciek z napisał:

Mi wyszło tak.

M31_13.jpg

Nie mam bladego pojecia jak to robisz;)

Dwie polki wyzej od mojej hehe

jestem w szoku jak udało Ci się wyciągnąć tyle galaktyki a na około jest całkiem ok:)

 

Gratki

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, _Spirit_ napisał:

Zaraz nieudane. Miejskie gradienty są a poza tym bardzo dobre zdjęcie. Jak sobie obejrzałem w skali 1:1 to ładny detal złapałeś. Lekki pojazd jest ale to chyba da się opanować.

 

 

RomekAstroBaza.jpg

No nieudane to chodzi o to, że mało materiału.

pewnie przy 2x więcej materiału tego gradientu byłoby mniej:)

 

A co detalu to wiesz w końcu teleskop to TS APO 100Q - więc on robi robotę;)

Ja wszystko póki co na oko trochę robię - nawet wczoraj polarną na oko ustawiałem, bo miałem obserwacje dla grupy zorganizowanej i czasu nie było hehe

A EQ6 jeszcze nie odpalony, bo zasilacza brak hehe - a tam dojedzie jeszcze ASI 1600 MMC i kolo filtrowe, dream focuser itp... - to i zabawa się zacznie w narrowband:) Oczywiście jak się uda mi nauczyć obsługi tego sprzętu hehe

 

A tak wracając do M31 - świetne zdjęcie imienniku;) - tzn obróbka hehe

 

A ja jeszcze powalczę z tym materiałem, by chociaż w połowie się zbliżyć do Ciebie i Maćka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Najważniejsze, żeby obrócić kadr do góry nogami - od razu lepiej ;)

Poprawione lepiej hehe;)

16 godzin temu, maciek z napisał:

Tu był problem z nadmiarem niebieskiego i wyrównaniem tła. Nie potrafię opisywać kolejnych kroków obróbki. 

No pobawiłem się trochę i nauczyłem się chyba wyrównywać tło - robię to w pixinsight le

Dla tych co słabo sobie z tym radzą (m.in. ja hehe) daje linka do tutka

https://astronomiaamatorska.blogspot.com/2010/06/pixinsight-le-10-wyrownanie-ta.html

 

15 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Zaraz nieudane. Miejskie gradienty są a poza tym bardzo dobre zdjęcie. Jak sobie obejrzałem w skali 1:1 to ładny detal złapałeś. Lekki pojazd jest ale to chyba da się opanować.

Z tego zdjęcia co teraz prezentuje najbardziej jestem zadowolony. Choć do Was mi trochę brakuje. Ale chyba już wiem, którą drogą mam podążać;)

 

koniec.jpg.de5691e2fd29d0cd330e54a25e279f81.jpg

Nie radzę sobie jeszcze na pewno z tą gładkością co u Was widać - w szczególności u Spirita.

No i z ostrością.

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.