Skocz do zawartości

Genesis - Stworzenie Adama - NGC 6188


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

32 Wtedy Adam rzekł: «Niechaj się stanie światłość!» I stała się światłość.

33 Adam widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. 34 A widział Adam, że były dobre.

35 I tak upłynął wieczór i poranek - dzień piąty. 
36 A potem Adam rzekł: «Zbyt mało szczegółu ma element niebieski, oddzielający stworzenie od Stwórcy. Niechaj zbiorą się fotony spod nieba w jedno miejsce i niech się ukaże detal!»

37 Adam uczynił więc luminację nową. I stało się tak jak zamierzył. 38 Stworzył więc Adam obraz, na obraz nieba go stworzył.

39 A Adam widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre.

40 I tak upłynął wieczór i poranek - dzień szósty. 

 

Gen 1, 32-40

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie spotkał Ciebie taki komunikat o błędzie, bo by nie było żadnego stworzenia :)

image.png.938225e5f82ae82e6de05b5b3541ad1d.png

Genialne zdjęcie, co tu dużo mówić!

Choć jakby się czepiać, to na cropie gwiazdki są dziwne od zmniejszania. Właściwie, to najlepiej by było zrobić wersję z małymi gwiazdami do pełnego kadru i większymi, dla cropów i większej rozdzielczości. Bo właśnie małe gwiazdy źle wyglądają na 1:1, a duże dominują zdjęcie w całości. Piszę o tym, bo sam mam ostatnio problemy tego typu, bo wreszcie dorwałem się do sprzętu, który generuje gwiazdy wielkości piksela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MateuszW napisał:

Choć jakby się czepiać, to na cropie gwiazdki są dziwne od zmniejszania. Właściwie, to najlepiej by było zrobić wersję z małymi gwiazdami do pełnego kadru i większymi, dla cropów i większej rozdzielczości. Bo właśnie małe gwiazdy źle wyglądają na 1:1, a duże dominują zdjęcie w całości. Piszę o tym, bo sam mam ostatnio problemy tego typu, bo wreszcie dorwałem się do sprzętu, który generuje gwiazdy wielkości piksela

To jest generalny problem małych pikseli i taniej optyki (granica krążka rozproszenia - coś za coś, kompromisy). Gwiazdy w 1:1 nie są już tak piękne, jak w pikseli 9 mikronów. Ale ja już nie oglądam zdjęć 1:1 - jak już gdzieś pisałem (monitory 4-5K oraz printy). Można by poprawiać te gwiazdy, ale... trochę szkoda prądu. Nikt "normalny" tego nie widzi.

Dodatkowo dekonwolucja psuję gwiazdy tam, gdzie wyjściowo nie są idealne. Chyba w ogóle zaprzestanę jej stosowania, bo ona miała sens przy małej rozdzielczości, gdzie trzeba było pokazywać zdjęcie 1:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adam_Jesion napisał:

To jest generalny problem małych pikseli i taniej optyki (granica krążka rozproszenia - coś za coś, kompromisy). Gwiazdy w 1:1 nie są już tak piękne, jak w pikseli 9 mikronów. Ale ja już nie oglądam zdjęć 1:1 - jak już gdzieś pisałem (monitory 4-5K oraz printy). Można by poprawiać te gwiazdy, ale... trochę szkoda prądu. Nikt "normalny" tego nie widzi.

Mi nie chodzi o kwestię nieidealności optyki, pod tym względem jest dla mnie super. Chodzi mi o wygląd najmniejszych gwiazd, które jakby zlewają się z tłem. Są takie mało "gwiazdowe", w sumie nie wiem, jak to opisać. Podejrzewałem, że to kwestia lekkiego zmniejszenia, ale może nie?

 

Zgadzam się, że to szczegóły i w sumie nawet na 1:1 wygląda nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci pewnie o te gwiazdki drobne na niebieskim tle (taka kasza trochę)? To jest efekt braku materiału na tak silną obróbkę. I tak musiałem cuda wywijać, żeby uzyskać wysoką jasność tych partii obrazu przy takim niebieskim. Jak wszystko - kompromis. Pewnie dałoby się zrobić z tym porządek, ale w którymś momencie trzeba powiedzieć - dosyć ;) Też mi się to nie podoba.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.