Skocz do zawartości

Jakie obiekty mgławicowe z miasta?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jak w temacie - jakie obiekty mgławicowe lub galaktyki mogę próbować fotografować z miasta? - najlepszym chyba obiektem do tego jest na pewno M42 ale to jeszcze trochę muszę poczekać;)


Nie chce już wpaść na taka mukę jak z tym Veilem;), że mając 2,5 h materiału a tu ledwo co coś majaczy hehe :)

 

Liczę na wasze propozycję - najlepiej takie doświadczalnie zaliczone ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzędziel napisał:

Z każdą będzie problem, im ciemniejsza tym większy. Jeśli chcesz zrobić dobre zdjęcie z miasta to tylko narrow band. A jeśli się upierasz przy LRGB to trzeba baaaaardzo dużo materiału zebrać. Wtedy coś tam wyciągniesz.

No wiem z tym narrowbandem, że będzie najlepiej - i już niebawem tak będę focił:)
Ale póki co cieszę się foceniem lustrzanką:) i jeszcze troszkę czasu tym będę focił.

 

Na pewno dobrym obiektem powinny tez być gromady typu M13 - prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wessel napisał:

Nie chcesz mieć stresa zapomnij o LRGB z miasta. Postaw na NB.

Tak tak wiem wiem:)
Sprzęt już prawie od pół roku stoi:) hehe  Ale jak to nie jakiejś złączki brakowało, to zasilaczy itp itd;)

Czekam już tylko na zasilacz i zbieram mądre głowy z Radomia w Astrobazie , by pomogli mi to wszystko poskładać i w końcu odpalić:) no i mnie nauczyć obsługiwać taki sprzęt. Bo musze się przyznać, że za bardzo nie mam pojęcia co i jak - chodzi mi przede wszystkim jak to z tym Maximaem DL będzie;)

W skład naszego zestawu wchodzą: TS APO 100Q, ASI 1600MMC + koło z filtrami do LRGB i NB, EQ6 Pro, Dream Focuser, OAG, Maxim full opcja aaa i grzałki - no i chyba tyle. Więc sprzęt całkiem całkiem, by w końcu zrobić zdjęcie by Tayson dał lajka hahah - bez urazy Tayson taki żarcik;) - przecież wiesz, że Cię lubię hehe

 

Marzy mi się M42 ala Jarzyna.B heheh

 

Teraz, Zaciekawiony napisał:

Myślę że z Hantlami nie będzie dużego problemu, teraz leżą dosyć wysoko na niebie więc łuna miejska mniej przeszkadza, a to dość skoncentrowana mgławica.

Tak myślę, że jeszcze raz podejdę do M27 - fociłem już ją przy pomocy EQ3-2 i SW 150?750 - i chyba spróbuję teraz raz jeszcze z trochę innego sprzętu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Miszuda napisał:

Spróbuj jasne, np. m81/m82. Jeśli wyjdzie kaszana, nie baw się w LRGB w mieście

Dzięki za tipa:)

5 minut temu, Miszuda napisał:

Aaa, miało byc mgławice :D Nie mniej obiekty Baadego będą dobre do rekonesansu. Masz filtr wycinający sód?

Galaktyki też hehe w pierwszym poście pisałem i o galaktykach:)

Mam kilka filtórw: UHC-S, OIII, H-Beta.

 

A więc jeszcze jedno pytanie.

Który z tych filtrów używać do astrofoto miejskiego? TS APO 100Q  + body Canon Eos 200D?

UHC-S, OIII, H-Beta. Filtry firmy Explore Scientific.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

Mam kilka filtórw: UHC-S, OIII, H-Beta.

Zdecydowanie spróbuj każdy. W każdym bedzie widać coś innego, możesz potem sobie porównać i zdecydować na przyszłość. 

OIII i H-Beta to wąskie filtry, stąd czas naświetlanie powinien być odpowiednio dłuższy, spróbuj ok 150 s.

UHC-S wycina część sodu pozostawiając resztę w zakresie VIS, stąd czasy krótsze.

 

Oczywiście OIII i H-Beta ma sens tylko w mono CCD/CMOS.

Edytowane przez Miszuda
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Miszuda napisał:

 

OIII i H-Beta to wąskie filtry, stąd czas naświetlanie powinien być odpowiednio dłuższy, spróbuj ok 150 s.

 

Jestem ciekaw czy nasz EQ5 - pociągnie takie czasy:)
Myślałem, że tak bezpiecznie po ustawieniu dobrze na Polarną przy pomocy lunetki to max 120s.

Ale spróbuję dłuższe ekspozycje i się zobaczy.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.